Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa nem hoz karácsonyi ajándék...

Apa nem hoz karácsonyi ajándékot? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Elváltunk, ovis a kislány, rendszeresen látogatja, viszi nagyszülőkhöz is. Ennek egyrészt örülök. Másrészt attól eleve rossz a szám íze, hogy ennyiben ki is merül. Pl. uzsonnát is mindig csomagolni kell, mert ugyan megkínálják, de köszönet nincs benne. Teszem azt: "Kérsz kislányom pacalpörköltet?" Persze, hogy nem. Akkor nem eszik, ennyiben van hagyva. Bocsánat, eltértem a tárgytól. :-(


Szóval karácsonykor is megjelenik, de ajándékot nem hoz. Erre még mentség sincs, mert közben jól is keres. Egy plüssállattal is ki lennék békülve, csak valamit venne. Annyi a válasza, hogy úgyis sok játéka van, minek? Tavaly vettem a nevében. Ráadásul az egyik kedvence lett, ami belül nekem elég rosszul esik, mikor mutogatja, hogy ezt apától kapta.


Tudom nem az én lelkivilágom a fontos, de mit tegyek? Vegyek minden évben helyette? Vagy mondjam meg, hogy ajándék nélkül nem engedem be? (Még az is lehet, hogy akkor el sem jön.) Vagy vegyek valami piszlicsáré cuccot, és hozzászokik a kislány, hogy a komoly ajándék tőlem és a szüleimtől van? (Nem halmozzuk el, 1-1 nagyobb dolgot kap.)


Biztos túlreagálom, de előre felhergeltem magam. :-(


2017. dec. 19. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
az első, ami szemet szúrt: Ovis gyereknek apa nevében karácsonyi ajándék? hát hol a varázslat? az angyalok, a Jézuska? A karácsonyfa alatt nem x-től és y-tól vannak az ajándékok, hanem csak úgy odakerülnek, mert vágyunk valamire, és az teljesül :) és máris nincs gond ;)
2017. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó: lehet hogy a kérdezőéknél nem a Jézuska hozza az ajándékot hanem anya, apa stb.

Nálunk a Jézuska hozza, de nálunk pl. mamáék messze laknak, amikor hozzájuk megyünk 25-én, akkor kapják meg tőlük az ajándékot, és ilyenkor azt mondjuk, hogy itt is járt a Jézuska a mamánál, ezt a "mama Jézuskája" hozta. Tehát valamilyen szinten mégis el van különitve a dolog a miénktől.

2017. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%

9-es vagyok, 4,5 éves, ovis a fiam. Nálunk sincs Jézuska.

Ahogy egyre több családnál sincs.

Ez miért szúr szemet? Mert mások nálu(n)k a szokások?

Nem vagyunk vallásosak, képmutatás lenne "Jézuskázni".

2017. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Mi sem vagyunk vallásosak... de kell egy kicsi gyereknek a varázslat.

Ha annyira képmutatás "jézuskázni", akkor karácsonyt tartani nem az? Mikulás és húsvéti nyuszi sincs? Ugyan már!

Utána kell olvasni, a gyerekeknek szüksége van az ilyen ünnepekre.

2017. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

A Mikulásnak semmi köze a valláshoz. Az van nálunk. Ott a varázslat. Húsvétkor anyósnál van tojáskeresés. Nyuszi nincs. Hülye szokásnak tartom.


Karácsony meg a "társadalmi nyomás" miatt van. Mert én lennék a világ legszemetebb szülője, ha nem lenne nálunk karácsony.

Hidd el, elég nyűg ajándékot venni, fát díszíteni, menni mindenkihez, időre, napokig, el lennék én karácsony nélkül is. A gyerek is. Kap elég ajándékot játékot év közben is, nem tűnne fel neki, ha épp december 24-én nem kapna... ÉS a szeretteinket év közben is látogatjuk, karácsonytól függetlenül.

De látni fogod ezért is hogy le leszek pontozva. Ez is bizonyítja, milyen erős a társadalmi nyomás...

Mert a karácsony "szent". Manapság sokkal több stresszel jár, mint boldogsággal, nyugalommal, de hát muszáj. Ez van. Ilyenek az emberek.

2017. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

A jèzuskás MESÈVEL egyszerűbb lenne. Apuka ajándèka pedig kegyes HAZUGSÁG, ami igazából senkinek sem jó. Most csak neked fáj, hogy jobban tetszik neki a másik ajándèk, de pár èv múlva hasonló helyzetben lehet mèrgedben mèg fejèhez is vágod az igazságot. Az pedig duplán fog neki rosszul esni. Talán felnőtt korában jön rá, hogy csak jót akartál.

Gondolom az exednek mindig ilyen volt az èrtèkrendje. Van ahol a jèzuska hozza az ajándèkot, van ahol a szülők ès van aki nem ajándèkoz. De szerintem ha látja a lányodon, hogy fontos lenne neki, biztosan átgondolná.

2017. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mindig is úgy terveztem, hogy ha gyerekem lesz, mesevilágban fog élni ameddig lehet, Télapó, Jézuska, és a többi. De az oviban "felvilágosították". Nem örültem, de akkor per pillanat jobbnak láttam elmondani. Utólag én is rájöttem, hogy inkább le kellett volna tagadni, hülye voltam, mindegy. Azóta belenyugodtunk, hogy ez egy szép ünnep, ahol a családtagok megajándékozzák egymást. Ő is készített rajzokat.


Ezt csak a kötözködők miatt írtam.

2017. dec. 19. 15:02
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Jo gaz a faszi, persze megcsinalni konnyu a gyereket
2017. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%
Jó, persze én is azt mondanám hogy nem vennék apuka nevében ajándékot, ha már egyszer ilyen sz.r alak, de a kislányt sajnálnám, mert biztos rosszul esne neki és a szívem szakadna meg a h.le apja miatt látom sírni vagy szomorkodni.
2017. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!