Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hőmérés, szerintetek melyik...

Hőmérés, szerintetek melyik érték a megfelelő?

Figyelt kérdés
Még csak 17. napja mérem a hőmet, szóval elég tapasztalatlan vagyok. Mindennap 7 órakor ébredek, éjjel azonban nagyon rosszul aludtam, 5 órakor magamhoz is tértem. Megmértem a hőmet, 36.13 volt, ezután visszaaludtam. 7-kor ébresztett az óra, akkor ismét megmértem, 36.45 volt a testhőmérsékletem. Melyik értéket vegyem alapul, a szokásos 7 órait?
2017. dec. 15. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Igy inkabb az 5 órai ,mert 2 ora alvas nem igazan eleg a valós hő mutatására.

Legalabb 4 óra kell.

:)szval az elso.

2017. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Én a 7 órait venném alapul, ha nem keltél ki az ágyból és rövid időn belül vissza is aludtál.

Én 7 hónapja mérem és a tapasztalat az, ha korábban kelek alacsonyabb, ha később mint a megszokott idő akkor magasabb a hőm. Szóval a 7 órai bele kell illeszkedjen a görbédbe.

2017. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor maradok a 7 órainál.

Az ovu tesztemre ránéznétek még kérlek?

[link]

A mai pozitívnak mondható?

2017. dec. 15. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Off de hátha valaki válaszol: miért jó a hőmérőzés? Mármint ovuláió kimutatásra jobb az ovuteszt, nem? Mi az értelme?
2017. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kettes vagyok

Igen ez pozi teszt! Este kapd el a párod :)

Ovu teszt előre jelzi az LH csúcsot ami után 12-36 óra múlva várható az ovuláció. Viszont nem garantálja hogy tényleg meg is repedt a tüsző. A hőmérőzéssel utolag tudod igazolni, hogy ténylegesen megtörtént a tüszőrepedés és termelődik aa progeszteron. Szóval az ovu teszttel előre tudod jelezni a hővel meg igazolni hogy tényleg megtörtént.

2017. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért mert abbol nem ovut látsz, hanem LH csúcsot.

A hőgörbe meg megmutatja repedés is volt e.

Nekem ez alapján derült ki h nem reped a tüsző sosem.

Elsőt vedd alapul. Hiaba nem keltél fel, 2 óra alvás az nulla..

2017. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Á, köszönöm :)
2017. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem ez a hónap ugrott, mert bal oldalon érzem a szurkát, és sajnos hiányzik a bal petevezetőm. De hátha tévedek. :)


Így néz ki jelenleg a hőgörbém, elég össze-vissza van:

[link] (36.45)

[link] (36.13)

(Ahol piros pötty van, ott előtte való este Nurofent vettem be fejfájásra, és levitte a hőmet, ezért nem vettem figyelembe.)


Amúgy két hónapja derült ki, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, valószínűleg ez okozta a 38-40+ napos ciklusokat, mert amióta szedek rá gyógyszert, 33, majd 31 napra jött meg, rendeződni látszik, de azért jó lenne tudni, hogy van-e ovulációm.

2017. dec. 15. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!