Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell, meddig illik...

Meddig kell, meddig illik anyagilag támogatni a gyermekeinket?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 21:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
93%
Örökké 😂
2017. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
97%
Amúgy viccen kívül, tényleg örökké :D (nem az első vagyok) Nyílván amíg általánosba-gimibe jár, nagyobb összegekkel, de amint egyetemre megy, saját családja lesz, stb. kisebb összegekkel, de egy szülőnek azért az anyagi támogatás is a feladata, nyílván nem hagyhatod, hogy utcára kerüljön, viszont tudatosítani kell benne, hogy dolgozni márpedig kell ahoz, hogy a saját lábán meg tudjon állni, és utolsó lehetőség legyen a kölcsönkérés
2017. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Kicsi gyerekem van ugyan, de remélem életem végéig tudom majd "segíteni".

Szeretném megtanítani neki, hogyan boldoguljon egyedül, ettől függetlenül támogatni fogom.

2017. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

En nem látok olyat hogy itt barmikor is bekoszontene az hogy forditva, a felnovo fiatal támogassa az idosebb felmenoit.

Azt latom hogy afelé tendálunk inkabb hogy generaciok elnek egymas nyakan. Ha valaki kepes onalloan megelni azzal már tamogatta is a szuleit.

2017. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Amíg kell és van lehetőséged.
2017. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Hivatalosan eltartani addig kell, ameddig a 18-at be nem tolti, vagy 25 eves koraig, ha nappali tagozaton tanul. Ennyit a kell-rol.


Az illiket meg mindenki maga erzi, hogy milyen formaban fer bele nekik. En szeretnem az enyemet elete vegeig, ha a tamogatas valoban tamogatast jelent, akar erzelmi, akar penzugyi szempontbol, de utobbinal bennunk a ferjemmel van egy elvaras, hogy onallosodjon a gyerek, szoval koltozzon majd el, tartsa el magat, intezze a sajat dolgait. Atmeneti krizisnel persze szamithat majd rank, es szulinapra, karacsonyra, ha koltozik, gyereke szuletik, stb. tamogatjuk, ameddig tudjuk.

2017. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
2es, akkor gondolom azzal is egyetértesz, hogy a gyereknek meg a szülő 60 éves kora után kötelessége eltartania? Vagy szerinted minden csak a gyereknek jár és büntessük a szülőt amiért szülni merészelt?
2017. dec. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Ameddig ez mind a ket felnek megfelel es nincs lehuzas szaga


Pl ha a gyerek mar dolgozik de nem tud hova elkoltozni akkor abban segitem h nem dobom ki, de a koltsegekbe be kell szallnia, Igy felre tud tenni a jovojere...


Nem feltetlen kell direkt anyagi segitseg (ok amig tanul addig kell) hanem sok esetben az is segithet ha vigyazzok majd a gyerekere egy kicsit...

2017. dec. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves 7es!

Nem tudtam, hogy az, hogy megszülsz egy gyermeket, és az életében egy biztos pont vagy érzelmileg és anyagilag is, büntetésnek minősül. Nyílván senki nem kényszeríthet arra, hogy segítsd a gyermeked, ha rászorul a segítségre. Én úgy gondolom, hogy ezt amennyire csak lehet, biztosítani kell, bár igazad van, mindenki maga dönti el, hogy akarja-e látni elszegényedni, nyomorban látni a gyermekét miközben tehet ellene valamit. Nyílván vannak speciális helyzetek, pl. ha nem dolgozik, a pénzét nőkre/alkoholra/kábítószerre, stb.-re költi. Ugyanez igaz a nyugdíjas/olyan helyzetbe kerülő idős szülőkre, akik szintén igénylik a támogatást helyzetükből kifolyólag.

Mellesleg ne azért szülj, hogy legyen egy "jó kis befektetésed". És egy gyerek anyagi eltartása, pláne ha a sajátodról van szó, ne legyen már büntetés.

Üdvözlettel: a 2-es

2018. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek !
2018. jan. 6. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!