Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok semmit a babákról,...

Nem tudok semmit a babákról, legalább vmi könyvet kiolvasnek, ajánlasz valamit?

Figyelt kérdés

De komolyan

...semmit. 2 évig próbálkoztunk es megakadtam a fogantatás témaknál stb..:/ most 7+3 hetes vagyok de gőzöm sincs pl mikor kezdik forgatno fejüket, miket tudjak tartani, mikor fordulnak hatrol hasra vagymi.. ilyenek..

Sem a hozzátáplálás . Szval fogalmam sincs semmirol.. arrol sem h mit tegyek ,ha fáj a hasa stb. Ezekben segít a védőnő vagy a házirovos?

A legjobban a köldökcsonk ápolásától félek és h a kis lágy fejét megnyomom..vagy ha fiú akkor a fütyijével mit kell csinálni. Úgy hallottam néha húzogatni kell. Es meg sorolhatnam...:(

Tudom h nő létemre ez nem jó, de legkisebb vagyok a családban!


2017. aug. 1. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Könyvesboltban nézelődj. Az egészség részlegnél vannak könyvek kismamáknak. :)
2017. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyvesboltokban sokféle ilyen könyvet lehet kapni.

A védőnő természetesen sokmindenben segít, ahogy a kórházban szülés után is "megtanítanak" pelenkázni, szoptatni.

Olvasgass esetleg fórumokat is a könyveken kívül, bár szerintem azok is elég információval szolgálnak.

Nekem anyukám is nagyon sokat segített a témában, egészségügyis, tanár a SOTE-n, így nyilvánvalóan elmondott mindent mindenről, már akkor amikor még szó se volt arról hogy gyerekem legyen.

Kérdezz te is tőle is, biztos szívesen segít majd.

Gratulálok a babához! :)

2017. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Koszonom szépen. Körbe nézek, meg a könyvtárban is majd.:))

Anyukám fura nő, nem tudok vele ilyenrol beszelni. De anyósom egy tündér, majd faggatom. Meg a sogornomet is☺☺

2017. aug. 1. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Én ugyanígy voltam az első fiam születése előtt. Nekem nagyon sokat segített a babaápolás abc-je című könyv.

A köldöknk ápolást a kórházban úgzis megmutatják majd.Ha fiad lesz :MINden fürdetésnél felkell hùzni a fitymát,de csak addíg amíg engedi( a bôr le lesz tapadva).

Egy két fiús anyuka

2017. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú köszi.:) nagyon jó h megírtad ezeket. A konyv cimet kiírom😍☺☺
2017. aug. 1. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Én jópár ilyen könyvet megvettem, de az az igazság, hogy a csecsemögondozás nem túl bonyolult dolog, úgy is mondhatnám kidobott pénz volt, a védőnő 10 perc alatt elmagyaráz mindent.
2017. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia Tracy Hogg A Suttogo mindent megold c konyvet ajanlom. En se tudtam semmit a babakrol, a korhazban a noverek haza se akartak engedni mert nem tudtam a pelust raadni. Vedono mindent elmagyaraz, haziorvosnak ehhez vajmi keves koze van. A vedonom ajanlott egy konyvet Anya, tanits engem cimmel. Honapokra le vannak bontva, hogy mikor mit lehet a babaval csinalni. Az en kisbabam 3 honapos, mai napig cetlivel megyek a gyerekorvoshoz es kerdesekkel arasztom el a vedonot, felhivom, smst irok neki. Amit en tudok tanacsolni: aludj sokaig, pihend ki magad, keszulj fel lelkileg a szulesre, a szules utani allapotra. En pl depresszios voltam szules utan, el is ment a tejem. :( Ne halgass senkire szoptatas teren, hogy 2x20 perc meg 3 orankent szoptass, amikor a babad keri, o allitja be maganak. Ne stresszelj, legy nyugodt, hogy legyen tejed. Furdes, koldokcsonk apolas stb teren en a babadoktor videoirol tajekozodtam. De a vedono

vedono is megmutatja. Mar az elejetol tedd sokat hasra, hogy erosodjon a nyaki izma, gyakoroltass vele feladatokat, tornaztasd, masszirozd. A neten is vannak tablazatok, hogy mit mikor csinal, de ezek nem kobe vesett szabalyok. Hasa fajhat attol amit eszel (pl apro magvas gyumolcsok) hasfajasra a ringatas, infacol, biogaia cseppek a jok. Tapszertol is lehet hasfajos, tobbfelet ki kell probalni, nekunk a bebatol fajt a hasa es a milumil jo. Nem kell aggodni, menni fog az! En mindennap tajekozodok, estenkent mondokakat tanulok stb en is igy indultam! Sogornom 3 gyerek utan is cetlivel megy a gyerekorvoshoz! Kerdezz! Es olvass Tracy Hoggot :)

2017. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a babadoktor.hu oldalon rengeteg hasznos információt kaptam,a videok pedig szuperek a babaápolásról.Nekem nagyon sokat segített,mert senkim nem volt,aki ezeket megmutatta volna és mifelénk a kórházban sem viszik túlzásba a tanácsadást.
2017. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk és a sógornőméknél 100%-ban bevált a Babakrónika c. könyv. A szerzők Simone Cave és dr. Caroline Fertleman, de a magyar fordításba magyar vonatkozású infókat tettek. Ami szuper benne, hogy hétről hétre tudod, hogy most épp mi történik a babával, hogyan kell ápolni, etetni, milyen játék való neki, milyen betegségek jöhetnek elő, mikor kell oltásokat beadatni. Tényleg zseniális!
2017. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szilágyi Diána Babázz lazán.

Friss könyv és több anyuka tapasztalataiból is merít sztorikat.

Én imádtam. Logikus, emberi. Semmi túlbonyolítás.

:)

2017. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!