Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez már jó inzulin érték? TSH...

Ez már jó inzulin érték? TSH is megfelelő még?

Figyelt kérdés

Három hónapja csinálom a hármas kezelést.

Augusztusban egyszer volt terheléses és egy sima vérvételem is.

Akkor azz éhgyomri értékek ezek voltak:

Glükóz 5,1 és 5,2

Inzulin 14,8 és 18,7

A terhelés is elég katasztrófa volt.


Most voltam újra, egyenlőre csak sima reggeli vérvételen ahol több mindent néztek (jövő héten lesz terheléses és doki is)

Most ezek lettek éhgyomorra

Glükóz 4,62

Inzulin 7,46


Ezek már jó eredmények vagy még azért nem az igazi de javult?


A másik a TSH, előzőleg 2,1 volt most 2,32. Ez már rossz érték vagy még mindig elmegy?


Köszönöm!


2017. nov. 9. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A cukor inzulin javult nem szép még de a terhelés többet mond úgy is

Tsh t nehéz beállítani.kapsz rá gyógyszert a pm re?

2017. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem kapok rá. Azt mondta három hónapja a doki hogy a 2,1 tökéletes, nincs értelme gyógyszerezni.

De most több lett és mindenhol azt olvasom 2 alatt a jó. A referenciatartomány a papíron 4,0 abban benne vagyok bőven.

2017. nov. 9. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:

A tsh-ra önmagában ne nagyon alapozz, teljes pm vérkép kellene (t3, t4, ft3, ft4, tsh+antitestek). Én egy időben hetente jártam pm vérvételre, mert alacsony volt a t4-em, a tsh 1,5 és 3 között mozgott, azt mondta az endokrinológus, hogy naponta változik, önmagában nincs jelentősége a gyerekvállalásnál. Most a második gyereknél pozítiv teszt előtt 3 héttel voltam pm vérvételen, 2,8 volt a tsh-m, mégis teherbeestem.

Az IR kapcsán pedig csak a terhelés ad választ, ugyanis legújabban inkább a görbe alakulását nézik és nem azt, h az éhgyomri inzulin 2-vel fölötte van a határértéknek (ami kb semmi).

2017. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!