Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hatása lehet annak, ha...

Milyen hatása lehet annak, ha később a gyermek (bármely életszakaszban) megtudja, hogy el akarták vetetni?

Figyelt kérdés

Egy napokban látott műsor kapcsán merült fel bennem a kérdés, ahol a gyermek szülei arról beszéltek, hogy már eldöntötték, hogy elvetetik a magzatot, megvolt beszélve az időpont a megszakításra, el is mentek a klinikára, de ott végül úgy döntöttek, hogy megtartják a kicsit, aki azóta egészségesen meg is született.


Nem célom összeugrasztani a válaszadókat, nem szeretném, ha olyan irányba terelődjön a beszélgetés, hogy mi a személyes véleményünk az abortuszról vagy azokról, akik ilyen szinten kitárják az életüket a nyilvánosság előtt... Pusztán arra lennék csak kíváncsi, hogy ha a gyermek mondjuk tinédzser korában megnézi ezt a felvételt (vagy rátalál, vagy mondjuk egy osztálytársa), ahol elhangzik a saját szüleinek a szájából, hogy őt nem várták, nem akarták, el akarták dobni, az milyen hatással lehet az ő lelkére, személyisége fejlődésére? Tud ez negatívan hatni? Vagy ha szeretetteljes légkörben van nevelve, akkor ez nem fog neki traumát okozni?



#lelki fejlődés #gyermek jóléte #későbbi negatív hatás
2018. jan. 7. 16:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nyolcas, mik vannak abban a könyvben? Kiváncsi vagyok de meg nem venném azért a könyvet. De érdekes ez a téma.
2018. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Engem is el akartak vetetni. Már le volt “foglalva” az ágy. Egyedül anyukám akart engem. Én hálás vagyok, hogy itt lehetek. Nem neheztelek emiatt a csaladomra sem. Természetesen minden okkal történik.
2018. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az unokahúgom ilyen gyerek.

Neki nem okozott különösebb gondot a feldolgozása. Kiskamaszként tudta meg kb.

2018. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!