Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan szituáció, hogy apa el megy dolgozni, a 2-3 év körüli fia meg hisztizik utána, de sok minden hatástalan, pl lámpa oltás után még rosszabb,nem akar aludni, stb. ( Nem saját probléma, csak érdekel mi lehet a megoldás ilyenkor)
2018. jan. 18. 04:56
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Fenn maradni vele, de ha nem saját probléma akkor majd ök megoldják, te ne szoéj bele.
2018. jan. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok bele szólni, bár kértek tőlem tanácsot, csak előbb-utóbb amúgy is lesz gyerekem, szóval minimálisan okulhatok én is ebből.
2018. jan. 18. 07:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek szabályokra van szükségük. Pl. mindig reggelizik, ekkor van ebéd, ekkor fürdünk, ilyenkor van vacsi és ekkor fekszünk. A rendszeresség fontos meg hogy tudja előre mikor mi fog történni. A lefekbéssel kapcsolatban egyszer olvastam hogy közvetlen lefekvés előtt termelődik valami az agyban ami kicsit "felpörgeti" a gyereket. Miután ezt megtudtam, már nem kellett magyarázni hogyilyenkor már ágyban a helyed, ideje lefeküdni stb. Mert ez a pörgés lecseng egy olyan 10-15perc alatt és utána tök könnyű elaltatni őket. Nekünk mind3nál bejött.
2018. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy apa éjszakai műszakba megy?

Világos, hogy az éjszakai (pontosabban a váltott) műszak nagyon kimerítő, sőt egészségromboló.


Nem tudom, apuka mikor alszik. Az volna a jó, ha indulás előtti 2-3 órában (tehát este) tudna a gyerekkel foglalkozni, netán ő fürdetné, ő olvasna neki esti mesét.


Szerintem, ha következetesen tartják a napirendet, akkor megérti a gyerek, hogy amikor ő aludni megy, apa munkába indul.

A nem elalvás mögött az apától független okok is lehetnek. Lehet, hogy egyszerűen fél a sötétben.

2018. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bejárati ajtónál hisztizett az apja után.Tuti nem a sötétben fél.
2018. jan. 18. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bár nem Apa után hisztizett, de este egyik napról a másikra szívszaggató sírás tört ki a kislányunkból amint kiléptem a szobájából. Ami azért is volt fura, mert születése óta magától aludt el, ha benn voltunk nem aludt. Az első este 2,5 órát voltam benn Nála, simogattam, próbáltatam altatni, egyszer csak kidőlt, ha benn voltam nem sírt, ha nem akkor sírt. Következő este is ez volt, de akkor “csak” 2 órát tartott. Aztán rájöttem, hogy (mivel nem éhes, nem fázik, nincs melege... ) ez bizony szín tiszta hiszti. 3. este ugyanúgy letettem, kijöttem, elkezdett sírni, bementem, megsimogattam, adtam egy puszit es mondtam, hogy este van, alvás van, kinn vagyok, aludjon, vigyázunk rá, majd kijöttem. Ezt 5-ször megcsináltam, 30 perc alatt elaludt. Amint sírt bementem. 4.este 2-szer kellett bemenni. 5.este minden visszaállt a régi rendbe. Leteszem, elköszönök és vagy elalszik rögtön vagy hallom, hogy még picit játszik a plüssállataival, de nem sír és aztán elalszik. Én azt gondolom, hogy (persze normális keretek között) tartani kell magunkat a szokásokhoz. Próbálgatja a határait, ezeket kell a gyerekhez mérten kezelni. Én sírni nem tudnám hagyni, úgyhogy a határozott, de kedves módszert választottam:). Lehet csak szerencsém volt, de bejött.
2018. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!