Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem élvezem az anyaságot?

Miért nem élvezem az anyaságot?

Figyelt kérdés

Már 5 éve anyuka vagyok. Mind a két babát akartam, vártam őket.

Az eslő kicsi után semmi baj nem volt. Mondjuk akkor még anyukámékkal laktunk, sokat segített. De mikor 1 és fél lett a kicsi már külön laktunk. Akkor sem volt az ami most.

A második baba most kettő éves.

Az első pár hónap rendben volt. Aztán szépen lassan "bediliztem".

Utálom ezt az egészet.. a fiaim a mindeneim, de mégsem vagyok boldog. Minden olyan monoton. Minden a gyerekek körül forog. Én kb megszűntem létezni. Semmit sem tudok csinálni tőlük. Férjemnek két munkája van így nem nagyon segít. Már minden bajom van. Mindig szomorú vagyok. Semmiben sem látom meg a jót. Szenvedésnek érzem az életet. Elakarok menekülni...Szörnyű vagyok. Tudom. Mit tegyek, hogy másképp legyen? Tudom nekem kell változni de nem megy! :(

Mondjátok, hogy könyebb lesz!! :(


2017. jún. 25. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Nyugi, ugyan ezt érzem.
2017. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Szia, tényleg neked kéne változtatni. ☺ Szerintem ha a kicsi 2, akkor visszamehetnél dolgozni, az visszarántana a felnőtt életbe. Írhatom még, hogy kérj segítséget, menj el néha barátnőkkel, de ezt gondolom megoldod magadtól is, ha tudod. Lehet depressziós is vagy, az utolsó soraid alapján. Ha magadtól nem tudsz kijönni ebből, akkor pszichológus segíthet. Azt nem írom, hogy könnyebb lesz, mert akkor lesz könnyebb, ha teszel is érte.
2017. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Belém az önt lelket amikor átmegyünk rokonokhoz. Vagy ha hozzánk jönnek.

Érdekes, de pillanatok alatt visszatér az életkedv

2017. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Esetedben megoldás lehet, ha beadod őket bölcsődébe/óvodába és elmész dolgozni. Ez egy betegség. Mi a "boldogság" fogalma szerinted?
2017. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A boldogság fogalma?!

Fogalmam sincs. . Régen szabad voltam, gondtalan. Ma megfulladok... :(

2017. jún. 25. 21:20
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
egy kicsit belebetegedtél.. el tudnál pár napra menni, rá tudnád bízni a kölköket 3-4 napra - kivenni egy szobát a közeli városban és bambulni, semmit-tenni, csavarogni ... jót tenne!
2017. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Meddig tervezel otthon maradni? Szerintem már vissza mehetsz dolgozni, ha a kicsi is 2 éves.

Illetve ami még eszembe jutott: nincs olyan álmod, amiben kipróbálnád magad? Nekem sokat segít, hogy van egy célom, van miért dolgozni. Amíg itthon vagyok komolyabban foglalkozom azzal, ami eddig a hobbim volt, ha bejön a dolog, akkor ez lenne a munkám gyes után.

2017. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagy már biztos ovis, a kicsi meg nyugodtan mehet bölcsibe te pedig dolgozni. Hidd el tiszta kikapcsolódás lesz a munka, hogy felnőttek között lehetsz , nyugodtan ebédelhetsz , megihatsz egy kávét stb.
2017. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Gyermek mellett is meglehet tanulni lelkileg idegileg stabillá válni, nem a gyerekmentes menekuloutvonal a hosszantarto megoldás, hogy utazz el meg add bolcsibe meg etc.aztán kezdődik ujra..
2017. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert olyan, mint minden más az életben ami felelősséggel és kötelezettséggel jár. Ez olyan, mint amikor azt mondod a gyereknek, hogy "majd meglátod milyen jó lesz az oviban/iskolában"". Először lehet, hogy nagyon élvezi, de aztán jön a rutin, minden reggel fel kell kelni, ott megmondják, hogy mit kell csinálni, nincsen kívánságműsor, házi feladat. Vagy éppen úgy kezdi, hogy sír, de aztán nekijön a kedve, a vége mégis az, hogy unja és kötelességeit próbálja teljesíteni. Persze végig vannak jó dolgok is.

Kb ilyen az anyaság is. Van akinek könnyű a kezdés, másnak nehezebb, a vége az, hogy mindenki talál benne jót és rosszat, a különbség az, hogy ki milyen beállítottságú, milyen alapanyagot kap, és hogy hogyan kezeli. Mindenki máshogyan éli meg, de mégis mindenki egyformán. Felelősséggel és örömmel jár, csak ki mennyit vesz észre és ki mennyinek enged teret.

2017. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!