Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy baba meddig eszik éjszakán...

Egy baba meddig eszik éjszakánként?

Figyelt kérdés
Es mennyit? Függ ez attól ,hogy tápszeres vagy anyatejes? Eseteg figyelni kell arra h egy ido utan ejszaka ne adjunk majd enni neki?
2017. dec. 14. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igen, figyelni kell. 3 (!) hónapos kortól meg tudja különböztetni az éjszakát és a nappalt. Van egy napszak, amikor világos van és játszanak velem örülnek nekem, gondoznak - és van amikor sötét van, csend és nem szívesen vesznek fel - ezt már érti. Célszerű már 3 hónapos kortól kislámpánál, tisztába tevés nélkül csak etetni és visszatenni, minden cirkusz nélkül. És szépen kitolni 11 kor vacsora etetni és egyre később ébred - 4-5 kor reggeli. Soha nem kell altatóként az etetést használni Különben elég hamar kialakul, hogy a nyúl viszi a puskát és nem akar erről leszokni. Az altatás ének, vers, simogatás és határozott kiságyba tétel után kimenni a látótérből. Működik. Nem árt ám ez, és az anya sem lesz hót fáradt- másnap több kedve lesz vidámnak lenni.
2017. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom.:))
2017. dec. 14. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Azt azért ne felejtsük màr el,hogy minden baba màs.Ezek a nagy àltalànosságú okossàgok nem vàlnak be mindenkinél.3 hónaposan nem adni neki enni?!Hàt....Több,mint érdekes.Szerintem az Anyàknak àltalànosítàs helyett,azt kellene megmagyaràzni,hogy nincs csodarecept.És az ,hogy Mariska gyereke alszik 2 hónapos koràtól,attól a tiéd nem biztos,hogy fog.
2017. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze ha nalunk nem megy azt nem eroltetem. Ha neki 5 hos korig kell ejszaka a kaja akkor addig adom. De azert majd megprobalom h kibirja e ahogy 1es irta
2017. dec. 14. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 8 hónapos koráig szopott éjjel, igény szerint szoptattam. Utána egyik naptól a másikra átaludta az éjszakát.

Szerinted igazodj a babád igényeihez.

2017. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
19 hós és még szopik éjjel. Én sem így terveztem! Valóban, ha újra csinálhatnám, nem mellen altatnám icipiciként, csak ugye egy kisbaba sokszor elalszik a mellen és könnyen kialakul a szopi-alvás asszociáció.
2017. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

11 hónapos elmúlt de többször ébred éjszakánként. Csak a cici nyugtatja meg de van amikor az se segit. 6 hónapos kora óta nincs egy végig aludt éjszakánk és nagyon fáradt vagyok már, jó lenne aludni néha végig egy éjszakát vagy max. 1-szer ébredni.


Közrejátszik szerintem a fogzás és mozgás fejlődés.

2017. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van /kell tenni kulonbseget anyatejes és tapszeres baba között??:)
2017. dec. 15. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet és biztos van, de ez nehéz kérdés... Tápszeres baba is ugyanúgy kelhet enni. Babája válogatja.

Ismerek rosszul alvó tápszerest és elejétől jól alvó anyatejest is. És a fordítottját. Az anya dolga könnyebb, ha éjjel nem kell tápszert készítgetni... Viszont arról könnyebb leszoktatni. Az más kérdés, hogy szoptatás és tápszer elhagyása után is kelhetnek éjjel a gyerekek.

Hideg/meleg/fogzás/ovi kezdődik/szüleihez akar bebújni/tesó jön/rossz élmény stb.... Vagy éhesek. Én is felébredek, ha az vagyok, pedig 32 éve lejöttem az anyatejről :)))

2017. dec. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, azert kerdezem mert gyógyszert kell szednem, ami nem akadályoz a szoptatásban ,de tejapasztó mellékhatása lehet. Tehát lelkiekben felkészülök mindket eshetosegre.:/
2017. dec. 16. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!