Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem értem mit beszél a...

Miért nem értem mit beszél a lányom? Én csak néha pár szót értek h mit mond, feleségem meg ért mindig mindent.2 éves. És ez baj?

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj, általában a férfiak nemcsak a gyerekeket nem értik meg, hanem a felnőtt nőket sem. Hallják őket, de nem értik, mit mondanak.😉😉😉
2018. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj. Ő van vele mindig, naná hogy megérti. Ha fordítva lenne, te értenéd, ő nem. Amúgy meg (normál esetben) hamarosan úgyis egyre érthetőbben beszél majd.
2018. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor fog érthetőbben beszélni kb?
2018. febr. 4. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem lehet megmondani, gyerekfüggő.
2018. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes. Ő többet van vele, jobban ráállt a füle. Ne aggódj!

Nálunk 2 évesen kezdett értelmes szavakat mondani, de most fél év után is van amire még én is rákérdezek mert nem értem

2018. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2,5 évesem van. Azért érti jobban, mert amikor a gyerek mond valamit, mondjuk ilyesmit hogy "tütana", akkor feleséged látta, hogy a gyerek az ágyon állt és kimutatott az ablakon, szóval megértette a kontextusból, hogy a gyerek azt mondta, süt a nap. És amikor legközelebb a gyerek felkiált, h "tütana" ,akkor ő már emlékszik, hogy mit is jelent a gyereknél.


Hát ennyi a lényeg, a kontextus :)

2018. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a kontextushoz még kiegészítésként példáink:

Gyerekem már tisztán beszél, egy idegen érti azt, amikor a gyerekem azt mondja, emeljük fel a lábunkat, bogarak! De csak én tudom, hogy azért mondja mert tegnap a mesében ez ragadta meg, és azota ezzel szórakozik, míg más azt hiszi, bogarat látott a gyerek


Vagy múltkor az volt a mesénen hogy egy kisfiu letagadta az autóit és azt mondta neki csak egy van, es amikor a bolti elado megkérdezte a gyerekem hány autoja van, ezért ő is rávágta hogy egy, az elado pedig nem értette miért egyet mond, amikor holtbiztos hogy egy relative nagyobb gyereknek több van.


Tehát nem elég a szavakat érteni ahhoz hogy biztos értsd a gyereket

2018. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!