Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok ebben az esetben...

Ti adnátok ebben az esetben virgácsot (is) Mikulásra?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon nehéz a kisfiammal, igaz hogy nemrég (7 hónapja) született kistestvére, és szeptemberben kezdte az ovit is, tehát sok olyan változás történt az életében ami ezt kiválthatja, de már nem tudom milyen eszközhöz folyamodjak. Mielőtt mindennek elmondanátok nagyon sokat vagyunk vele mindketten a férjemmel, figyelünk rá, figyeltünk hogy a kistesó érkezése után se kapjon kevesebb figyelmet.

De sajnos az van, hogy mostanában ha valami nem tetszik neki egyből üt, vagy csíp, de minimum egy hatalmasat balhézik, és nem, vagy csak nagyon nehezen fogad szót bármit csinálunk.

Az oviban egyébként jól viselkedik, az ovónénik dícsérik, ott nem bánt senkit.

És tudom, hogy valahol ki kell jönnie, de azért azt nem szeretném tűrni, hogy bántson akár minket, akár a kishúgát.

Attól nagyon fél, hogy a Mikulás virgácsot fog hozni neki (az oviban beszélgettek erről, hogy azt hoz a rossz gyerekeknek). Eszembe nem jutott volna azt adni neki, sőt már megvettem a csokikat, pár kisebb játékot, kifestőt, azt szeretném ha örülne...nyilván...

De megfordult a fejemben, hogy beteszek egy virgácsot is, és mellékelek egy kis üzenetet a "Mikulástól" amin az áll, hogy azért kapta, mert nem szabad bántani másokat...

Szerintetek? Örökre sérülést okozok ezzel neki vagy jó ötlet?

(Jelenleg a büntetése, hogy be kell mennie a szobájába és nem nézheti meg a kedvenc estimeséjét ha verekedett, mi nem bántjuk őt soha, nem adjuk vissza, nem ütünk a fenekére, stb..)


2017. nov. 29. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk minden évben volt virgács is a csomagban, és nem okozott traumát. Ugye a meglepiből több volt, és így a virgácsra annyit mondtak anyáék, hogy biztos látott egy-két dolgot a Télapó amit nem szeretett volna. Ezért kaptunk egy kis virgácsot is.
2017. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
70%
Hát ha tényleg NAGYON fél attól hogy virgácsot kap akkor szerintem csak egy üzenet hogy “hallottam a krampuszoktól hogy néha rosszul viselkedsz de az oviban jól viselkedsz de ha ez így marad akkor jövőre virgácsot kapsz” persze nem ezzel a megfogalmazással és akkor esetleg lehet hogy megijed mert nem akar virgácsot. De persze lehet hogy ez hü**eség.
2017. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
#2-es vagyok csak kost olvastam az egyes választ és vele jobban egyetértek mint amit én írtam :D
2017. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Akkor talán felfogná, hogy rossz amit csinál
2017. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lesz lelki sérült egy virgácstól. Nyilván nem fog örülni neki, de ez amolyan figyelmeztetés, hogy látta ám a Mikulás, hogy néha nem helyesen viselkedik... Mint írtad, kap csokit és ajándékot is, egy kis jelzés szerintem nem árt neki, talán elgondolkodik tőle.
2017. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk minden évben kapnak a gyerekek egy kis virgácsot. Olyan nincs, hogy egy gyerek soha nem rosszalkodik. Én is mindig kaptam a gyerekkoromban. Még soha nem volt belőle probléma. Sőt, az egyik lányom kifejtette, hogy az oviban hallotta, hogy az aranyszínű virgács nem is jelent rosszat, csak a fekete. Én raknék egy virgácsot is, üzenet nélkül, és elbeszélgetnék vele, hogy biztos azért kapta, mert néha szófogadatlan, vagy előfordul hogy másokat bánt, de azért alapvetően egy jó gyerek, ezért kapta az ajándékokat.

Off: nálunk a két lányom között 2 év van, a nagy nagyon nehezen viselte a kistestvér érkezését. Végül 4 éves korában vittük el a nagyot pszichológus-kineziológushoz, és egy-két foglalkozás után már nagyon sokat javult a viszonyuk.

2017. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig kaptam és sose vettem zokon.:) Jó gyerek voltam, elég rossz szülők és körülmények mellett. Én úgy vettem hogy az a mikulás csomag szerves része. :D

De amúgy ha nagyon fél tőle és kap úgyis rájön hogy semmi hátránya nincs, semmi oka félni tőle.

Ettől függetlenül régen volt az oviban egy kis értékelés amit a télapó felolvas. Megkérhetnétek az óvónénit, hogy írja bele hogy a jövőben ne bántson másokat. Ijesztőbb a virgácsánál ha a télapó tudja mit művelsz otthon szerintem. :)

2017. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!