Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már szültetek és nem...

Akik már szültetek és nem szeretnétek több gyereket, milyen fogamzásgátlót használtok?

Figyelt kérdés
Én most ilyen helyzetben vagyok és nem tudom, hogy védekezzünk, melyik a legmegbízhatóbb módszer, aminek a legkevesebb lehetséges szövődménye van.
2017. dec. 21. 18:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Mi óvszerrel védekezünk. Az egyik legmegbízhatóbb, és semmi szövődménye nincs. Én is sokat gondolkodtam rajta. Végleges sterilizációt nem akartunk, mert visszafordíthatatlan, bár már van 3 gyerekünk. Tabletta nem vált be, meg nem is szeretném mérgezni magam. Spiráltól idegenkedek, sem a működési elve nem tetszik, se az, hogy egy idegen test legyen a szervezetemben. A többi (spermicidek) nem elég megbízhatóak, így maradtunk az óvszernél.
2017. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Mirena spiralom van 1,5 eve.tokeletes idaig.semmi panaszt nem okoz,es allitolag ez a legjobb fog.gatlo.
2017. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Nuvaringet használok, ahogy szülès előtt is èvekig.
2017. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kétségtelen, hogy az óvszer az egyetlen, aminek nincs mellékhatása, csak épp kényelmetlen a használata. A spiráltól én is idegenkedek, amiatf is, amit írtál, kedves első, ill. elég rosszakat olvastam róla, átfúrhatja a méhfalat, méhen kívüli terhességek esélye megnő, ill. a vezetőzsinóron baktériumok vándorolhatnak a méhűrbe.

Kedves második válaszoló, te semmi ilyet nem tapasztaltál?

2017. dec. 21. 18:41
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Mirena. Olyan orvossal kell felrakatni, akinek gyakorlata van benne. Magától csak úgy ezek az eszközök nem szúrják át a méhfalat, csak ha béna aki felrakja és felhelyezés közben megsért vagy eltöri az eszközt stb. Ha meg rendesen van felhelyezve, a Mirena az egyik legjobb.
2017. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Félek, hogy a nuvaringhez nem lennék elég ügyes. Nem nehéz feltenni, kivenni?
2017. dec. 21. 18:58
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem fájdalmas, amikor a spirált felteszi az orvos? Ill. hogy tudja kivenni, hogy fér át a pici méhszájon, ha egyszer már kinyílt méhen belül?
2017. dec. 21. 19:02
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Mirenám van, 3 éve rakták fel. Tökéletes. Havonta 2 nap pecsételés, és az egyik legbiztosabb módszer, ugyanis több fronton véd. Maga a spirál mechanikailag, közben kis dózisú helyi hatású hormon szabadul fel belőle.

Én sterilzáltatni szerettem volna, de a doki azt mondta, hogy ez jobb, csökkenti a ciszták, gyulladàsok kialakulásàt, és később a válrozókor tüneteit is enyhíti.

2017. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Már vetettem le spirált, meg sem éreztem. A felrakás is csak kicsit kellenetlen volt.
2017. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És hogy működik ez? Besétàlok a gyógyszertárba és megveszem, vagy a doki írja fel receptre?
2017. dec. 21. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!