Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb 2 hónapja tévézik a gyereke...

Kb 2 hónapja tévézik a gyerekem napi 3 órát legalább, azóta rohamosan beindult a beszéde?

Figyelt kérdés

Fejlesztésre másfél éves kora óta járunk, és kb semmit sem használt, egy mondókát nem mondott sosem, most meg az összes meseintrót kívülről fújja, tudja és kimondja a szereplők nevét, énekel!, és szituációs játékokat játszik a szereplőkkel, és több 3-4 szavas mondatot is mond. 2,5 éves koráig összesen nézett 3 órányi mesét, aztán volt egy félév szünet, mikor nagyon aggódtam a beszéd miatt, és azt a napi pár percet is kiiktattam, amikor telefonon nézte a bogyó és babócát, hátha bekavar.


3 éves korában lett tévénk, egyből kimondta, hogy "nevem mia", most meg ez van, szinte már teljesen érthetően beszél.


Meghozta a kedvét, ragadnak rá a dalok, azt a mai napig nem mondaná velem mondjuk, hogy lóg a lába lóga, hiába tud féllábon állni közben, de itt énekli a mulanból, hogy "megmossuk, egykettő, szutykos leánykából így lesz nő" és közben fürdeti a sellőbarbit.


Nem tudom miért vannak a tv ellen, kb varázsütésre hatott az egész már másnap, úgy bővül a szókincse, hogy hű.


Semmit sem csináltam másként, csak abban tértünk el, hogy nem volt otthon nálunk tv. Közösségbe 2 éves kora óta jár, ott nagyritkán szólal meg egy két szót.


Volt egy mese, a kiskakas gyémántfélkrajcára, babakoraóta meséltem neki, sosem mondott semmit. Most megnéztük youtubeon, hát mondja utána az egészet és már sokkal többször figyel arra, ha csak én mesélem neki.


Nem hiszem, hogy véletlenül pont akkor indult volna be rohamos fejlődés, mikor beszereztük a tvt. Mégis mekkora esélye volt ennek?


Ha valakinek egyéb ötlete van, mitől lehetett ez, szívesen meghallgatom, a véletlenben nem hiszek.


3,5 éves.


2018. jan. 6. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Hát igen, egyszerűbb is bebszni a tévé elé a kölyket, mint foglalkozni vele. Én ennyi idősen már olvastam, nagybetűkkel írtam, számoltam, fejből vágtam egy több száz darabos kártyából az összes állatot, egy csomó mesét tudtam fejből, stb. Jah, nem a tévé nevelt...
2018. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem sok az a "legalább 3 óra"? Mert 1 óra még csacsak, de 3?
2018. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha a tévé többet beszél hozzá, mint előtte te, akkor és csak akkor nem meglepő...

Elhanyagolt gyerekeknél hozhat ilyen változást.

2018. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

#1 te zseni! Csak szöveget értelmezni nem tanultál meg!


Viszont szerintem lehetséges h mostanra érett meg annyira h a színes mozgó képek mellett a szöveg is érdekli már. Tehát h már nem csak néz, de hallha, össze áll a fejében a mese.

Pont azért gondolom ezt, amit írtál. H az ismert (általad olvasott) mese megvolt a fejében, de a mesefilm indította be nála.

2018. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
A tvben egy pillanatra sincs csend, folyamatosan beszélnek - erre te nyilvan képtelen vagy, ahogy mindenki más is. Gondolj bele, ha pl neked mindennap egyszer elmondana valaki egy idegennyelvu mondatot, vagy 3 órán keresztül folyamatosan mondogatja - mikor tanulod meg gyorsabban?
2018. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Tv helyett ajánlom a hangos könyveket.

Vagy pl. Letöltöttem a bogyó és babócat hangfájlban és a kocsiban vagy Napközben amikor nem érek rá azt hallgatjuk. Este meg könyvből mi olvassuk fel neki. Van amit már kívülről tud.

3 éves.

2018. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Csak a tv-ben hallott dolgokat mondja vagy lehet vele beszélgetni is? Egy 3,5 évessel alapszinten már illene.

Alkot saját mondatokat is vagy csak ismétli, amit hall? Utóbbi esetében nem beszélnék rohamos beszédfejlődésről.

2018. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy jó. Voltak híres írók is, akik egész későn kezdtek beszélni, pedig külön személyzetük volt, akik folyamatosan foglalkoztak velük, fél éjszaka meséltek, ilyesmi.


A tévében hallottak ismétlése még nem beszéd, azt a papagáj is megteszi. Az embernek, a gyereknek a beszéd a gondolatainak a kifejezése, nem az ismétlés.


Semmi baj nincs azzal, ha egy gyerek későn beszél, azaz később fejezi ki a gondolatait, vagy később gondol olyan dolgokat, amiket meg akar osztani másokkal. Sőt, még az is lehet, hogy az a rosszabb, ha egy gyerek hamar KELL hogy beszéljen, mert az lehet, hogy inkább azt mutatja, hogy nem érti meg szavak nélkül a családja, és azért kényszerül rá a szavakkal való kifejezésre. De persze, minden gyerek, család, helyzet eltérhet, nem lehet egyből általánosítani.


Meg aztán az is lehet, hogy a tévé nélkül is pont most jött el az ideje, hogy elkezdje kifejezni a gondolatait a gyerek, végülis 3,5 éves.


Én nem hagynám 3 órát "tévézni", az biztos. A gyereknek nem gépekből kéne "tanulnia" beszélni, hanem emberektől.

2018. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!