Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak olyanok...

Miért vállalnak olyanok gyereket fiatalon, akik még nem élték ki magukat?

Figyelt kérdés

A fiatal alatt a 20-25 év közöttieket értem. Tudom anyám idejében, ez volt a normális kor a szülésre, de ma már sok minden megváltozott.


Vannak akik egész fiatalon alkalmasok ilyen felelősséghozatalra, ám a többség, aki egész fiatalon vállalt gyereketm csak gyerek mellett jön rá, hogy "megfosztotta" magát az élet "örömeitől". Az ilyen szülők azok, akik gyerek mellett csajoznak/pasiznak jobbra-balra a gyerek meg teher.


Direkt a pasikat is felhoztam, mert érdekes ha pasi nem foglalkozik a gyerekkel azt mindenki elnézni, de ha egy nő pasizik gyerek mellett akkor már ő a rossz anya és a qrva.


2018. febr. 4. 13:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%

A kiélés nem mindenkinek ugyanazt jelenti. Én pl beértem volna azzal, ha az exemmel együtt el tudunk járni néha kikapcsolódni, kettesben, vagy néha az én barátaimmal is közös programok, stb. Meg is lehetett volna oldani, anyukám közel lakott, és sokszor vigyázott a gyerekre hétvégenként. De az exnek csak az ő baráti társaságára volt igénye, meg otthon ülni, iszogatni, esetleg szívni (jó, csak ha a gyerek nem volt otthon.)

Nekem ez nem volt túl kielégítő, megbeszélni vele nem igen lehetett semmit, hiába próbáltam többször.

Besokalltam, és kiszálltam. (24 voltam akkor.) Aztán kiéltem magam - Mindenhogy... Anyámnál laktunk, esténként, mikor a gyerek elaludt, eljárkáltam erre-arra, csináltam ezt-azt... Reggelre, mire ébredt, és kellett vinni óvodába, meg menni dolgozni, mindig otthon voltam bőven. Kiéltem magam. Volt rá 2 és fél évem...

2018. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

Na most aki korán szül az befog kattani olyan 30x éves korára. Rájön hogy nem volt sehol és azért lesz ugymond ku.va

Akkor meg már csak lenézik az emberek mert a társadalom ilyen. Élvezi ha mást lehet kibeszélni. Gúnyolni stb.

A férfi más tészta nekik normális ugymond mert nekik az Apa szó nem úgy van a nagykönyvben mint az Anya! Óriási piros betűkkel!

A nő mikor anya lesz ketté válik. Meglesz a régi éne és az új az az anya!

A régi énje a fiatal azt csak a párja tudja kihozni belőle ugyan azt a szexuláis vágyat vagy jófejséget.

Erről sok nő is tehet mert azt hiszik hogy a gyerek mellett nem kell nőnek maradni.

A fiatlon szüléssel nincs baj én 26 evesen szültem viszont 15 éves koromtól kezdve jártam bulizni. Nagyon nagyon nagyon sokat buliztam. Rentgeteget.

Most nem azt mondom jó vagyok de muszáj kiélnie az embernek magát hogy lenyugodjon mire gyerek lesz. Akik nem igy tesznek kifog bukni mint ahogy már irtam 30x évesen. Ez vonatkozik nőre férfira is.

2018. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
19%
Azt tapasztalom,hogy aki fiatalon és/vagy minden élet tapasztalat nélkül vàllal gyereket,annak később hiànyoznak a kihagyott élmények.Vagy a gyerek rovàsàra próbàlja bepótoljuk ezeket vagy elnyomja magàban,de az csak ideig óràig működik.
2018. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem gondoltam magamra a kérdést a címet olvasva, de 24 évesen estem teherbe, szóval rám is irányul. 22 évesen kezdtem dolgozni és onnantól sokminden változott, 22 évesen még elég sokat buliztam, 23-24 évesen már nem hatott meg. Olyannyira nem, hogy a férjemmel se jártunk el. Csak moziba meg étterenbe, cukrászdába. :D 28 éves vagyok és egy picit se hiányzik.. a nyaralás se kettesben, alig várom a családi külföldi nyaralásokat. Csak még picik a gyerekek, messzebb majd később akarunk menni. Boldog házasságban élünk, úgyhogy pasizás-csajozás nyilván nincs.
2018. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
24 évesen szültem először, és nem maradtam ki semmiből. 18 évesen elmentem Pestre egyetemre, jártam mellette koncertre, színházba, moziba, bulizni, utazni. Voltak kapcsolataim már gimiben is, a második hosszabból lett végül házasság és család. 43-44 évesen, még bőven jó kondícióban, amikor sokan csak az elején járnak az egész gyerekprojektben, én újra azt csináltam, amit akartam, túl voltam a legnagyobb felelősséggel járó életszakaszon, rengeteg szabadidővel, fitten és alkalmazkodásmentesen.:-) Most mosolyogva hallgatom a 40-es, 50-es kolléganőket, ismerősöket az óvoda-, iskolaválasztásról, kiskamasz-problémákról, én meg tervezgetem az éppen esedékes utazásomat, ahol nem kell tekintettel lennem szünidőre, a gyerek igényeire vagy a felügyelete megoldására.
2018. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
11%

Kérdésre kérdéssel!


Közöd van hozzá?

Te bajod?

Nem.. akkor meg? Annyi unom ,h mindenki más hibáival van elfoglalva. Pedig van mindenkinek sajátja is. Én ugyan nem vállaltam túl korán. De semmi értelme másokat fúrni!

2018. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy meg amiket leírtál, simán jellemző idősebb szülőkre is. Ehhez nem kell fiatalon szülni/gyereketvállalni.
2018. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%
5-ös, épp az ilyen válaszokból látszik (és minden ilyen kérdésnél van jó pár belőle), hogy akik nagyon fiatalon szülnek, azok alig várják, hogy túllegyenek az egészen és végre gyerek nélkül kiélhessék magukat. Én még idősebb korban szülőtől nem hallottam soha, hogy várja már mikor mehet végre a gyerekei nélkül ide-oda.
2018. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehet nem tervezett, de megtartják, lehet, hogy meggondolatlanok, szebbnek, könnyebbnek képzelik a "babázást", de akad azért olyan ember is, aki nem kiélős típus és ezért később sem hiányzik neki.
2018. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Ez minden nőre jellemző, aki évekig mártírkodik, mert hallgat a hülye közvéleményre, hogy a gyereknek az a legjobb, ha 0-24ben vele az anyja 3 éves koráig.


Nem ez a legjobb a gyereknek. Én fiatalon szültem, és viszonylag fiatalon lettem anya. Eljárok ismerkedni. Mielőtt gyerekem lett is úgy gondoltam, hogy az a normális, ha az ember heti pár órát szán magára, mikor egyedül van, heti pár órát a barátai, mikor velük van gyerek nélkül, és heti pár órát a párjával van kettesben, vagy ha egyedülálló szülő, akkor ismerkedik/randizik.


Hogy miért? Mert épp elég nyomorult mártír anya vett körül egész életemben, akik x év után besokalltak, mert csak egyvalaminek éltek, a gyereküknek. Ahogy elnyomták a vágyaikat az évek alatt, mert nem éreztèk helyesnek másra vágyni, frusztráltak lettek, és titokban gyűlöltek anyák lenni. Van, aki a gyerek 3 éves korában kezdett hetekre eltűnni, más a gyerek 10 éves korában. Ezek az anyák ezerrel buliznak és utaznak mert úgy érzik jár ez nekik a több év rabság után.


Mindenkinek jár szabadidő gyerek mellett is, de nem egyszerre, hanem szépen fokozatosan beosztva. Én 3 hetente egyszer megyek el éjszakára szórakozni és kéthetente egyszer randizom. Ha elmesélem valakinek rögtön azzal jön, mint te is. Hogy bulizhatok anyaként, hogy ihatok alkoholt, hogy ismerkedhetek férfiakkal, biztos nem éltem ki magam.


Nem is, és soha nem is tervezem, hogy abbahagyom a szórakozást és a magamra fordított időt az életem hátra lévő részére, viszont sosem fogok semmit túlzásba vinni.

2018. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!