Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gergelyhez, mint vezetéknév...

Gergelyhez, mint vezetéknév milyen keresztnév illik?

Figyelt kérdés
Fiú nevekből nekem tetszik a Nándor Mihály és a Simon név, lány nevek közül meg a Lilla és a Hanga. Nem akarunk túlgyakori nevet a babánknak (ezért az Emma, Bence kizárva), de szépet szeretnénk ehhez a szép vezetéknévhez. Ti mit választanátok?
2017. nov. 26. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Lilla tetszik és illik hozzá.

De jól hangzik a Gergely Viktória is. Van egy ismerősöm ő Gergely Alexandra.

A fiú nevek nem tetszenek. Jól hangzik a Gergely Richárd vagy Norbert.

2017. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik munkatársam Gergely András.


A legjobban szerintem a Gergely Simon hangzik, a másik kettő is szép és nem üti egymást a vezeték- és keresztnév sem. (Végre nem Bence)


A lányoknál inkább a Hanga hangzik jobban.

2017. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Simon szerintem széo. Végre nem a 2000. Benett. :D lányból a Hanga jobban illik hozzá, és az is nagyon szép név.
2017. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bence a páromnak tetszett, nekem a gyakorisága miatt nem. Még az Emma tetszett nekem, de itt szinte majdnem minden kislány Emma :( Még a Kata is tetszik, de nem becézve, csak simán Kata. Régebben a Gerda is tetszett, de ez kicsit nyelvtörős lenne. Páromnak tetszett a Bence meg az Ádám név még, lány nevek közül meg a Teodóra, Nikolett valamint a Margaréta (évekig volt Angliában és ott egy kislányt hívtak Daisynek és nagyon imádta). Köszönöm a válaszokat, még egyéb ötleteket szívesen fogadok :)
2017. nov. 26. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a kiejtés és a ritmus miatt 3 szótagú keresztnéven gondolkodnék a helyetekben.

Gergely Boglárka

Gergely Attila

Gergely Akármi :)


Jobban hangzik így szerintem.

2017. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Margaréta nagyon cuki lenne kislánynak, és felnőttként is megállja a helyét :)


Nekem a Kristóf, Krisztián, Richárd fiúnevek tetszenek, szerintem passzolnának a vezetéknévhez.

2017. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Margaréta nagyon tetszik!:D

Amúgy szerintem Gergely Simon,Norbert szépek

2017. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gergely Kata nagyon szép név. Gyereknek, felnőttnek egyaránt különleges, kellően komoly de a Katában mégis van valami játékosság. Tetszik.
2018. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!