Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már szültetek és nem...

Akik már szültetek és nem szeretnétek több gyereket, milyen fogamzásgátlót használtok?

Figyelt kérdés
Én most ilyen helyzetben vagyok és nem tudom, hogy védekezzünk, melyik a legmegbízhatóbb módszer, aminek a legkevesebb lehetséges szövődménye van.
2017. dec. 21. 18:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A Mirena biztos h vényköteles, de sztem a Nuvaring is.
2017. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mirenam van. Orvos írta fel. Előbb vizsgálat, rákszűrés, utána kaptam receptet. A felrakása kellemetlen volt, de ennyi. Lassan 4 éve van.
2017. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Minden fogamzásgátló vényköteles, a Nuvaring is. Én gyógyszert szedek, most a Milligest-et.
2017. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

En nagyon nagyon nagyon es meg annal is jobban feltem a spiraltol.

Elvileg a 3.csaszar kozben elkotott volna az orvosom,de en annyira paraztam akkor,hogy elfelejtettem.a dokiknak meg akkor ment el minden mikor a mehemet megnyitottak es a vartnal joval vekonyabb volt a hegem,igy megsertettek a szikevel a pici buksijat.jo nagy kapkodas kerekedett,hamar kikaptak,betadinoztak es igy a dokik is elfelejtettek.(szerencsere csak karcolas volt,semmi komoly a picinek)

Na szoval,igy jutottunk el a spiralhoz,mivel nekem nagyon eros verzesem volt mindig es nagyon verszegeny is vagyok.

A felrakas elott konkretan remegtem.aztan a kovetkezo zajlott.

Mondta az orvosom,hogy csak fertotlenit,ereztem egy kis nyomast odalent,es mondtam is neki,hogy tartson szoval mert elajulok 😂😂.azt mondja szoljon ha rakja?mondom jo lenne.

Erre kivette a kacsat,megvizsgalt es kozolte,hogy hasznaljam egeszseggel😂😂😂

Szoval ennyi volt.

Aznap kicsit gorcsolgettem,es kb egy hetig olyan fura erzes volt a tudat,hogy van bennem valami.meg mozogni is ovatosabban mozogtam.

Amugy semmit nem ereztem,csak a tudat,hogy ott van.

Nekem az orvosom intezte a spiralt,nala fizettem felrakassal egyutt azt hiszen 60 ezret,vagy ekkorul.nem emlekszem pontosan.de amugy igen,receptre van.

Erdekes,nekem elotte evente 2-3 alkalommal volt gondom gombakkal,azota,hogy felraktam egyszer volt egy kis enyhe viszketesem.

Viszint a mensim hossza nem lett kevesebb,csak a mennyisege.olyan 10 nap mire igazan tiszta leszek.de ez 14 nappal kezdodott.remelem lassan meg ennel is kevesebb ideig fog tartani.csak tisztasagit hasznalok es azt is csak higieniai okokbol cserelem napi tobbszor.

2017. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A Nuvaringet nagyon egyszerű használni. Egy pillanat alatt beteszem ill. kiveszem. Természetesen vényköteles.
2017. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

Óvszert használunk. Nekünk nincs vele bajunk és mivel sajnos csak ritkán tudunk együtt lenni nem is akarok fogamzásgátlót szedni.

Spirál nálam abszolút kizárt! (Anyukámnak volt anno, úgy kellett végül kiműteni belőle...)

2017. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Injekciót kapok már 3 éve. Szülés utáni 6. héten kaptam az elsőt.
2017. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Munkatársamnak volt spirál hosszabb ideig fenn,nemrég műtötték meg,kivették. Évek alatt benő a méhfalba. De ő meg volt vele elégedve.

Én tavaly szültem,óvszert használunk.

2017. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Óvszerrel.
2017. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Két gyerekünk van, többet nem szeretnénk, de semmi drasztikus megoldást sem akarunk egyelőre fogamzásgátlás céljából, úgyhogy óvszert használunk. Nekünk nem kényelmetlen, sőt, én csak előnyét látom. Sajnos nagyon hajlamos vagyok fertőzésekre, nekem elég annyi, ha a férjem nyilvános mosdót használ, megfogja a kilincset, aztán a péniszét, és esetleg úgy szexelünk, hogy nem fürdött előtte, akkor máris jó eséllyel elkapok valamit. Nyilván, mivel tudja, hogy érzékeny vagyok ezekre, próbált mindig figyelni, de hát nem lehet ezt mindig úgy összehozni. Amióta óvszert használunk, nincs ebből probléma.
2017. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!