Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekemnek van (sok)...

Ha a gyerekemnek van (sok) édessége ás megeszem egy részét mert nem akarom, hogy mindet ő egye meg, hiszen egészségtelen. Akkor az most helyes tőlem vagy nem?

Figyelt kérdés

Kicsi gyerekről van szó, 5 év alatti, nem ő "kezeli" az édességeit, ha kap csokikat, stb... nagyszülőktől, rokonoktól azt nem adom mindet neki, hanem én is eszem belőle...

Én úgy gondolom, hogy nem szeretném ha mindig mindet ő enné meg, mert sok, egészségtelen, nem jó a fogainak, stb. Azért szoktam enni belőle. És arra odafigyelek, hogy ő ne egyen ilyeneket korlátlanul. Nem szeretném ha elhízna vagy elromlanának a fogai...

A férjem szerint bunkóság, hogy ha megeszem, mert az mind a gyereké. Nem így fogalmazott, de ez volt a lényeg. És hogy osszuk be, de mindet ő kapja meg.

Melyikünknek van igaza?


2018. febr. 11. 19:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

:) nekem is a babakekszes ugrott be

Én is eszek a cuccaiból,bár ő még édességet nem kap kifejezetten,de néha azért a Dörmi és a babapiskóta lecsúsznak.

2018. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ennek a kérdésnek csak akkor lenne értelme, ha valami olyasmiről lenne szó, amit nem tudsz neki megvenni (mert nem engedheted meg magadnak, vagy nem lehet könnyen beszerezni/pótolni). Ha van a gyerekemnek egy zsák csokija és én csokit ennék, akkor teljesen felesleges venni csak azért, hogy ne az övéből egyek. Ha pedig valamiért neki épp nem szeretnék adni (mert pl. már sokat evett), akkor nem fogom vele megbeszélni. Simán eszek belőle és ha elfogy mind, akkor veszek neki.
2018. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem az a kérdés hogy TI esztek-e a gyerekéből, hanem hogy EZZEL a hülye indokkal esztek-e.
2018. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Én is úgy vagyok, mint a 12-es. Bár azt még hozzáteszem, pont ma dobáltam ki Mikulásról megmaradt édességeket. Lányom (8 éves) meg is mondta, hogy nem annyira rajong a csokiért. Igen, meg szoktam enni a csokiját, mert van, hogy ott rohad meg. (Tudom, eláll... Csak mikor már fehéredik, a felbontott fél csomag cukorka meg ragad mindenfele, az nem a legkellemesebb.)

A fehércsokit szereti kb csak, heti 1-2 táblát kap, egy részét elteszi, nem eszi meg egyben. Meg a gumicukrot szereti, azt szoktunk neki venni. Amit mástól kap, van, hogy magától odaadja, mert neki nem kell, kajában is ilyen válogatós.

A kicsi másféléves, ő addig ordít, amíg nem adunk a csokiból. Az ő csokievése meg kimerül abban, hogy beveszi a szájába, kicsit megolvad, és köpi is ki :D

Neki inkább tejszeletet, túrórudit veszünk. Ha nem kell pár falat után, igen, megeszem. Volt, hogy tároltam... Akkor se fogyott el.

2018. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
Én egyszer megengedték hogy annyit egye amennyit akar, persze megfájdult a hasa, azóta szépen beosztja, Ő mondja hogy csak egyet mert fájni fog a poci :) szerintem nincs vele gond hogy megveszed Acsalag mond meg neki előtte. 3 éves
2018. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

Rossz az indoklás. Ha annyira egészségtudatos vagy, hogy szerinted az édesség méreg, akkor ki kellene dobnod. Így képmutatásnak tűnik.

Ha van otthon egy túrórudi és azt eszed meg, az szemétség.

Ha van otthon egy kosár édesség, mint nálunk és abból eszel az szerintem nem szorul magyarázatra. Ha a gyerek kér a sütimből én is adok belőle vagy inkább neki adom. Ha neki van 10 db csokija és megkívánom, akkor leülünk együtt csokizni. Ha alszik, lelkiismeretfurdalás nélkül kiveszem(van annyi csokoládénk mikulásról, hogy szerintem húsvétig megint nem fogy el)

Néha én is gondolkozok rajta, hogyan kéne eltüntetni, de kidobni nem akarom, megenni nem bírnám és nem is akarom. Szerintem belekerúlnek valami süteménybe. Nem szeretem hónapokig tartogatni.

2018. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jaj, szóval ha kap egy tábla csokit azt gyorsan elkezded ennk te is, hogy neki minél kevesebb jusson? Vagy ezt hogyan kell elképzelnk.

Egy táblából nálunk 2 max 3 sor a limit, de addigra és leghamarabb másnap jut eszébe.

2018. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

*enni

*elképzelni?

*addigra meg is unja

2018. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem, ez így tényleg képmutatás, igaza van a férjednek. Ha azért lopod a gyereked csokiját, mert szerinted egészségtelen, akkor beszéld meg vele, hogy neki nagyon sok van és válogassátok ki, mit adtok oda szegényebb gyerekeknek, hogy ők is örüljenek ;)
2018. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Simán megeszem...csak mert szeretem, a csokit :D

No para!

2018. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!