Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom rettenetesen káromkodi...

A párom rettenetesen káromkodik. Mivel vegyem rá, hogy legalább mérsékelje ezt?

Figyelt kérdés

14 hónapos a fiunk, van már pár szava.

Mind a ketten, de főleg ő elég sokat káromkodik. Vagyis én már jó pár hónapja tudatosan csökkentem ezen szavak haszanálatát, sikerrel(szerintem még pár hónap, és jó vagyok :D).

Ezzel szemben a páromnak minden második szava QQ.va, ..szom, és ezek sokkal-sokkal cifrább ragozásai. De tényleg. Vacsizunk, és csak úgy benyög ezt-azt pár percenként. Elég idegesítő.

Na szóval.

Nem nagyon nem csípném, ha a fiunkra ragadnának ezek. 1.000.000x kértem már, hogy figyeljen rá. Mit tehetek még?


2016. júl. 15. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, felnőtt ember ő is. Akkor felfogja, hogy be kellene fejezni. Nem lesz vicces az utcán, orvosnál, boltban, ha utánoz benneteket.
2016. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én férjem is csúnyán beszél, én szoktam neki mondani, hogy mit szólsz majd, amikor a kisfiunk az óvó néninek azt válaszolja, hogy ... És itt megismétlem, amit mondott. Ő pár ilyen után belátta, most már figyel rá. Néha kicsúszik, de nagyon ritkán. 9 hónapos a kisfiunk még csak, de jobbnak láttam elejét venni a problémának.
2016. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi amikor meglett a gyerek bevezettünk pár törvényt, ugyanis mind a kettőnknek nehéz volt átállni. Volt amit én mondtam és volt amit ő talált ki, de mindegyiket átbeszéltük és amiben nem értettünk egyet azt kitöröltük. Így jóval könnyebb lett, mindig tudtuk egy adott szituban, hogy hogyan kellene és egybehangzó volt a döntés. Esetleg próbálj te is hasonlót felvetni, hátha bejön.
2016. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Húú, ez nálunk is probléma. Én se vagyok valami szépszájú, de a férjem aztán olyan cifrákat tud mondani, hogy a hajam égnek áll tőle :)) A fiunk még csak 3 hónapos, de már félek tőle, hogy lassan ráragadnak ezek a szavak, mindig megszólítom, hogy ne beszéljen csúnyán, de egyelőre becsúszik elég sokszor... Mi is mindig mondjuk, hogy a mi gyerekünk lesz az a gyerek az oviban, aki majd elrontja a többit :)) Viccet félretéve, valahogy ki kell majd bírni a következő 18 évet :D
2016. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi onnantól kezdve mondogattuk egymásnak hogy be kell fejeznünk a ronda beszédet, amikortól elkezdtek "mama-babázni" az ikreink. De mindig csak mondtuk, nem voltunk valami sikeresek. Aztán sok hónappal később, amikor a majd' kétéves gyerekünknek szétesett a lego-tornya és dühében azt kiabálta hogy ..szom, annyira sokkolódtunk hogy egyik pillanatról a másikra befejeztük a káromkodást. Szerencsére tőlük se hallottunk azóta semmi ilyesmit....
2016. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi is szoktunk káromkodni, bizonyos szavakat kötőszóként használni - amiket nem kellene, vagy épp egymást viccből szép jelzőkkel illetni (pl. megetted az utolsó sütit te kis b*zi? :D Ezek oda vissza, pusztán szeretetből, a kapcsolatunk elejétől megvoltak. Nem is igyekeztünk odafigyelni rá, gondoltuk, úgyis hall majd az oviban is mindenfélét...

Aztán kb. 2 éves lehetett, mikor az orvosnál a tömött váróteremben leejtette az innivalós üvegét, erre az én kis törpém felkiált: "A p*csába már" :D :D

Ott egymásra néztünk, és tudtuk, hogy "rendszerváltás" jön.


Lehet, hogy a párod is majd akkor figyel oda erre, ha a gyerkőc egyszer már beégette nyilvánosan egy ilyen beszólással :P

2016. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak fent "káromkodjunk finoman, káromkodás helyett" oldalak, amivel mi át tudtunk szokni, más helyettesítő szavakra.

2016. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!