Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztaságot szerető anyukák...

Tisztaságot szerető anyukák milyen gyakran takarítjátok a következőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy másnak mikor és hogy van ideje takarítani munka és kisgyerekek mellett?

Tehát: milyen gyakran vasaltok, mikor? (alvásidő, hétvégén gyerekek mellett...?

Wc,kád tisztítás?

polcok törölgetése?

porszívózás, felmosás

ablak,függöny mosás

hűtő, tűzhely takarítás

Ugye Ti is folyamatosan pakoltok? És itt nem csak a gyerekekről van szó, azt érzem, hogy magam után is folyton csak pakolok?

Mikor van időtök számlákat, kinőtt ruhákat válogatni a főzésről már ne is beszéljünk...és még sorolhatnám, ha vmi még eszetekbe jut azt is írhatjátok.

Tudom nem nagy kunszt a háztartás, ráadásul mániákus sem vagyok, ezért tuti valamit én csinálok rosszul.

A gyerekek pakolgatnak maguk után, a férjem is kiveszi a részét, bár ő lényegesen kevesebbet van itthon



2017. dec. 27. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

nem vasalok

hetente

havonta

naponta porszívózás, néha napi 3x is. felmosás heti 1x

ablak havi 1, nincs függöny

fél évente


párom segít ha itthon van, munka után. szokott porszívózni és teregetni főleg de pl az ágyat áthúzni én utálom, azt mindig ő csinálja, meg ha megkérem valamire azt is simán megcsinálja, bármi legyen az. főzni is segít szabadnapján ha megkérem, bár inkább én főzök, ő meg a gyereket szórakoztatja. igen, folyamatosan pakolok én is, de egyszerűbb ha rögtön mindent amit már nem használunk elrakok vagy kidobok ami szemét. amit utálok az a mosogatás, az mindig óriási adagnál tudom csak rávenni magam.

2017. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy már dolgozom, ettől függetlenül minden válasz érdekel.

De jó, hogy írtad akartam is kérdezni ágynemű áthúzást milyen gyakran teszitek?

2017. dec. 27. 14:47
 3/16 A kérdező kommentje:
1. válaszoló mosogatógép a megmentőm volt, utálok mosogatni
2017. dec. 27. 14:49
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Vasalni szinte csak ágynemuket, mosas szaradas utan, es olyankor a gyerek ovis felsőit is, kb kethetente mig a gyerek jatszik

Wc, kád tisztitas amikor teregetek (kb ketnaponta mosok es kadba ereszti a vizet es gyakran eldugul a kad felszinen igy kb ketnaponta megy

Ablak fuggony ha vendegek jonnek plusz olyankor ajtok huto falak

Tuzhely fozes utan mosogatas kozben

Pakolas csak annyi hogy lehessen jarni ill alvas eves elott a nyugodt kornyezet miatt


Nekem idoben a nagy kihivasok azok a szekrenyek kozti mögötti alatti, agy alatti reszek amik nagy pakolassal huzavonaval jarnak ezert hanyagolt terulet, ahogy pl a konyhapolc is neha kakaoporos fuszeres, a nem hordott ruhakat sem erek ra soha kivalogatni es elvitetni vagy behirdetni sem ahogy a szoba kozepen all a babakocsi is mert nem tudom hova tenni.

Szekreny es helyhiany miatt is nagyobb lakasra gyurunk es ezert a felujitasok es munka az elso a rangsorban. Pl tukrot fel kene furni,képek helyen a lyukakat glettelni, gázcsoveket takaritani, festetni..


Végelathatatlan es szerintem minden rendben lenne mar reg ha nagyobb lenne a kero es nem zsufoltan minden.


Gyerek elott a par butor korul pikk pakk ki tudtam takaritani laboratoeiumi tisztasag volt, de kb már ugy elunk mint egy padlason tele ezer jatekkal a mikrotol a szekrenyt ki sem lehet nyitni nemhogy naponta takaritani, az agy megint egy masik szekrenyt zar le mert nem fernek mashogy.

Stb

2017. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

minden nap vasalok, de mindig csak azt, amit másnap felveszünk a suliba/munkába

4 gyerekünk van, így naponta megy a mosógép, legalább egyszer, hétvégén inkább háromszor - van hozzá szárítógép, ez jelentősen megkönnyíti a dolgot, mert utálok teregetni (és nem is lenne hol szárítgatni ennyi ruhát)

mosogatni a gép szokott, napjában egyszer, reggeli után, hétvégén ez is megy háromszor fullosan

nem sok polcunk van, de azt egyszer egy héten törlöm át ilyen portaszító cuccal, nálunk bevált, bár a tévék talpait szerintem óránként törölgethetném

hűtő, tűzhely hetente - minden nap főzök, de inkább vigyázok rá, mint súrolni kelljen..

tusolónk van, egyszer egy héten van nagysuvickolás

igen, én is pakolok, érdekes módon azt vettem észre, hogy már magam után nem kell, mindent a helyére rakok, de a gyerekek, meg a párom...

reggel negyed 8kor viszem a gyerekeket suliba, oviba, bölcsibe

utána mosogatógép, mosógép, rendrakás mindenhol (főleg a gyerekszobák, mert bár minden este kötelező elpakolni, van, hogy tényleg fáradtak, agy elszaladt velünk az idő, és rám marad-ebben profi vagyok, villámgyorsan megy, porszívózással együtt is. mindig reggel, mert, ha vki jön hozzánk napközben, ne kupiba toppanjon már be)

előre főzök egy nappal (inkább du, ha tudom, hogy másnap sok dolgom lesz)

munka 9től

fél2 körül jön a legnagyobb a suliból - onnantól itthonról dolgozom (és mivel a lecke, meg a gyerekek este sok időt vesznek el, sokszor éjszakára marad a papírmunka)

fél4kor összeszedem a többit, a nagyot az apukája viszi edzésre

főzés, szárítás, vacsora...pénteken hamarabb végzek, nincs leckeírás, akkor van a nagytakarítás, meg szombaton, szívesen segítenek a gyerekek is.

rugalmas a munkahelyem, így könnyen beszélek, bejárós 8órás meló mellett én is szenvednék.

2017. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Reggel 6-tol 8-ig gyors rendrakas, sopres, felmosas. Akkor a lanyom meg elvan magaban. A rendrakas reszebe beletartozik a fozes is, igy kb tizoraira mindennel kesz vagyok (9-kor van). 9-kor levegozes, aztan delig jatek, kb egy ora. 12-ben ebed, ebed utan o alszik, en kitakaritok egy helyiseget. Nem birok egy nap alatt takaritani, miota baba van, egyszeruen nem megy, akinek igen annak grat nekem nem megy. Hetfotol pentekig fel van osztva es igy max egy ora mindennel egyutt. Szombaton megfozom a hetvegi ebedet, a vasarnap a pihenese. Este megint egy ora rendrakas, sopres, felmosas 18-tol 20-ig. Igy tulajdonkeppen jut ido a babazas mellett a pihenesre is mert amikor az udvaron vagyunk, o alszik, en pihenek. Este 20 utan pedig szinten pihenes van. 10-kor szoktunk elaludni. Igy az egesz napom az ove szinte, de takaritani is takaritva van es magamra is jut ido. 7 hos
2017. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Minden nap másik helyiségben törölgetek le, így nem kell egyszerre az egész házat. Mosógép hétvégén megy, de akkor ötször egymás után, és szerencsére van szárítónk is, így teregetnem ritkán kell. A zoknikat és bugyikat a gyerekek párosítják és rakják el a szekrénybe. Vasalni csak az elmenőst szoktam, amikor épp kell. Többivel nem vacakolok, meg a szárító miatt úgysem gyűrött. Reggel felrakom a kaját főni, addig gyorsan leporolok valahol. Mosogatni a nagy fazekakat szoktam, mert mosogatógépet is vettem, mióta heten vagyunk. Fürdőt hétvégén takarítom, de a klotyót kétszer. A kádnál a falat és a csapot mindennap letörlöm szárazra, ha mindenki végzett, így nem lesz vízköves. Este felporszívózok mindenhol, és felmosok, ahol nem szőnyeg van. Ablakot is felváltva pucolok, mindig csak egyet, hamar megvan. Függönyt lecseréltem feltekerhető rolóra, így azt se kell mosni. Tűzhelyet minden főzés után letisztítom, így nincs rásülve. A rácsot bevágom a mosogatógépbe, ha már olyan. Ja, meg a mosógép adagolóját is oda rakom be. Én nem érzem, hogy mindig pakolnom kell. Rend van és tisztaság. Persze amikor a gyerekek kicsik voltak, még nem tudtak segíteni, de akkor is valahogy ment minden. Szerintem tök hamar ki lehet takarítani, ha mindennap megcsinálsz egy részt.
2017. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia. Tisztaságot szerető anyukaként: wc, fürdő, felmosás, törölgetés heti 1x, porszívó heti 2x, függöny, ablak évszakonként 1x. Tűzhely minden mosogatásnál, a konyhapult letörlésével együtt jár, hűtőre nincs rendszerem, ha úgy érzem, hogy szükséges. És nem vasalok, csak amit muszáj, azt pedig akkor, mielőtt felvesszük.

Ha épp nem tisztaságot kedvelő anyuka módban vagyok, akkor valami elmarad.

2017. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Uhh, látom, le lettek pontozva, akiknek szárítógépe meg mosogatógépe van. XD
2017. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Berben vasaltatok, nekem megeri az a pár ezer / hó és addig us a gyerekekkel vagyok, vagy megnezunk egy filmet a ferjemmel ha lefekudtek a gyerekek. Inkább nem járok fodrászhoz max 1-2/ev.es kozmetikushoz se, es manikűroshoz se.. Inkább a gyerekkel. Ja es le lehet pontozni mert nekem is van mosogatógépem. A legjobb dolog a világon..
2017. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!