Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéznek érzem az anyaságot-há...

Nehéznek érzem az anyaságot-háztartást, van más is így?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van 4 és 1 évesek. Úgy érzem, hogy nehezen veszem a feladatokat, pedig szerintem egyáltalán nem raktam magasra lécet. Az optimális számomra, ha a gyerekek, háztartás el van látva. De valamivel folyton harcolok, vagy a főzés megy nehezebben, vagy a mosás-vasalás. A kialakult szokásokon nem szeretnék változtatni. Fontos a tiszta ruha kivasalva, a házias főtt étel, mely tudom, hogy készül és természetesen a gyerekek az első.

Mindezt azért érzem nehezebbnek mert sok a körülöttes munka, főzéshez bevásárlás, gyerekeknek is a gyógyszer, ovis dolgok, tehát mindenben ott kell lenni fejben is, hogy rendben legyen.

Én szeretnék precíz lenni és nem egy szedett-vedett szülő.

Más is küszködik a minden napokkal és nem érzi azt, hogy rutinszerűen menne?


2017. nov. 28. 08:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy segítségem nincs, férjem pedig reggel estig dolgozik, így őneki már inkább pihenni kellene, ha hazaér.
2017. nov. 28. 08:04
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyat merev vagy, lazíts kicsit.. nem halsz bele ha néha 2 napra főzöl vagy ha néha elmarad egy két dolog.. muszáj vmit elengednek ha nem is tartósan de néha-néha

Mert az élet elmegy melletted és keson veszed eszre h nem eltél es nem is figyeltel igazan a gyerekeidre es ferjedre a munka mellett.. ne akarj tokeletes lenni.

2017. nov. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont attól vagy szedett-vedett hogy túl precíz akarsz lenni. Főzöl meg vasalsz naponta közben meg pszichikai roncs vagy és a gyerekeknek EZ rosszabb.

Lazíts, mert senki nem a merev szabályoktól lesz jó anya, hanem ha energiát és nyugalmat sugároz a családjának. Ez neked jelen pillanatban nem megy, szóval inkább erre erősíts rá ne a háztartásodra.

Segítségem nekem sincs (és egyik barátnőmnek sem), senkihez nem jár át anyu mosogatni....férj meg gondolom mindenhol dolgozik. Szóval félre a "brühühü túlhajszolt vagyok" dumát és a vasalnivalót picit és LAZÍTS.

2017. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Nem nehéz, mert nem szivatom magam napi főzéssel, vasalással. Plussz van a gyereknek apja is. Persze nem keres 200ezret, de meg tudjuk osztani a dolgokat. Ő vásárol, jár gyszertárba, én intézem a gyereket (de apa fürdeti). Takarítani együtt szoktunk, mosni felváltva. A gyerek holmijait, kinőttek szanálása, ágyneműk cseréje, szortírozás én végzem.

A megjegyzendö dolgokat közös fali naptárba rendezzük. Költségvetést a férjem csinálja, együtt beszéljük át.

Így viselhető, egyedül már összeomlottam volna.

2017. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

sztem igenis nehéz, nem főzök minden nap, csak majdnem minden nap, de van, hogy 2 napra, van hogy egyre

nálunk nem is igazán van rendeléses opció, a fagyasztót tudom segítségre hívni, ha kicsit másképp szeretném a dolgokat

lehet, hogy én fogom fel rosszul és ami másnak rutin, az nekem szenvedés, nem tudom

de ha nem főzök, akkor vasalok, hogy fürdő-wct takarítok, vagy bevásárlás stb. szóval egy örök körforgás, nem tudom mi lesz, ha dolgozni fogok :(

2017. nov. 28. 08:22
 6/29 anonim ***** válasza:
64%
Kértél véleményt, kaptál. De továbbra is csak sajnálod magad. Minek kérdeztél?
2017. nov. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

elfogadom a véleményed és köszönöm!

de akkor sem érzem úgy, hogy én vagyok csak ennyire szerencsétlen

mindenkinek idő mire belejön

nehéz az anyaság, háztartásvezetés, mellette légy nő, csinos,kívánatos

szerintem nemcsak én kínlódok ezzel

2017. nov. 28. 08:32
 8/29 anonim ***** válasza:
6%

Te vállaltad a gyerekeket, oldd meg!

Én két nagy műtét után is megoldok mindent, és nem panaszkodom, pedig nem álltam sorba a betegségért, mint te a gyerekekért.

Minek vállaltad, nem kötelező.

2017. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kettő gyermekem van, a nagy szintén 4 éves, ovis, a kicsi 2 lesz. Még itthon vagyok, tavasz-nyár elején remélhetőleg már dolgozok majd, bár még fogalmam sincs hol.

Szerintem annak vagy az áldozata, mint sok nő hogy mindennek tip-topnak kell lennie mert különben milyen nő-anya vagy már.

Néha nekem is tele van a hócipőm az egésszel, higy ezt sem azt sem sikerült ma megcsinálom de.van hogy tojok az egészbe. Tegnap a kicsinek rossz éjszakája volt, nyűgös volt, sírt egyszerűen nem bírtam elaltatni, úgyhogy tegnap délelőtt egy zombi voltam a nem alvástól, délben mikor elaludt lefeküdtem én is egy órára, nem érdekelt hogy mi van a háztartással, nem voltam hajlandó mártírkodni. Főzni is akkor főztem megamikor a férjem hazajött.

El kell engedni ezeket az elvárásokat, különben begolyózol.

Gyakorlati tanácsok, gépesìteni amit lehet (mosó, mosogatógép, szárítógép, vasalni sem kell)

Nem tudnom van-e jogsid vagy autótok, de nekem az is nagyon hasznos, hogy van. Egyszerűbb letudni a heti bevásárlást nagy tételben, mint folyton boltba rohangálni. Sokáig én sem vezettem, most megőrülnék ha folyton a férjemre kellene várnom, hogy elvigyen valahova. Postára nincs az a pénz, hogy elmenjek csekket befizeni, mindent itthonról utalok. Ovis dolgokat nem olyan nehéz észben tartani, telefonba feljegyzek minden esemènyt, mikor mit kell fizetni stb. Van a csoportnak face oldala oda mindent kiírnak.

Most ezeket nem azért írom mert nekem aztán minden egyszerűen megy, mert nem, de ne támassz magad felé felesleges elvárásokat, mert agyon fognak nyomni. Én már rájöttem, hovy a gyerek nem azt értékeli, hogy milyen finom főtt kaját teszel elé, hanem hogy leülsz-e vele kirakózni wc pucolás helyett. :)

2017. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

1 gyerekem van 1 éves.

Másnak is nehéz.Próbálj kialakítani saját rutint.És segítsen a férjed.

Nálunk így néz ki 1 nap.

-reggel 4-5 körül kel a kisfiam, szóval mi is.Pelenkacsere,éjszakai cumisüvegek elmosogatása,tápszer tea,vitaminkészítés,etetés közben összebújás,tévézés(bár ezért meg leszek kövezve).Férjem elmegy dolgozni.Megágyazok,játszunk,7 körül visszaaltatom. Zuhanyzom, reggelizek,elkészülődök,mire felébred megetetem,megyünk boltba,meg sétálni,játszóház stb(ha nem esik az eső,esőben csak halaszthatatlan dologért megyünk ki,pl orvos).Előző nap mindig megtervezem,hogy mit kell elintézni.

11 körül hazaérünk,eszik alszik.Ilyenkor vagy vasalok, vagy pakolászok,előkészülök az esti főzéshez, vagy olvasok,gépezek,amikor felkel,ebéd utána játszunk.Ha a férjem 16ig dolgozik,mikor hazajön,ők elmennek sétálni,átmennek mamához,ilyenkor porszívózok,fürdőt takarítok stb,mert gyorsabban haladok,ha nincs ott senki.

Ha férjem másnap reggelig van, akkor délután is lemegyünk sétálni(ilyenkor 2 részletre osztom az elintéznivalókat.)

18körül(de van hogy hamarabb)fürdetés,altatás.Van hogy a férjem ilyenkor ér haza.Ilyenkor csinálunk vacsorát(ilyenkor főzünk ha kell,mert általában anyósom főz).Beszélgetünk ,vacsorázunk,tévézünk, közös fürdőzés,ilyesmi.

ENNEK ELLENÉRE SZÁMOMRA 1 gyerekkel is NEHÉZ(gőzöm sincs más ,hogy csinálja több gyerekkel),de igyekszem jól csinálni,imádok anyuka lenni,és HÁLÁS vagyok,hogy egészséges problémamentes gyerekem van,és egy SZERETŐ házias férjem.

CSinálj időbeosztást,tervezd meg előre a dolgokat,és akkor nem lesz ilyen káosz.És élvezd ,hogy anya vagy.

2017. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!