Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy szegény családba született...

Egy szegény családba született gyereken lehet így segíteni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy szívesen segítenék anyagilag egy olyan családot/egyedülálló nőt, aki nem tudja megadni a gyerekének azt, amire szüksége van. Tehát például ruhákat, játékokat, időnként ételt és egyéb szükséges dolgokat vennék nekik, attól függően, hogy mi kell. Cserébe szívesen vigyáznék a gyerekre időnként, mert szeretem a gyerekeket, és mivel sajátot egyelőre nem szeretnék vállalni, jó tapasztalatszerzés lehetne. Nem a szülő(k) helyett vennék meg mindent, csak úgy mennék bele, ha dolgoznának, és csak az olyan plusz dolgokban segítenék, amire már nem marad pénz. És persze csak olyan mértékben, amit anyagilag és időben meg tudok engedni magamnak.

Mit gondoltok erről? Lenne olyan nő/család, akik belemennének? Nem akarok beleavatkozni senki életébe, de úgy látom, sok rászoruló van. Húszas éveimben járó nő vagyok egyébként.



2018. jan. 11. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

hát, elég érdekes elgondolás.

ismersz ilyen családot? esetleg tudod, hogy van e rá igényük? mi alapján választanád ki h kinek segítesz? ha belegondolsz, hogy te lennél szegény, mit szólnál hozzá, ha valaki eléd állna ilyen ötlettel? miért cserébe vigyáznál a gyerekre? amiért vettél neki vmit (bocsi, nem teljesen értem)

ha egy szegény családon akarsz segíteni, ne feltételeket szabj, h akkor veszel ezt-azt a gyereknek, ha dolgozik a szülő... nem biztos, hogy el tud helyezkedni iskolázatlanság miatt pl.

szerintem amit írtál, az már kicsit sok lenne... nem örülnék neki, ha vki beállítana hozzám, hogy hoztam ezt azt, menj dolgozni, vigyázok a gyerekre addig, stb.

ha segíteni szeretnél, esetlegesen menj be a gyerekjólétibe/családsegítőbe, mondd el, hogy segíteni szeretnél rászoruló családokon, akik beleegyeznek, hogy meglátogasd őket te is a családsegítő következő látogatásakor. a családsegítő meg tudja mondani neked, hogy mire van szükségük, mit vegyél nekik... és ha úgy van, a családsegítő beleegyezésével látogathatod a családot, segíthetsz nekik.

ha van konkrét ismerősöd aki ilyen helyzetben van, beszéld meg vele, hogy te szeretnél a gyereknek venni vmit, segítsen, hogy mit, mire lenne szükségük. gyümölcsöt pl. automatikusan vihetsz, azon nem sértődnek meg az emberek, nem úgy mint a főtt ételért mondjuk (nyilván van olyan is, aki örülne ha kapna főtt kaját ajándékba, de ezt tök ismeretlenül nem merném meglépni... max. megkérdezném x idő ismeretsége után h főztem tegnap ezt meg azt, de nagyon sokra sikerült/kaptam anyáéktól meg főztem is, annyi kaja van, nem fogom bírni megenni, szeretitek, hozhatok nektek, elfogadjátok?)

2018. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is sok vagy. Én azt hinném hogy kettyós vagy, de minimum beszamithatatlan. Biztos nem bíznám rád a gyereket.
2018. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Hát én nem engednélek a gyerekeim közelébe. Túlzottan bele akarsz avatkozni annak az életébe akinek segítenél. Szóval szerintem ezt felejtsd el.
2018. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
nem jó ötlet. én félnék, hogy el akarnád lopni a gyerekem vagy ilyesmi. biztosan nem merném rád hagyni. ha segíteni akarsz akkor segíts, pl vegyél pár pelenkát, törlőkendőt stb és add le a helyi védőnőnél. ő majd odaadja egy rászoruló családnak. de ne önző okokból akarj segíteni. tudod a segítségért nem szoktak cserébe semmit elvárni.
2018. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Mint elgondolás,szép szerintem,de nem fognak belemenni.A helyedben inkább bemennék egy kórházba elsőként mesét olvasni gyerekeknek.Egy idő után nagyobb a rálátásod melyik gyerek milyen helyzetben van.Mindig vinnék valamelyiknek valamit.Jobban is jársz,mert egyszerre több gyerek lesz oda érted :)
2018. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Olyan,!mintha meg akarnád vásárolni a gyereket. Én semmiképp nem bíznám rád az enyémet.
2018. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha ilyet szeretnél, tanulj és helyezkedj el olyan helyen, ahol ezt megteheted, pl családsegítő, védőnő, vagy akár bölcsödei, óvodai dolgozó...
2018. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!