Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? A nevelt...

Mit lehet tenni? A nevelt gyermekem utál, folyton egy gonosz embernek állít be a férjem szülei előtt.

Figyelt kérdés
17 éves, még kamasz, de egyre rosszabb a helyzet. Több éve velünk lakik. Nem szeretnék konfliktust, de azt sem, hogy én legyek a rossz mások szemében.
2018. febr. 3. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Következetesség, fair play. Mindezt állhatatosan.

Ha friss a kapcsolat, akkor bőven kell idő hozzá. Mióta vagytok együtt az apjával?


Egyébként ez előfordul, bár inkább a szülőket szeretik kijátszani egymás ellen így.

Nálunk a férjem lánya nem lakik/lakott velünk. Ritkán jön, de úgy értékeltem, hogy jó a kapcsolatunk. Aztán nemrég a férjem mesélte, hogy a lánya szerint bunkó vagyok vele. Amikor rákérdezett, hogy mégis hogyan, mikor: kritizálom a frizuráját. A férjem itt röhögve kérdezett vissza, hogy arra gondol, amikor múltkor megjegyeztem, hogy a korábbi árnyalata a szőkének nem állt jól neki, de a mostani igen? Igen, erre gondolt. A férjem pislogott, hogy oké, de ő maga is ezt mondta és ez mégis hol bunkóság?

2018. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez aranyos. :) 12 éve vagyunk együtt a férjemmel. Nem tud engem elfogadni. Amikor hozzánk költözött az volt a gond, hogy túl szigorú voltam vele szerinte. (Én annyit kértem, hogy induljon el időben az iskolába és tanuljon) Most már nem szólok miatta, mert nincs értelme, csak veszekedés lenne belőle. Az elmúlt 2 évben ez a 3. iskola, ahova jár, mert nem tanul. Nem tudom mi lesz így vele.
2018. febr. 3. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt a baj. Hogy nevelni akartad. Én biztos nem próbálnám olyan dolgokban szabályozni a mostohagyerekemet, ami ilyen általános dolog. Csak akkor oktatnám meg szabályoznám, tiltanám, stb. ha pl. veszélyes vagy gonosz amit tesz. De az ilyen időben elindulás....max megjegyezném hogy elkésik de azt is könnyeden. A tanulás meg apuka-anyuka dolga, nem a mostohaanyukáé, ez tény.
2018. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból azért a mostoha életét is befolyásolja, ha még 30 évesen is otthon óhajt lakni és eltartatni magát, mert 8 általánossal nem tud önálló egzisztenciát teremteni...
2018. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!