Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok le ha a...

Ti hogy reagálnátok le ha a gyereketek ezzel állít haza az oviból?

Figyelt kérdés

Tegnap középsős fiam nagyon rosszkedvűen jött haza, kifaggattam, és kiderült hogy az eddigi nagy barátja azt mondta, hogy az anyukája (vagyis én) csúnya (konkrétan hogy néz már ki), és legalább 15 kg maradt rajta szülés után ha nem több (kistesó tavaly született). Na most ezt a gyerek nyilván nem magától találta ki.

Mondtam a kisfiamnak, hogy ne vegye fel, meg mindenkinek a saját anyukája a legszebb, meg amúgy sem a külső a legfontosabb, stb.. stb.. de őszintén kicsit szíven ütött, hogy a kis barátjának az anyja, akit eddig én bírtam, és azt hittem jóban vagyunk szemmel láthatólag kibeszél a hátam mögött. Ti beszélnétek vele? Őszintén elég dühös vagyok.


2016. ápr. 26. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
biztos, hogy felnőtté a szöveg, de nem biztos, hogy az ő anyja - lehet, hogy más szövegét mondja - öltözőben fülelt stb. Tedd túl magad rajta.
2016. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

Simán mondhatott ilyet magától is a kisgyerek, nem hinném, hogy ezt az anyja mondta volna. Egy ovis meg még nem gondol bele sem abba, hogy ez neked hogyan esik, sem abba, hogy ez esetleg eljut hozzád. Eszembe nem jutna az anyukájával erről beszélni, főleg nem számonkérően.


A fiaméknál, aki most másodikos, épp az a téma, hogy kinek hány éves az anyja. Hát az én gyerekem totál el volt képedve, amikor rájött, hogy a legtöbb gyereké negyven körüli, vagy még afölött jóval. Tuti mondott olyat, hogy öregek, de nem gondolom, hogy bántásból, mégis, ezen is jól meg lehet sértődni, ha az ember a szívére akarja venni. Nekem is mondták már az osztálytársai (illetve két gyerek), hogy nem úgy nézek ki, mint egy szülő, hanem mintha iskolás lennék, csak gimnazista.

Pedig nyilván abba nem gondolt bele az én gyerekem, hogy a legtöbb osztálytársa nem első gyerek, hanem második, sőt, harmadik, és sokuknak van hetedikes, nyolcadikos testvére, sőt, olyan is, akié egyetemista. Meg hogy épp úgy lehet valakinek kisbabája húsz évesen (mint nekem), mint 35-40 évesen is, meg a kettő között kábé bármikor. És mire az öccse lesz annyi idős, mint most ő, addigra neki is már ilyen "öreg" anyja lesz, 38 éves.

Megbeszéltük, mert láttam, hogy ez most a téma, de ettől még biztos mondanak a suliban olyanokat, amiket otthon visszamondva már sértésként is fel lehet fogni. Aki akar, az sértődjön meg nyugodtan, én nem fogok, szerintem másnak sem kéne :)

2016. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem csak ignoráld. Mindig a megsavanyodott, boldogtalan emberek beszélnek másokat ki a hátuk mögött. Az ilyen emberek nem érdemlik meg, hogy egyáltalán valaki időt szánjon rájuk.
2016. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. EGyáltalán nem biztos, hogy rólad mondták ezt a kisfiú füle hallatára. Bárkiről hallhatta, vagy akár a tévében, aztán összerakta a szálakat, hogy mivel neked is van kisbabád, ezért valószínű rajtad is rajt maradhatott 15 kg.

Egyébként ne hozd fel ezt az anyukájának, felesleges. És mégis hogy gondoltad? Megmondod neki hogy nem vagy csúnya? Ha meg megvádolod hogy kibeszélt a hátad mögött tuti letagadja és rossz lesz köztetek a viszony utána.

2016. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Ilyet egy ovodaskoru gyerek magától nem mond. Ebben a korosztalyban max a csúnya és kövér merül fel, emellett az, hogy x kg maradt rajta.

Nem kell senkivel se beszélni. Simán lehet egy beszélgetésből elcsipett reszlet, minden rosszindulat nélkül.

2016. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem magától találta ki. Az még ok, ha azt mondja csúnya, van szeme, tud véleményt alkotni már egy 5 év körüli gyerek. Meg esetleg hozzá teszi, hogy dagi. De ha azt is mondta, hogy legalább 15 kg maradt rajta szülés után, az már tuti nem az ő fejéből pattant ki. Nagyon valószínű, hogy egy felnőtt beszélgetés fültanúja volt.

Elhiszem, hogy rosszul esik, de tedd túl magad rajta, nem érdemes ezt feszegetni. Max ezentúl tartsd meg a 3 lépés távolságot.

2016. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kilókat még egy ekkora gyerek nem tud.Valahonnan elcsípett egy szöveget és azokból merített. Valóban nem mindegy,hogy a gyerek előtt miket mondunk.Ez mindenkinek rosszul esik,de nem ragoznám túl a dolgokat. Ha nagyon bánt max mosolyogva megmondhatod az anyukájának,hogy a fiadnak nem tetszem mert 15 kg felesleg maradt rajtad és csúnyának is tart. Gondolom nem hagyja szó nélkül és legalább meggondolja TALÁN legközelebb hogy mit mond a fia előtt. Ha nem ő beszélt ilyeneket akkor azt úgyis látni fogod rajta ahogy lereagálja.
2016. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem magától mond ilyet egy gyerek.
2016. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
100 százalék hogy nem magától találta ki, ilyet nem mond egy 4-5 éves gyerek. Nem az esik rosszul hogy nem talál szépnek :D hanem a kibeszélés. Azért főleg mert beszéltünk erről az anyukával, a szemembe azt mondta, hogy nem vészes, mert nagyon vékony voltam. Meg hogy ha akarok segít (tesitanár). Szóval a szemembe teljesen más volt.
2016. ápr. 26. 15:02
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

kettes 2.-os már inkább mondhat hasonlót, de egy óvódásnak ezek a fogalmak még nincsenek meg, "legalább 15 kg maradt rajta szülés után ha nem több" - ez olyan bonyolult, elvont "maradt rajta", súly, "ha nem több",

- inkább kamaszkortól van meg ennek a mondatnak az értelme..

Mérei gyerekpszichológus írja, hogy sok még a fogalmi nem értés ill. félreértés - pl megyünk a kiállításra, mondták az óvódásnak és sírva elbújt egy sarokba- mert azt hitte, hogy rosszaságért kiállítják őt:D

2016. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!