Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy válasszunk így nevet?

Hogy válasszunk így nevet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nekem és a páromnak teljesen más stílusú nevek tetszenek mint nekem. Neki a nagyon különleges extravagáns nevek tetszenek mint pl a Dzsamilla és a Kventin nekem pedig inkább a magyar eredetű nevek mint pl a Réka és a Levente. Egyszerűen nem tudunk dűlőre jutni. Most azt találtuk ki hogy egy nevet ő választ egyet pedig én de szerintem nagyon bénán hangza pl a Réka Dzsamilla. Ikreink lesznek egy kisfiú és egy kislány. Szerintetek hogy tudnánk ezt jól megoldani? Illetve ha jut eszetekbe olyan név ami hagyományos de kicsit különlegesebb akkor örülök ha megírjátok.



2017. dec. 6. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy olyan hagyományosabb név kellene, ami nagyon ritka így mégis különlegesnek hat.

Manapság felkapottak lettek a régi magyar eredetű nevek, úgyhogy azoknál egyedi hogy ki melyiket érzi már megszokottnak vagy még különlegesnek.

Pl.:Ajsa, Bíborka, Zsolna, Szira

Belián, Csanád, Zétény, Csongor, Kadosa


A két neves verzió is jó ötlet csak nagyon sok utánajárást igényel. Ha összeszedtetek a nektek tetsző neveket próbálgatni kell hogy van-e olyan pár ami annyira nem üti egymást.

2017. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is ez volt a helyzet.


Mi kiírtak egy táblázatba az összes olyan nevet, ami valamelyikük el tudod képzelni a fiunknak. Majd utána minden este felolvastuk hangosan a listankat és szavaztunk. Az a név ami két igent kapott, azt megjeloltuk. Ezt hét napig csináltuk. Azok a nevek, amik legalább 5 szavazatot kaptak felkerültek a listankra, vegul azokból választottunk.

2017. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó kompromisszum lehet a ritkább magyar név (pl. Zerind és Zsolna:)), egyébként meg olvassátok végig becsülettel az egész MTA listát és irkáljátok ki azokat, amik kicsit szimpatikusak. Hátha akad valami olyan közös, amire nem is gondoltatok.
2017. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. Már végig néztük a listát. Inenn írtunk mindketten 10-10 kedvenc fiú és lány nevet. Mondanom sem kell hogy nem volt egyezés
2017. dec. 6. 21:04
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Válasszatok ősi magyar nevet. Én is a hagyományosabbakat szeretem közülük, de rengeteg ritka, nem ismert is van köztük. Majd írd meg mire jutottatok, kívancsi vagyok! :) Jó egészséget és sok boldogságot a babához!
2017. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Elsőre arra gondoltam, hogy az egyiknek te adod a nevét, a másiknak meg a párod, de aztán rájöttem, hogy nem a legjobb. Mert így az egyiknek lesz normális neve, a másik meg szegény, hát.....

A különleges is nehezen megfogható. Szerintem pl. a Jenő különleges, mivel nem ismerek egy ilyen gyereket sem. Vagy a Béla (egy 4 éves Bélát ismerek, aztán kész. Mindenki más Bence, Milán, Máté és Benett).

Írok példákat, ami szerintem ritkábbak, de első hallásra is érthetőek és leírhatóak:

Gellért, Előd, Ambrus, Ármin, Ányos, Lukács, Lehel, Árpád, Zsigmond

Sarolta, Antónia, Anasztázia, Valéria, Lujza, Cecília, Ibolya

2017. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Írtatok nagyon szép neveket de a páromnak még mindig nem tetszik egyik sem
2017. dec. 7. 08:23
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Léteznek különleges, sőt idegen hangzású nevek, amik azért egy Kventinnél és Dzsamillánál jobban beilleszhetők a mindennapokba.

Pl: ilyen az Evelin, Xénia, Vivien, Roxána, Annabell, Ramóna, Bítia,

illetve:

Maxim, Alex, Kevin, Dilen, Bongor, Nolen


hirtelen, ami eszembe jut...

2017. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Réka Milla jobban hangzik mint a Dzsamilla, ez esetleg nem tetszik?

A Kventin helyett Keve, Kende, Valentin? (Habár be kell valljam, a Kventin nekem is tetszik xp)

2017. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is akkor válasszatok modernebb nevet, ettől függetlenül vannak köztük normálisabbak, mármint ami már régebben a köztudatban vannak, így nem lesznek akár neked sem idegenek.

Persze függ a vezetéknévtől.

Szerintem fontos lehet, hogy hamár külföldi a név ne fonetikusan kelljen leírni. Tök hülyén néz ki pl Dzsamilla.

Kveintin alternatívája lehetne a Kevin tök hasonló hangzású és mára már beívodótt a köztudatba.

Dzsamilla pedig Zsanett vagy Milla.

Szerintem hiába választotok 2 nevet attól még az egyiket fogjátok használni. Ennek ellenére adhattok kettőt. Az én fiaimnak is két nevük van, de nem azért mert apukával nem jutottunk dűlőre, de csak az egyiket használjuk és mindenhol az első keresztnevükön szólítják őket (amúgy is azt használjuk)

Valahogy győzd meg, hogy nem a névvel kell kitűnni a tömegből. Illetve azért mert neki ezek tetszenek nem biztos hogy jó döntés, az a gyerek egy életen át viseli majd.

Szerintem ami kicsit különlegesebb, de mégis hagyományos, de külföldies (a neveitek alapján inkább olyan tetszik a párodnak) pl Amarilla, Annabella, Alexander, Krisztofer, Patricia, Patrik, Olivér, Alexandra, Benett, Dominik.

2017. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!