Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skóciai, írországi anyukák!...

Skóciai, írországi anyukák! Kint milyen az orvosi ellátás? Azt tudom, hogy Angliában katasztrófa.

Figyelt kérdés
Skóciában & Írországban is ugyanaz a helyzet vajon, hogy állandóan a paracetamolt írják fel a gyereknek, ha full beteg már egy hónapja, akkor is? Mert ugye tudjuk a paracetamol mindent is gyógyít... -.-"
2018. jan. 19. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyaltalan nem katasztrofa ...

Magyar divat, hogy mindenre egybol adjak az antibiotikumot, aztan meglehet nezni milyen beteges minden gyerek, szetcseszett immunrendszerrel. Mellesleg Skocia is Nagy Britannia, ugyanaz a protokoll mint Angliaban.

2018. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az első jól mondja.

Egyébként meg Magyarországon ha normális a háziorvosod, akkor ő se fog antibiotikumot felírni mindenre.

Én is voltam már többször beteg mostanában, mindig tüneti kezelést mondot a doki, pedig egyszer a kórház ügyeletére mentem be.

Ismerősi körben dettó.

És láss csodát, tnyleg működöt, meggyógyultunk, semmi bajunk, és antibiotikum se kellett...

Amikor én voltam gyerek, akkor meg minden kis szarra nyomták belém az antibiotikumot, annak az lett az eredménye, hogy a gyomrom tönkrement, már álltalános iskola végére, azóta is szedem rá a gyógyszert,ráadásul ettől függetlenül folyamatosan beteg voltam...nem hinnem, hogy az volt a jobb út...

2018. jan. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát pedig nekünk rengeteg ismerősünk kint van és hazarepülnek inkább, ha valami bajuk van!

Londonban az egyik ismerősöm megszülte a kislányát, akinek nem vették észre a csípőficamát. Aztán ő elvitte valakihez, ott észrevették, de azt mondták neki, hogy MAGÁTÓL helyre fog jönni. Már járt a kislány, persze durván sántított. Sajnos nem kapott semmilyen kezelést, ezért MAGYARORSZÁGON kellett megoperálni saját költségen! Pedig ha időben elkezdik a kezelést, pl. Pavlik-kengyelbe teszik, ahogy Magyaro-on szokás, akkor nem kellett volna műteni, pár hét alatt rendbe jött volna.

A másik ismerősöm egy autóbalesetben eltörte a karát, szilánkos törés, vérömleny, az emergency-n nem látták el, majdnem belehalt. De szerencsére felült az első gépre és hazament, így életben maradt. Meg kellett szintén műteni.

Szóval ez a tüneti kezelés látjuk, hogy mit ér.

Azzal egyetértek, hogy nem kell mindenre antibigyó!

De az is igaz, hogy a UK-ben a GP-k bónuszt kapnak, ha minél kevesebb betegüket kell továbbküldeni szakorvoshoz!

A minap néztem egy riportot egy orvosról, aki visszatelepült Magyarországra, mert kint annyira rossz a rendszer, hogy inkább vállalja, hogy sokkal kevesebb pénzért dolgozik, de nem kell legalább szemben úszni az árral, mint kint.

2018. jan. 19. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Szóval az ismerősöd (aki gondolom az ismerősöd ismerősének a haverja) haldokolt, de azért felült egy repülőre és hazament. Aha...

Igen, rengeteg ilyen történet van, hogy ezt meg azt hallottam. Nyilván a negatív tapasztalatok járnak jobban közszájon, hiszen az érdekesebb, aztán sokkal jobban hangzanak kiszínezve.

Jobb ha otthon maradsz.

2018. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Elso vagyok,12 eve elek itt, ebbol 10 eve dolgozom allami korhazban.

Biztosithatlak, amit leirtal az nem igy van.

De persze az ismeros ismerosenek az ismerose mar csak tudja.

2018. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én jobbnak tartom a UKs rendszert, nem irogatnak fel gyógyszereket feleslegesen és műteni se szeretnek minden kis problémát.
2018. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mind a két rendszernek meg vannak az előnyei és hátrányai.

Az itteni rendszerben nagyon utálom, hogy mindenkit ellátnak mindegy honnan jött, mikor jött, vagy fizet e egyáltalán TB-t. Elvileg ugye nem így kellene legyen, de 100 betegből talán 1 akit ellenőriznek, míg otthon az az első.

2018. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet, h nem kellene egyből műteni, ha normális kezelést kapna és nem paracetamolt mindenre. De tényleg mindenre, mintha más gyógyszer nem is létezne és ez mindent gyógyítana. Holott tudjuk, hogy mennyire káros. :(

Amúgy nem értem, aki azt írja, hogy nem operálnak egyből mindent. Most szerinted az úgy rendben van, hogy a csípőficamos kislányt sorsára hagyták gyakorlatilag???

Hadd sántítson és legyen megbélyegezve egész életén keresztül, mert ők nem műtik meg?! Az úgy oké?

Mert nem a középkorban vagyunk már, hogy ne legyen rá gyógymód!

2018. jan. 20. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, nálunk nem csak paracetamolt írnak fel, sőt műtét is van bőven. (Sebészeti osztályon dolgozok).

Panaszt tettetek? Kivizsgálták az ügyet? Ja, hogy nem. Akkor meg sem történt...

2018. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem velünk történt az eset, hanem egy ismerősöm kislányával.

De szerintem amikor a gyereked van ilyen helyzetben, akkor nem az az első, hogy panaszt tegyél, amikor minden perc fontos, nem akarsz a bürokráciával foglalkozni, hanem épp azon vagy, hogy minél hamarabb valamilyen gyógymódot találj a gyerek betegségére, kerüljön amibe kerül.

Ha van rá idő, akkor persze, igazad van, panaszt kell tenni. De szerintem amikor minden perc már késő, akkor nem ilyen f¤..ságokkal akarod tölteni az időt. Gondolom.

2018. jan. 20. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!