Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa nem hoz karácsonyi ajándék...

Apa nem hoz karácsonyi ajándékot? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Elváltunk, ovis a kislány, rendszeresen látogatja, viszi nagyszülőkhöz is. Ennek egyrészt örülök. Másrészt attól eleve rossz a szám íze, hogy ennyiben ki is merül. Pl. uzsonnát is mindig csomagolni kell, mert ugyan megkínálják, de köszönet nincs benne. Teszem azt: "Kérsz kislányom pacalpörköltet?" Persze, hogy nem. Akkor nem eszik, ennyiben van hagyva. Bocsánat, eltértem a tárgytól. :-(


Szóval karácsonykor is megjelenik, de ajándékot nem hoz. Erre még mentség sincs, mert közben jól is keres. Egy plüssállattal is ki lennék békülve, csak valamit venne. Annyi a válasza, hogy úgyis sok játéka van, minek? Tavaly vettem a nevében. Ráadásul az egyik kedvence lett, ami belül nekem elég rosszul esik, mikor mutogatja, hogy ezt apától kapta.


Tudom nem az én lelkivilágom a fontos, de mit tegyek? Vegyek minden évben helyette? Vagy mondjam meg, hogy ajándék nélkül nem engedem be? (Még az is lehet, hogy akkor el sem jön.) Vagy vegyek valami piszlicsáré cuccot, és hozzászokik a kislány, hogy a komoly ajándék tőlem és a szüleimtől van? (Nem halmozzuk el, 1-1 nagyobb dolgot kap.)


Biztos túlreagálom, de előre felhergeltem magam. :-(


2017. dec. 19. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Megbeszelnem es megertetnem a volt ferjemmel, hogy a gyerek kivansagai kozul melyiket veszi meg. Ha van sok jateka, ha nincs.
2017. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg a kislány nem hozza fel vagy nem veszi észre hogy nem kap ajándékot az apjától addig hagyd. De hiába mondod neki úgyse fog semmit se venni neki.

Aztán majd ha már megérti akkor beszélj vele erről. De még egy ilyen görényt (már bocsánat) aki azt mondja minek neki ajándék úgyis sok van...pfff.

2017. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

hát ez érdekes....olyat már hallottam hogy valaki borzasztó szülő és ajándékokkal kompenzál...de hogy valaki igyekszik jó szülő lenni és pont ajándékot nem vesz...a férjed smucig :))) már csak abból is gondolom, hogy nem költ neki kajára sem...

szerintem kérd meg, hogy ha vásárolni nem akar játékot - mert sok van, akkor vegyen neki ilyen olyan programokra jegyet...

pl karácsonyra vegyen jegyet egy bábelőadásra, és legyen az az ajándék hogy az egyik apás napon elviszi...

2017. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
*exférjed
2017. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén szólva nem érdekelne. Az apja vesztesége lesz ha a gyerek nem fogja jól érezni vele magát, nem az enyém. És a gyereké sem, hiszen én és az én családom igyekeznénk megadni mindent neki, szeretet, programok, igazi karácsony.
2017. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Én falaznék, tanulja csak meg, hohy milyen ember az apja, mennyire számíthat rá. Nem vennék az apja helyett ajándékot, de nem is hívnám fel rá a gyerek figyelmét, hogy tőle nem kapott.
2017. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Én NEM falaznék *
2017. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek. Az exeddel beszélj, hogy tavaly te vettél a nevében valamit és ez egyrészt nagyon gáz, másrészt mivel a gyerek kedvence azóta is (gondolom főként azért, mert végre apától kapott valamit), vegyen már egy plüss bármit a benzinkúton, miközben jön felétek...
2017. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan, én sem törném magam, hogy jó apának tüntessem fel az exférjem. Minek is???

A gyereked egész életében nem javíthatod ki az exed viselkedését.

Ha nem visz ajándékot, nem visz. Majd ők ketten ezt "lerendezik".

2017. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
Nem vennék ajándékot apuka nevében. Sőt, még ellene is fordítanám ezt a tényt, hogy vegye észre magát. Tudja meg a kislány, hogy milyen az apja. Semmiképp nem akarnám jónak feltüntetni a gyerek szemében, ha nem az. Egyik elvem, hogy nem hazudunk a gyereknek.
2017. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!