Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neveznétek el valamilyen...

Neveznétek el valamilyen össze függés alapján a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Például ismerőséknél abc sorrendben nevezik el a gyerekeket, van ahol egy könyvből vagy filmből választanak nevet. Van aki csak bibliai nevet meg hasonlók. Vagy ugyanolyan kezdőbetűk

Ha mondjuk a párotok valami összefüggés alapján szeretné elnevezni a gyerekeiteket akkor benne lennél?



2017. dec. 13. 16:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, ahol ezek a nevek: Alex, Alexandra, Alexander, Patrícius, Patrícia, Patrik.
2017. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Apuka és a 3 gyerek monogramja is B.B. Balázs, Bálint, Bodza, Berta
2017. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbik fiam Krisztián. Egy időben úgy terveztem, hogy ha lesz tesója, ő is K betűs nevet kap. Lánynév volt is, ami tetszett, de fiú név nem nagyon. Aztán le is tettem róla, mert más név tetszett meg.

Egyébként nekem nincs vele bajom, ha van összefüggés a nevek közt, mármint ha a férjem ilyennel állt volna elő, nem tiltakoztam volna kapásból, de olyan névbe nem mentem volna bele, ami nem tetszik, de passzol a sorba.

2017. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Három lányunk van, mindhárom L betűs, két szótagos nevet kapott.

Valamiért az L betűs nevek tetszettek nekünk, a vezetéknévvel szépen összecsengtek.

Ehhez választottunk 3 szótagos második keresztnevet még.

2017. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mai napig nagy Addams family rajongó vagyok ..a páromnak nem tetszik semmilyen név ( nekem a hagyományosabb nevek nem jönnek be .. neki a Gréta is túl ritka név... ) ígyhát felmérgeltem magam az egyik ilyen alkalomkor és első pöccre bevágtam oké.. lehet választani .. Bemito, Mau.. nem tetszik? Akkor lesz Placebo. Annyira elhitte a lelkem ,hogy kereste a névjegyzékben ... aztán mondtam neki ,hogy adjunk igazán különlegeset .. Valamiért a Kál Drogo már nem volt annyira nyerő mint a Placebo .
2017. dec. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a lágy neveket szeretem, amelyik érzésre jó, nem akad bele a levegő. És ezeket nem e szisztéma alapján választottam, de igaz rájuk. Hogy úgy nem ütközik bele a levegő, olyan szépen, egyszerűen ki lehet mondani. Olyan könnyedén, lájtosan kiesik a név, és kész. Tehát szisztéma nem volt, amelyiket kellemesnek találtam, de ez jellemző mindazokra a nevekre, amiket adnék a gyerekeimnek majd.
2017. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekünk csak annyi volt a szempont, hogy stílusban ne legyen nagyon eltérő, tehát ne álljak ott az oviban, hogy Erzsikéért és Miráért jöttem. :D
2017. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!