Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi hyermeketek kedvenc könyve?

Mi hyermeketek kedvenc könyve?

Figyelt kérdés
Hány éves? Fiú vagy lány?

2017. dec. 10. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én gyerek vagyok :) 13 éves lány

Kb 8 éves korom óra a kedvenc könyvem a Harry Potter - sorozat

2017. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nem volt számodra ilyesztő? Csak mert sokan mondják azt minnél később olvassa csak a gyerek
2017. dec. 10. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:

9 éves kor körül mindkét gyerek a Geronimo Stilton sorozatért volt oda. A Harry Potter se rossz, de az nem lett olyan nagy kedvenc, a film miatt.

A lányom (10) most lovas könyveket olvas. Mindegy, hogy gyerekregény vagy komoly irodalmi mű, csak ló legyen.

A fiam (14) sikeresen megfertőztem: történelmi és életrajzi regényekre van most rákattanva.

2017. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

10 éves a fiam, az első nagy kedvence neki is a Harry Potter (a filmeket utálja, mert nagyon sok apróságban eltér a könyvtől). Nem volt ijesztő neki, mondjuk ő sokszor hangoztatja is, hogy nem ijedős gyerek, adjak neki horror könyveket is :D (persze nem adok) 8 évesen kezdte el olvasni, de mivel az ötödik részt egyszer kölcsön adtam, és sosem kaptam vissza, ezért azt meg kellett venni, és a 9. szülinapjára kapta meg, mert nem akartam, hogy a komolyabb részeket előbb olvassa.


Ezen kívül nagyon szereti Roald Dahl könyveit (Charlie és a csokigyár, Danny a szupersrác, Matilda három csodája), és Erich Kästner könyveit is (Emil és a detektívek, A két Lotti, A repülő osztály, Az Emberke).


Nagyon tetszett még neki A 39 kulcs sorozat első része (Csontlabirintus), de a másodiknak kétszer is nekifutott, és a negyedénél abbahagyta, azt mondta, követhetetlen és unalmas. Aztán pár hete újra belekezdett, most már tetszett neki, és nagyon szeretné a harmadik részt is elolvasni, úgyhogy azt megkapja karácsonyra.


Az első önállóan olvasott könyve pedig a Szeleburdi család volt (Bálint Ágnes) 8 évesen, imádta azt is :)

2017. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sok kedvenc van, de amiket szinte bmikor "el tudok adni" neki:

Így neveld a sárkányodat (karácsonyra már a 9. részt kapja)

Rumini

Tesz-vesz város

Léghajóval a dinoszauruszok földjén

Narnia krónikái

Babó

Geronimo Stilton


7 éves, még én olvasok neki.

2017. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok :)


Nem volt ijesztő , imádtam imádom és imádni fogom a HP könyveket . A filmeket már 8 évesen és előtte is néztem, 8 éves korom elott a filmet szerettem nagyon . Amikor ek kezdtem olvasni akkor megutáltam a filmet hogy kihagytak belőle olyan sok részt , de tök jó hogy olvasás közben el tudom képzelni a szereplőket a film alapján :) annyi hogy én először az első 4 részt olvastam csak amibe még nem volt úgy halálról szó , Cedrik (szereplő) halála nem ijesztett meg mert nem volt szimpi szereplő, a többi részt kb 10 éves koromba volt szerencsém elolvasni és imádtam :D ami viszont undorító az az új HP , Harry Potter és az elátkozott gyermek . Nem is Rowling irta az egészet és látszott is a könyvön. De így is Rowling példaképem és kedvenc íróm :)

Ami jó könyv de soha nem varázsolt el úgy mint a HP könyvek:

Nógrádi Gábor: Az anyu én vagyok

Nógrádi Gábor : A hó fogságában

Egy Zizi naplója

Egy ropi naplója

Aranyos volt : Rosszcsont Peti

Amit szeretnék elolvasni:

Anne Frank naplója

Szent Johanna Gimi

Legenda vagyok

És ki szeretnék próbálni néhány 'horror könyvet' a közeljövőben

Kreatívos könyvek jók

Szerettem a mesekönyveket de azokat amik nem lettek filmesítve, mert a filmesített meséket vagy olyanokat amelyekből lett mese azokat inkább mesébe néztem,nézem meg.

2017. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

* folytatom :)


Tetszett még a Rumini is de abból csak a Rumini zuzmaragyarmaton

Nem sok féle könyvet olvastam ezért a többi válaszoló által mondott könyvekről nem tudok semmit . De viszont szeretek olvasni és a kötelező olvasmányok közül ami kötelező volt az Egri csillagok egy nagyon jó könyv volt , viszont a Pál utcai fiúk egy k@ki szerintem :)

egyszer majd bepótolom az " elmaradásaimat" , elolvasok több könyvet meg olyanokat miket szeretnék már egy ideje :) majd nyáron :D

2017. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*

Én szeretem az egyiptomos, dinós , 1. És 2. Világháborús ,Titanicos , katasztrófás könyveket is . Most a zombikra vagyok rá kattanva, Max Brooks , Zombi túlélő kézikönyv című művére lennék kíváncsi :D

Nekem jöhetnek még kutyás , Papagájos és nagymacskás könyvek is

2017. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 ha szereted a Titanicos könyveket, akkor olvasd el Kate Alcott-tól A varrónőt, szerintem tetszeni fog :)
2017. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 éves a fiam jelenlegi kedvencei:

Rumini

Így neveld a sárkányodat sorozat

Geronimo Stilton

Két kis dínó... sorozat

2017. dec. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!