Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell a szélcsövet...

Hogyan kell a szélcsövet használni?

Figyelt kérdés
A 3 hónapos kisfiamnak gyakran fáj a pocija, mert nem tud pukizni és kakilni. A védőnőnk a szélcsövet ajánlotta megoldásként. Azt mondta, hogy 3-3,5 cm-re kell a popójába beledugni és lassan, körkörösen mozgatni. Nem sok az a 3 cm? A székrekedésére rostban gazdag bébiételt kap, mégis ritkán kakil (4-5-6 naponta nagy erőlködések árán, pedig nem kap anyatejet). Lázmérővel próbáltam kakilási ingert csinálni neki párszor, de semmi reakció nem volt. Glicerines kúpot nem használhatok néha? Ha igen, akkor hogyan dugjam be neki a legkíméletesebb módon? Van, hogy azért is sír, mert megmérem a lázát.

2018. jan. 21. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A szélcső kímélő gumiból van, nem kemény. 3 centire nyugodtan bemehet, és tényleg körkörös mozgás, hogy ingereld a nyílást, ezzel megindul a széklet, de legyen a baba alatt textilpelus, mert van hogy robban a dolog... Mindig megkönnyebbültek a gyerekeim a szélcsövezés után, egyedül nem ment nekik pár hétig. Nem szoktak rá, csupán pár alkalom kellett, aztán ment nekik egyedül is, szóval nem kell aggódni, hogy aztán egyedül sosem fog neki menni. Tisztítani keress egy vékony fém-drótot, amivel a szélcsövet kitisztíthatod használat után, forró víz (legalábbis jó meleg) abban végig kell nyomni a fém drótot, hogy minden kakamaradék kijöjjön belőle, és fertőtlenítés, majd tisztán várja a következő használatot.
2018. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Remélem, hogy csak elírás, hogy 3 hónaposan rostban gazdag bébiételt kap. Miért nem kap egy 3 hónapos anyatejet?
2018. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kap anyatejet is, de nem sokat. Sajnos nincs elegendő tejem. A bébiétel alatt tápszert értettem. Köszönöm a válaszodat, nagy segítség volt.
2018. jan. 21. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A szélcső feltalálójának Nobel-díjat kéne adni, nekünk rengeteget segített, sokkal jobb, mint bármelyik csepp vagy akármilyen lötty...


A miénk úgy néz ki, hogy az a része, amit a baba fenekébe kell bedugni, sokkal vékonyabb, mint a felső rész, így nem nagyon lehet elrontani. De a 3 centi reálisnak tűnik. Én mindig bekentem babaolajjal, vagy egy kis popsikrémmel a végét, hogy "jobban csússzon", és szép lassan dugtam be. Utána pedig körkörösen mozgattam. Annyira nem tudod óvatosan és észrevétlenül csinálni, hogy a pici ne fejezze ki a nemtetszését, szóval ez nem a te hibád, ne aggódj... de nem lesz tőle baja. Mi 3 hónapos koráig használtuk, utána már nem kellett. És nem volt soha gondja a kakilással később sem.

2018. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig használtuk. Pont, mint az előzőek írták úgy használtuk.
2018. jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!