Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy kettőve...

Mennyire igaz az, hogy kettővel könnyebb, mint eggyel?

Figyelt kérdés
Sokszor mondogatják ezt nekem, de elég szkeptikusan állok hozzá, nem tudom elképzelni, hogy könnyebb lesz majd 2 gyerekkel, mint eggyel...Majdnem 2 ev lesz a korkülönbség. Mik a tapasztalataitok?
2017. dec. 5. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy semennyire nem igaz.

Főleg, ha a "nagy" is otthon lesz veletek. Márpedig eléggé nem. fair bölcsibe vágni ilyen esetben.

2017. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 3 gyerekem van, az első és a második között 6,5 év, a második és a harmadik között 15 hónap a korkülönbség. Szerintem könnyebb kettővel, mint eggyel. A legnagyobb gyerekemet mindig vinnem kellett ide-oda, mindenféle játszóházba stb. A két kicsi viszont tök jól elszórakozik egymással.
2017. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Már, hogy lenne könnyebb? :-D Talán majd ha el tudnak játszani együtt nélküled, de az jó pár év. Meg aztán lehetnek olyan tesók is, akik marják egymást egész nap. Saját tapasztalatom nincs, de a barátnőméknél láttam milyen a kétgyerekes lét kb. Több napig voltunk náluk, igazi káosz volt. Két és fél év korkülönbséggel a gyerekek közt, délben még a reggelivel kergette öket és levegözni se voltak. Akkor láttam mennyire egyszerű már egy 4 éves naggyal és el is engedtem a tesó témát. Kis korkülönbséggel én nem bírtam volna.
2017. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 hónap van a kettő között. A nagy most volt két éves. Nem könnyebb kettővel, mint eggyel. De nem kétszer olyan nehéz, mint az elsővel volt. Valahol a kettő között. :)
2017. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a baromságot :) Mitől lenne könnyebb? Hisz a másodikkal is végigcsinálod ugyanazt mint az elsővel (pelenkázod, kelsz hozzá, stb.), csak pluszban ott a nagyobbik is akivel játszol, ovuba hordod, stb. Anyagi részéről nem is beszélve.

2 gyerekem van, eggyel nyilván könnyebb volt, de a kettő dupla szeretet :)

2017. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Semennyire nem igaz 😂😂.

Ezen jót nevettem amit valaki írt hogy a két kicsi jól elvan, ja, amikor a "nagy" épp nem dugdos apró játékokat a kicsi szájába, nem ül rá, nem próbálja felememelni, stb., stb., stb. , amikor semmi ilyen nem történik az nagyjából napi két perc, illetve amikor alszanak.

2017. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk a kicsi 17 hónapos a nagy két hónap múlva lesz 3. Nekem könnyű volt eggyel is, de kettővel se sokkal nehezebb. Tényleg jól elszórakoztatják egymást, ki se kell menni ilyen időben, sportolnak benn eleget.

Nem marják egymást, hülyéskednek, nevettetik egymást, szerepjátékoznak vagy eljátszanak egymás mellett szépen.

Asztalnál is szépen megreggeliznek, ebédelnek egyedül, én addig csinálom a dolgom.

2017. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Miért ne lenne igaz? Jó, nyilván nem az elején... De pár év múlva igenis könnyebb szerintem, nem neked kell lekötni folyton a gyereked, hanem együtt eljátszanak.
2017. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
utolsó, azért mert attól, hogy szülsz egy másodikat, még ugyanúgy el kell látnod az elsőt! Foglalkozni vele is, és immár kettő igényeire figyelni. Nem úgy van ez hogy szülök az elsőnek egy társalkodót és onnantól nekem hawaii dizsi......Legalábbis nálunk. Attól hogy néha a tesók eljátszanak, én még mindkettővel foglalkozom ugyanúgy! Sőt nagyobb korban külön leckézni, edzésekre hordani, ki mi szeret enni, hol egyik beteg hol másik, hol egyiknek van vmi probléma hol másiknak, ruhát menni venni velük, uzsit készíteni, a játékaikat és szobáikat takarítani, mosni rájuk, és igen, néha külön programot csinálni velük, ha pl. nem egykorúak vagy egyneműek.
2017. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Véleményem szerint a legnagyobb dolog, amit adhatsz egy gyereknek, a testvér.
2017. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!