Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két név esetén bármelyiket...

Két név esetén bármelyiket használhatom vagy csak az elsőt?

Figyelt kérdés
Pontosabban, hivatalosan használhatom-e, például ha valahova be kell írni használhatom-e bármelyik keresztnevem?

2018. jan. 2. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos iratok általában mindig a teljes nevét kell leírni.
2018. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Autokorrekt....


Tehát: a teljes nevet kell leírni mindig, ha hivatalos iratot írsz alá.

2018. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos esetben a személyi igazolványa szereplő teljes nevét kell használni. Tehát ha Totkomlosfalusi-Nagyvázsonyi Izabella Dominika a neved, akkor azt.
2018. jan. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha hivatalos dokumentum akkor a tejes nevet kell írni - ha csak az elsőt használod akkor is ki kell írni a másodikat is.


Ilyen kissebb dolgokban, postai átvétel vagy ilyesmi vannak akik a vezetéknév+második nevet íják is, meg olyat is láttam aki úgy ír alá hogy pl. Kovács Anita Eszternek hívják és Kovács A.Esztert ír.

2018. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Hivatalosan (pl. adás-vételi szerződés) mindkét név kell. De aláírni elég úgy, ahogy használod. Pl. bankban sem kérték, hogy a második keresztnevem is szerepeljen az aláírás mintán, de még az adásvételi szerződést is elég volt a használt nevemmel aláírni (mindkét esetben gépelve szerepelt mindkét név, de az aláírásban nem). Egyetlen alkalomra em emlékszem, hogy aláíráskor használnom kellett volna a második nevem (kiírni olykor ki kellett, ha adatokat adtam meg)
2018. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amelyiket szeretnéd. De hivatalos iratokon a teljes nevednek kell szerepelnie, tehát ha két utóneved van, akkor mindkettő.

Nekem kettő van, írásban én mindig használom mindkettőt, így is írok alá, munkahelyen céges e-mailek aláírásánál is, az ajtómra is így van kiírva a nevem, de szóban csak az elsőt használom. A nagyfiamnak is kettő van, ő a másodikat használja, sulis könyveire, füzeteire is csak azt írja, és csak akkor írja ki a teljes nevét, ha nagyon muszáj. De ismerek olyat is, aki mindkettőt használja szóban és írásban is, és mindkét nevén szokták szólítani.

2018. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!