Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztaságot szerető anyukák...

Tisztaságot szerető anyukák milyen gyakran takarítjátok a következőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy másnak mikor és hogy van ideje takarítani munka és kisgyerekek mellett?

Tehát: milyen gyakran vasaltok, mikor? (alvásidő, hétvégén gyerekek mellett...?

Wc,kád tisztítás?

polcok törölgetése?

porszívózás, felmosás

ablak,függöny mosás

hűtő, tűzhely takarítás

Ugye Ti is folyamatosan pakoltok? És itt nem csak a gyerekekről van szó, azt érzem, hogy magam után is folyton csak pakolok?

Mikor van időtök számlákat, kinőtt ruhákat válogatni a főzésről már ne is beszéljünk...és még sorolhatnám, ha vmi még eszetekbe jut azt is írhatjátok.

Tudom nem nagy kunszt a háztartás, ráadásul mániákus sem vagyok, ezért tuti valamit én csinálok rosszul.

A gyerekek pakolgatnak maguk után, a férjem is kiveszi a részét, bár ő lényegesen kevesebbet van itthon



2017. dec. 27. 14:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A mosogatogep mitol olyan nagy dolog? Ezer eve van nekem is, atlagos fizetes mellett. Ez mar a harmadik.

En csak az ingeket vasalom.

Heti egy porszivozas.

Naponta sepres, felmosas, WC-takaritas.

Huto havonta.

Mosas naponta.

Fuggonyok evi ketszer, haromszor.

Ablakpucolas havonta.

Portorles hetente.

Kadfertotlenites heti ketszer.


Harom gyerek van, ferjemmel mindketten dolgozunk.

2017. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
En vagyok a 7 honapos baba anyukaja, en is 21%os vagyok, de nem ertem, miert. En nem takaritom magam halalra, abban a 2 oraban reggel, este az agyazas, edenyek elpakolasa, ebed fozese, konyha rendberakasa van es a baba kajainak megcsinalasa. Delben alszik ket orat, olyankor egy szobat kitakarritok. Este elpakolok gyorsan, elmosogatok a vacsora utan es felmosok. Arra nagy gondot forditok, legalabb 2x mosok fel, igy egy ora mivel nalunk a kandallo miatt gyakran van por. De ezt a 6-tol 8-ig sem ugy kell erteni, hogy 2 oran keresztul maniakusan pakolok stb altalanossagban irtam. Az egesz napom a babae, amikor itthon van a ferjeme es a hazban is tisztasag van. Nalam nem megy a nagytakaritas, annyiszor probaltam mar!! Nekunk igy alakult ki a rendszer, este magamra is jut ido. Szerintem nem voltam se arrogans, se kotekedo, a kerdesre valaszoltam, nem ertem, miert vagyok lepontozva!
2017. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Vasalni en se vasalok csak, ha megyunk valahova akkor vasalom ki azokat a ruhakat, amiket felveszunk. Utalok amugy vasalni es hajtogatni.
2017. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vasalni nem vasalok.

Wc kád - havonta sikerül. De ha betegek vagyunk akkor 2 naponta a wc-t.

Polcok: hetente ha sikerül.

Porszívó, felmosás: szintén

Ablak: évente

Függöny: évente 2x

Hűtő: 2 havonta

Tűzhely: Folyamatosan


Pakolni egyfolytában pakolok, mosni 2 naponta mosok.

Számlákat nem kell válogatni, mindig egy helyen van egy egy időben kell fizetni.

Főzni 2 naponta főzök.

Heti 1 nagy bevásárlás és kb 2 naponta kis bolt (tej, kenyér, joghurt, stb).

Ruhák, játékok válogatása (sok volt a "szemét" játékunk :D pl pet palackban rizs, imádta a fiam) általában havonta.

Mosogatás napi 2x


Részmunkaidőben dolgozom közben és 1 éves a fiam :)

2017. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Elfelejtettem írni, hogy a lakás takarítás (porszívó, felmosás stb) azért ilyen ritka, mert nincs állatunk és olyan a lakásunk, hogy nem igazán tudunk behozni koszt (szőnyeges társasházi lépcsőház, külön előszoba, stb), nem porosodik mint a belvárosi lakások és kizárólag asztalnál eszünk. Ha mégis sikerül valamit a földre szórni akkor azonnal söpröm.


Ja és 55nm :D

2017. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mosogatógép mosogat, mosó-szárítógép mos és szárít (nekem így csak az ingeket kell vasalnom), illetve vettem egy jobb robotporszívót, az minden nap bejárja a házat (145 négyzetméter) tűzhely naponta, wc 2-3 naponta, fürdő hetente, felmosás 2 naponta, nálunk mindenki pakol (még az 1 évest is ráveszem a kockák vödörbe pakolására) törölgetni hetente, ablakok és függöny évente 4-5 alkalom, a törölközőket hetente mosom az ágyneműt 2 hetente cserélem...
2017. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!