Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a lányomat...

Hogy szoktassam le a lányomat arról h a hajam húzgálja? 10hónapos

Figyelt kérdés
2018. febr. 6. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korszak ilyen, ha nincs összekötve
2018. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De régebben nem csinálta
2018. febr. 6. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, eleg sokaig fogja meg huzgalni a hajad. Kicsi meg, nem tudod megmagyarazni...
2018. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Örül neki amikor húzhassa és rángathassa.

De már unom

2018. febr. 6. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Kösd fel a hajad, máskülönben 1,5-2 éves koráig elszórakozik vele.
2018. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vedd el a kezét és mondd, hogy nem szabad. A lányom 9,5 hónapos és időnként a szemüvegemet akarja megkaparintani. Eltolom a kezét, megmondom, hogy nem szabad és figyelmeztetem, hogy letszem, ha nem hagyja békén. A 3. nyúlásnál leteszem. Egyből kéredzkedik vissza és nem piszkálja a szemüvegemet.


Okosak már ebben a korban is. Nem kell hagynod, hogy húzgálja a hajad. Én a 2 hónaposnak sem hagytam, hogy húzogassa a hajam mikor ringatom, mert egy idő után terhes lenne a dolog.

2018. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

8hós fiam tépi a hajam, csíp csikar és harap, hiába a "nem szabad".

Szerintem ebben a korban még ez nem hat.persze mindig jelzem neki, hogy ez nem jó, fáj.

2018. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

6-os vagyok.


Azt azért külön kell választani, hogy mondjuk kapaszkodáskor belédcsíp vagy elkapja a hajad és aközött, hogy szándékosan csinálja. Az előbbit még észre sem szoktam venni, a másodikat viszont a fenti módszerrel szankcionálom. Nem hiszem, hogy zseni lenne a lányom, de esküszöm érti.


A másik amikor beválik ez a módszer, az az altatás. Ha dumál, bohóckodik ringatás közben, akkor szólok, hogy leteszem és egyedül kell elaludnia. Persze nyuffog, mikor leteszem, egyből kiveszem az ágyból. Ha újra bohóckodik, akkor újra kezdjük. A 2. kivételnél felveszi a ringatós pozíciót és ellazul.

2018. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én határozottan elkaptam a kezét, rászóltam, hogy NEM - hangosan (nem kiabálva), és letettem az ölemből.


Pár alkalom után megtanulta... tekintve, hogy automatikusan a kutyát is tépte volna, azt meg nem engedhetem, akkor már leszoktattam, hogy bármit húzgáljon.

2018. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!