Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintek mennyire lenne jó...

Szerintek mennyire lenne jó ötlet Melody nevet adni a kislányomnak?

Figyelt kérdés
A férjemnek nem tetszik ez a név. Ő Orsolya-t akar ami meg nekem nem tetszik. Mivel már minden 2. nőt így hivnak. Én valami szép egyedit akarok például Melody, Jane, Daphne, Alissa, Zira, ami csak az ő neve is biztos hogy nem hívnak így senkit se. Mivel én sose szeretem mikor a családban több embernek is ugyan az volt a neve. A tucat neveket meg még inkább nem.
2018. jan. 13. 18:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Ugye tudod, hogy itthon így anyakönyveznék ezeket a neveket: Melodi, Dzsén, Dafné, Alissza. Ugyanis kiejtés szerint írják a külföldi neveket, és így borzalmasak.


Az Orsolya nagyon szép, babák közt nem népszerű, mire oviba kerül, nem lesz minden második lánynak ez a neve.


Nekem a Melody név egyáltalán nem tetszik, így számomra nem jó ötlet, de ez meg ugye ízlés kérdése.

2018. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Ja. És mi a vezetéknév? Mert egy Szabó Melody vagy egy Szabó Daphne baromi jól fog hangzani. Meg az is vicces lesz amikor a tanító néni meg a kormanyablakban a néni meg úgy általában senki nem fogja tudni kiejteni...

Orsolya amúgy nem olyan gyakori nev (bár nekem sem tetszik). Attól nem lesz különleges hogy Daphne lesz max nevetséges. Ja és így nem fogjak anyakonyvezni sem, legfeljebb Dafni lesz. Úgy meg szebb.

Ha külföldön éltek vagy apuka külföldi akkor a fentebb írtakat vedd targytalannak.

2018. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%

Én is jobban kedvelem a mai felfogást névadás terén. De sajnos itt tényleg úgy lehet adni ahogy az első írta.

Viszont akad bőven olyan név ami külföldi de itt is úgy írják.

Amúgy miért pont Melody?

2018. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi a férjed? Számomra egyedül ilyen esetben nem gáz az ilyen jellegű név... Az Orsi tényleg szép név, de ezek szerint hívnak így mást is a családban? Ez esetben én nem adnám. Nem attól lesz különleges a gyerek ha lebetűzés nélkül élő ember nem fogja tudni leírni a nevét itthon.
2018. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%

"szép egyedit akarok például Melody, Jane, Daphne, Alissa, Zira" - khmm... Sznobnak tetszik lenni?

Az Orsolya szép.

Hallgass a normális feledre.

2018. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Lakatos Melodi vagy Dzsén nagyon szép, de pl egy Kovács vagy Tóth vezetéknévhez az Orsolya sokkal szebb. Ne szúrj ki a gyerekeddel. Ha nagyon ilyen förtelmes nevet akarsz adni, akkor kapja második névként, hogy legyen esélye a csúfolás mentes életre.
2018. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát most visszakerestem, hét éve nem volt Orsolya nevű kislány a csoportjaimban.
2018. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

ha kisebbség vagytok, akkor hajrá

ha nem, akkor csak kicseszel a gyerekkel

Jane :D Daphne :D

2018. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen hacsak nem vagytok cigányok nem fogják engedélyezni :) Hálistennek.
2018. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Ne már! Már a drágaságom is azzal csesztet hogy jó hogy nem már Narancs-nak vagy Youghurt-nak nem hívják szegény gyerekeket. Egyébként is Csutár Orosolya meg mégis hogy rímmel?? Se hogy
2018. jan. 13. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!