Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » PCO-s anyukák, babára várók!...

PCO-s anyukák, babára várók! Aki szedett Meforalt mennyi idő után fejtette ki a hatását kilókban? Hogy érzitek magatok szedése közben?

Figyelt kérdés

30 kiló túlsúlyom van a PCO miatt, egy hónapja szedem a Meforalt, és szénhidrátdiétán vagyok. Kíváncsi lennék kinek hogy sikerült a diétával fogyni?

Illetve másnál is jelentkezik az hogy evés után van rosszul, ritkán egyszeri hasmenése lesz?


2010. jún. 1. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én pillesúlyú pcos vagyok, most csak 45 kg, de elvesztettem 4 kilót a mettől, mert nem tudtam, hogy fel kell építeni, hozzá kell szoktatni a szervezetet és nem azonnal a felírt nap adaggal indítani. Ami még segít elkerülni a hasmenést: nem szabad tejjel bevenni és tanácsos étkezés közepén.
2010. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező :) Meg szeretném kérdezni,hogy Neked mennyi lett a 120 perces inzulin értéked?Mert nekem 400 lett,ami a 16-szorosa a megengedettnek és én is túlsúlyos vagyok nagyon :(.Nekem 1 db 500 mg-os Meforalt írtak rá-aminek semmi hatása nincsen,mert hasmenésem sem volt tőle.Endokrinológius csak július végén tud fogadni (maszek alapon)-jó mi?:)
2010. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, en is hasonlo helyzetben vagyok. 30 plusz kilo, PCOS, probalok fogyni, de nem szedek gyogyszert, mert szeretnek ujra babat. Ha irsz privatot, szivesen beszelgetek veled a temarol.
2010. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem nem néztek inzulint,az ultrahang alapján diagnosztizálták a pco-t, és ez alapján írták a Meforalt fel.

Tavaly februárban történ mindez, és azt mondták nem is lehet baba legalább 3 hónap, ne is próbálkozzunk, úgysem fog sikerülni. Közölték ezt azzal, aki már hosszú évek óta egy kis csöppség után áhítozott.(négy vetélésem volt)

Két hétig szedtem a meforalt, majd kiderült hogy a terhességi teszt pozitív. Az endokrinológusom szerint a Meforal segített abban hogy hogy megmaradjon a baba.

Szerintem ha babát szeretnél igenis kell szedjed, a terhesség 10-ik hetében kell abbahagyni.

Én még nem látok magamom semmi változást, csak őrült hasmenéseim voltak. 500mg-al kezdtem, most már 2x1000g-ot szedek.

Még egy fokkal jobb a magánrendelés mint a TB-s, nálunk két-három hónap az endokrinológiára a várakozási idő. Magánra járok, oda 2-3hét után bejutok.

2010. jún. 5. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! En az utolso valaszolo vagyok. Nekem a PCOS mas tunetekkel jar. Mar van egy gyerekem, konnyen teherbe tudok esni, szoval nem ilyen jellegu problemam van, hanem teljesen mas (nagyon eros ferfias szorosodes, elhizas, elmelyult hang meg hasonlok). Ezert nem szedek gyogyszert, hogy nehogy az is elromoljon, ami most jo. A noi hormonjaimmal nincs semmi gond, a ferfi hormonjaimmal annal tobb...de sok szerencset kivanok neked a babahoz.
2010. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,a tesztoszteron sokkal több volt a kelleténél.


Sok sikert! :)

2010. jún. 5. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia kérdező :)-én azt szeretném megkérdezni tőled,hogy a napi 1*500 mg MEFORAL-tól lettél terhes?Az segített?-mert nekem is ezt írta fel az orvos.
2010. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lányok! Egy dolgot ne felejtsetek el! A pcos nem nőgyógyászati, hanem anyagcsere betegség, éppen ezért endokrinológushoz kell fordulni aki csinál terheléses inzulin vizsgálatot és ez alapján kezel. Engem is nőgyógyász kezdett el kezelni, stimulált, majd műteni akart. Nem törődött az inzulinrezisztanciámmal. "Önszorgalomból" mentem el endokrinológushoz, aki felírta az alkatomhoz illő metet. 5 hét után lett spontán pé-m, és 128 nap után megjött! Mellette persze diétázom és kerestem olyan nőgyógyászt, aki elfogadja hogy együtt kezel endodokival.

Ajánlom a figyelmetekbe: pco-szindroma.hu. Segít megérteni a problémát, az ok-okozati összefüggéseket, sorstársakat, önsegítő köröket találtok és orvosajánlót vidéken is! A sikersztorikról nem is beszélve!!!

2010. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta az endokrinológus, hogy bizonyosan nagy mértékben segítette hogy megmaradjon a pici.

IGEN IGEN, az endokrinológus nélkülözhetetlen.Ha tudtam volna sokkal hamarabb elmegyek hozzá, szerencsére a nőgyógyászom nem kötekedett, és együtt működött, bár hallottam már olyat hogy a nőgyógyász makacsul ragaszkodott az álláspontjához, sőt még az illető hölgyet jó be is alázta hogy ne ő tudja már mi a baja, azért ő a nőgyógyász......stb...stb.....

...és csinált a csajszin egy átfúvást. normális mi? Na mindegy.

A lényeg, hogy nagyon körültekintően kell orvost választani, és ha nem jó simán leváltani, és nem csinálni belőle lelkiismereti kérdést.

Minden jót nektek!!!

2010. jún. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!