Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az jobban megérdemli az...

Az jobban megérdemli az anyaságot, aki sokat vár rá?

Figyelt kérdés

A környezetemben több olyan nő van, aki hosszas próbálkozás után esett csak teherbe, esetleg lombikkal vagy egyelőre még nem sikerült, de nagyon szeretnék.

Azt vettem észre, hogy ha megtudják (kérdezik, válaszolok, nem titok), hogy nekem sikerült gyorsan teherbeesni mindhárom gyerekkel, akkor megváltozik a viselkedésük. Épp csak azt nem vágják a fejemhez, hogy felelőtlenül becsúszott. Aki addig jó anyának tartott, az is elkezd lenézni.

Sokszor mondanak olyat, aminek az a lényege, hogy xy azért rossz anya, mert nem küzdött évekig a gyerekért, bezzeg ő.

Azt is hozzáteszem, hogy nem mindegyikük mintaanya. Mégis sokszor úgy viselkednek mindenkivel, mintha ők tudnák csak igazán, milyen anyának lenni.

Attól lesz valaki kevesebb, hogy sikerül gyorsan teherbe esni? Tényleg egy szintre kell tenni azzal, mintha 14 évesen a diszkó mosdójában ejtett volna teherbe egy idegen?



2017. dec. 19. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem, de ezt nyilván te is tudod, csak jól esett kiírni magadból.
2017. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem. De én is tapasztaltam ezt a hozzá állást
2017. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem érdemlik meg jobban. Viszont azok között, akiknek gyorsan összejött a baba szerintem többen vannak, akik nem értékelik, hogy milyen szerencsések (nyilván nem mindenki). Egy példa: én még évekig babára vágyó nőtől soha nem hallottam olyat, hogy nem mindegy neki a baba neme, vagy horoszkópja. De ennek semmi köze ahhoz, hogy végül ki milyen anya lesz.
2017. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Ebben az országban divat irigynek lenni és divat minden egyes verejtékcseppet a másik orra alá dörgölni ill. lenézni azt akinek kis szerencsével hamarabb/könnyebben összejön valami mert akkor rögtön egy görény ha élvezni meri amit megszerzett de persze sose lehet olyan jó benne mint az aki akár egy hajszállal is de többet "szenvedett" az adott dologért. Ez nem csak erre a helyzetre hanem általánosságban jellemző, tisztelet a kivételnek.
2017. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem hinném, hogy ez annyira jellegzetes lenne, azt meg főleg nem, hogy ez egy széles körben elfogadott nézet lenne. Nálunk pl. másfél év próbálkozás és orvosi segítség után jött csak össze a baba, mégsem gondolom azt, hogy én jobban megérdemeltem, hogy anya lehessek, mint az a barátnőm, aki igazából még nem is tervezte a babát, csak "becsúszott", de nagyon örült neki. Tök jó anya ő is, és örülök, hogy így alakult, mert nagyon jót is tett neki az anyaság.
2017. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen buta hozzáállással még nem találkoztam... Teljesen természetes, hogy vannak terményekebb típusok, akik könnyen teherbe esnek, ettől még nem lesznek rossz anyák, nyilván.

Anyám is szinte azonnal teherbe esett 39 évesen, szerintem jobb, mintha sok évig tartott volna :D S még a kifejezetten fiatal életkor sem gond (azért nem kis tinire gondolok), ha nem a nagymamának passzolja le az ember, hanem igenis az ő kapcsolata, személyisége s körülményei megértek a dologra.

2017. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
A #4-nek nagyon igaza van.Sajnos...Remélem egyszer ez a hozzààllàs vàltozik.
2017. dec. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem!!
2017. dec. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez hülyeség. Nekem lombik babám CAN, akire rengeteget vártunk. Nem vagyok jobb anya, mint más.
2017. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Én is irigy vagyok a barátnőmre, hogy csak becsúszott a baba, nekem meg nem akar összejönni pedig régóta próbálkozunk már.


De ettől még nem leszek jobb anya! Ha első hónapban összejön amikor elkezdtünk próbálkozni akkor nem lettem volna jó anya? Azért kezdtünk próbálkozni mert késznek éreztük magunkat rá. Most is készek vagyunk és remélem jó anya leszek majd.

2017. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!