Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos az...

Mennyire biztonságos az óvszer? Mennyivel jobb a tabletta?

Figyelt kérdés

16 és 17 évesek vagyunk, és az óvszerről tablettára váltást fontolgatom. Az a problémám vele, hogy nem bízok meg benne teljesen, végighisztizem az együttléteket, hogy mi van ha szakad, meg hasonlók, annyi mindent hallottam már a sulimban. Azt sem engedem neki, hogy bennem menjen el, előtte mindig kiveszi. Közben állandóan ellenőriztetem vele, és én ezt már nem akarom, mert teljesen megöli az egész hangulatát. A drágábbra pedig nincs is pénzünk, Masculant használunk.

A nőgyógyászunk már mondta, hogy ír fel egy fogazmásgátló tablettát ami nem vágja haza a hormonjaimat, szerinte teljesen korrekt és döntsem el, hogy óvszer vagy tabletta, ő mást nem szívesen ajánl.

Mivel nincs olyan a családomban és az ismertségi körömben akivel erről beszélhetnék, itt szeretnék véleményeket kérni mindkét kérdésemre.


2017. dec. 7. 13:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Symicia-t írt fel, 3 hónapra.
2017. dec. 7. 14:02
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Párommal 8 éve vagyunk együtt, egy évvel ezelőttig tablettát szedtem. Soha semmi problémám nem volt vele. Idén óvszert használunk és még egy sem szakadt ki. Ebben a hónapban vágtunk bele a baba témába.

Előző kapcsolatomban is óvszerrel védekeztünk, ott sem volt gond.


Ha kiszakad tudsz bevenni esemény utánit ha kell. A gyógyszernél fontos, hogy ugyanakkor vedd be és ha gyengíti valami a hatását (hasmenés, antibiotikum...) akkor kell a kiegészítő védekezés feltétlen. Szóval oda kell rá figyelni.


Ha megfelelően használod őket akkor mindkettő nagyon biztonságos.

27N

2017. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De még nem váltottam ki.
2017. dec. 7. 14:03
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2017. dec. 7. 14:03
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan tabletta, ami ne vágná tropára a hormoháztartásod, hisz az a működési elve, hogy felborítja.


Jól használva az óvszer biztonságosabb a tablettánál. 15 éve használjuk, sose szakadt, a lányom pedig az első olyan hónapban megfogant, amikor nem védekeztünk.

2017. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon figyel a barátom a helyes tárolásra, használatra, mindig ellenőrzi. Viszont a sulimban van egy pár terhes lány, akik állítólag gumi mellett lettek terhesek, emiatt stresszelek.
2017. dec. 7. 14:06
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is masculant használunk, soha nem szakadt ki, mindig bennem megy el a párom és nem is finomkodunk. (próbáltuk a durexet is, nekünk a masculan jobban bejött) A gyógyszer sem sokkal olcsóbb egy hónapra mint az óvszer, ráadásul a fertőzésekkel szemben is véd. Próbáld szerintem legyőzni a félelmedet, nem szakadnak ki azok olyan könnyen.
2017. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom egyikre sem, hogy jobb a másiknál.

Mindkettőnek van előnye.


Mi hosszú évekig védekeztünk gumival, pl. szoptatás alatt (3*2 évig). Illetve amikor fiatalabb voltam, akkor csak gumival szexeltem. Összesen kb. tíz év. Soha nem volt gond a gumival: nem szakadt ki, nem maradt bent, terhes se lettem. Ha megfelelően használják, teljesen biztonságos. Ráadásul a betegségektől is véd. Úgyhogy nyugodtan szexeljetek vele, nem kell ennyire stresszelni miatta.

Esetleg vegyél hozzá spermicid síkososítót. Kisebb az esélye a szakadásnak, és akkor se lesz probléma, ha mégis.

A tabletta se ördögtől való. Annyit javasolnék csak, hogy egy STD szűrést csináltassatok mindketten. A bizalom önmagában nem véd. És ha odafigyelsz, hogy szeded a gyógyszert, akkor szintén jó a hatásfoka. A használati utasítást olvasd el többször. Van, amit pl. grapefruit lével se szedhetsz, vagy bizonyos gyógynövényekkel, mert csökkenti a hatását. Ezekre jó emlékezni, és akkor nincs para.

Abban az esetben, ha mellékhatások vannak (puffadás, csökkent libidó, stb.), szólj a nőgyógyásznak, és érdemes váltani. Nem mindig az első lesz a jó.

2017. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

6#

Erre csak azt tudom mondani, hogy gyakorin is mindenki gumi meg tabletta mellett esik teherbe. Állítólag... Ha abból indulunk ki, amit mások mondanak, akkor a peteérés alatt védekezés nélküli szex a legbiztonságosabb. ;)

Azt senki se fogja bevallani még a nőgyógyásznak se, hogy nem védekeztek, csak remélte, hogy megússza.

2017. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg így van.
2017. dec. 7. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!