Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vezetitek le a lurkóito...

Hogyan vezetitek le a lurkóitok felesleges energiáit ebben az esős időben? Ötleteket várok, mert én már kifogytam belőlük!

Figyelt kérdés

A fiam két éves múlt, bölcsibe, oviba nem jár, egész nap együtt vagyunk. Jó időben sokat sétálunk, játszóterezünk, így kellőképpen kifárad estére. Az utóbbi napokban azonban a kert sárdagonyává változott, és amint kitesszük a lábunkat, elkezd szakadni az eső. Néha leviszem játszóházba, hiszen ott gyerekek között lehet, de minden nap nem tudom, mert kész anyagi csőd lenne.


Mit lehet még csinálni ebben a szomorú időben? Ti milyen programokat tudtok, amit egy gyerkőc a lakásban is csinálhat?


2010. jún. 1. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi behoztuk a kismotort és lányom ide-oda körözget:)Amúgy rádobok egy gumicsizmát,esőkabátot és irány az udvar!
2010. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mi is pocsolya járatokat vezettünk be, gumicsizma+esőkabát irány a tócsa - 2 és fél éves fiammal

visszük a 2 hónapos hugit is, babakocsi+esővédő

2010. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont így voltam én is ma, mint te. A lányom már kicsit meg volt zakkanva, hogy nem mehet ki. És még péntekig ilyen időt mond. Atyavilág! Nekem az-az ötletem támadt, hogy kihoztam a nappaliba a kisasztalát (mert itt vagyunk napközben a kisöcsivel), egy nagy adag gyurmát sok kiegészítővel, papírt, nyomdát. Annyira lekötötte, hogy el se hittem. Pedig egy igencsak izgága kiscsajszi.
2010. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi tegnap kimentünk az utcára motorozni... Éppen nem szakadt az eső, szóval megpróbálkoztunk a sétával. Amint kiléptünk az udvarra, jött a kutyánk, és belelökte egy sáros tócsába a fiút, tehát azonnal öltöztethettem át. Utána aztán kimentünk az útra, ahol a legviccesebb az volt a lurkónak, hogy vízimotorozhatott. Ez annyit tesz, hogy belement a legnagyobb tócsákba motorral, és néha térdig gázolt a trutyiban, a környékbeli nénikék legnagyobb sápítozása közepette... Mire hazaértünk, zokniig-pelusig át volt ázva, és még a gumicsizmája talpa is levált... Azonnali hatállyal beledugtam egy kád meleg vízbe, és egy órát áztattam benne.


Tehát a tegnapi mérlegünk: 2 váltás vizes melegítő, egy pár levált talpú csizma (ami mehet is a kukába), egy pár csuromvizes zokni, (a bodyja szerencsére nem ázott át), és egy átfázott, aztán meleg vízben újra felengedett, de kellőképpen elfáradt kölök.


Minden esetre ha továbbra is ilyen marad az idő, felkészülhetek rá, hogy az összes pénzemből gumicsizmákat kell majd vennem...

2010. jún. 3. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:

:) mi is jártunk már így :))

mi tegnap a lakásban fogócskáztunk. Legalább én is mozogtam egy kicsit :)

2010. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel ma pénteken is egész délelőtt esett nekiálltunk pakolni a lakásba kiszanálni, lesejtezni a felesleges papírokat, kacatokat, mivel szeret pakolni - imádta a dolgot:)nem győzött segíteni, különben építünk, gyurmázunk , tv-zünk hempergünk...
2010. jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is már mindent csináltunk itthon, de az nem ugyanaz a lányomnak. Szerintem ma is kimerészkedünk egy kicsit. De sajnos még a ruák is lassan száradnak :( Délelőtt elmentünk az IKEAba és ott fárasztotta magát. de szerintem sokan vannak így, mert elég sok manó vol ott. Csak már jönne a szép idő (vagy ne esne). Kitartást Mindenkinek!
2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hétvégére szép időt mondanak... Bízzunk benne! :)
2010. jún. 4. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!