Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van itt aki szegény,...

Anyukák, van itt aki szegény, pénztelen családban nőtt fel? Milyenek voltak a karácsonyok, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
2017. dec. 22. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem mondom magunkat szegenynek, gyari fizetesbol eltunk hitel mellett. Felnottek nem ajandekoztak, csak jelkepes aprosagot, en kaptam csak nagyobb ajandekot. Pl telefont, ruhat, fenykepezogepet, taskat, konyveket. Az ebed mindig halaszle es rantott hal volt. Plusz toltott kaposzta. Nagyimmal kozosen csinaltuk a sutemenyeket es enekeltunk. Mindig atmentunk ebedre sotetedeskor es utana jottunk haza. Filmet neztunk, pihentunk.
2017. dec. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Boldogok voltunk, mert együtt volt a család. A feketeleves mindig akkor kezdődött, amikor véget ért a szünet, vissza kellett menni az iskolába és jött a "ki mit kapott". De ugyanez volt nyár végén a "ki hol nyaralt" - tal. A "semmit" és a "sehol" akkor fájt, de keservesen.
2017. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mi gyerekek kaptunk mindig mindent. Igyekeztek nem éreztetni velünk a hiányt. Sok ajándékot kaptunk, csak nem márkás és bolti dolgot. Rengeteg kézzel készült ajándékot (pulóvert, gyerekjátékokat csináltak kézzel, faragtak, varrtak, fontak, stb.) Én az iskolában sem éreztem rosszul magam, mert egy csomó cuccot fel tudtam sorolni és senki nem kérdezte, hogy a bababútor, amit kaptam az Matel volt -e vagy apu csinálta munka után a tüzifából. Ennyire nem tértünk ki rá. Én felnőttként jöttem rá, hogy szegények voltunk, és hogy a lebontott, régi, téli pulcsiból lett átkötve a tavaszi új zokni és hasonlók.
2017. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Na miert lettem lepontozva? Mindig karacsonyra kaptam nagyobb dolgokat, hetkoznap sosem.. es azt is ugy, hogy a szuleim osszesporoltak ra a penzt. Pl egyik even megkaptam a fenykepezot, masik even egy konyvet, ruhat, aprobb dolgot.. halat is csak karacsonykor ettunk..
2017. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

"van itt aki szegény, pénztelen családban nőtt fel?"

"Nem mondom magunkat szegenynek ... en kaptam ... Pl telefont ... fenykepezogepet ."


Nem az volt a kérdés, hogy aki nem mondja magát szegénynek és telót kapott már gyerekkorában is meg fényképezőt, az hogyan élte meg a karácsonyokat - vagyis a válasz nem hasznos, ezért lett lepontozva.

2017. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan éltem meg mint a 2-es. Ritkán kaptunk ajándékot ha pl kaptunk véletlen vmit egy nagyon kis dolognak is tudtunk örülni értékelni tudtunk mindent. Ünnepi étel mindig volt bőségesen. És h őszinte legyek nekem akkor sokkal jobban volt karácsonyi hangulatom és sokkal értékesebb volt mint most.
2017. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Magát az ünnepet nagyon szerettem. Akkor végre közösen leültünk az adzralhiz vacsizni. (Sajnos)nagy dolog volt h volt h volt leves, husi körettel és még süti is egyazon nap. A szüleim csaj jelképes ajándékot adtak egymásnak ( borotva hab/dezodor)

Mi a tesómmal többnyire ruhát kaptunk, és egy egy játékot vagy könyvet. Nem nagy értékben, de mi örültünk neki. Anyunak mindig sikerült olyan dolgot venni amire vágytunk. Persze nem voltak nagy igényeink.

Nekem is a szünet utáni rész volt a legrosszabb. De talán ennek köszönhetem h nem törődöm a rosszindulatú megjegyzésekkel (sokat csúfoltak a turis ruháim miatt, és mert nincs "vókmenem" stb)

Maga az ünnep számomra így is egy csoda volt

2017. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is hasonló volt mindig, hogy a "ki mit kapott" dolgokban éreztem magam mindig pocsékul. Szörnyű volt, hogy az alapvetòen szükséges dolgokat kaptuk meg általában a fa alatt, nem sok extra ajándékra emlékszem. Az külön rossz volt, hogy emiatt anyukám is rosszul érezte magátés ez érződött is a hangulaton.
2017. dec. 23. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!