Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok az Anasztázia névhez?

Mit szóltok az Anasztázia névhez?

Figyelt kérdés

7 hónapos terhes a feleségem és kislány lesz a baba.

Szóval leginkább az Anasztázia és a Júlia között vacillálunk. A családunkban senkit nem hívnak Anasztáziának,viszont Júliából három is van(feleségem,édesanyám,anyósom),szóval a szüleink nagyon szeretnék Júliának nevezni,mivel gyakoribb az Anasztáziánál és szép név,de mi úgy gondoljuk,hogy elég volt a Júliából akármilyen szépen hangzik. Mellesleg az Anasztázia is szép név,és nem hiszem,hogy bántanák emiatt. Nem olyan név,mint a Dzsennifer és társai.

Ti mit gondoltok?



2018. febr. 15. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem szabad bevonni a családot ebbe a döntésbe. Azt adjátok, ami nektek tetszik, mindenkinek úgysem lehet megfelelni, felesleges is. Főleg ha megszületik a baba, mindenki fújja majd a magáét, és nektek muszáj szelektálni, mert lesznek ütközések a nagyiknál. 😊 Ez az első fobtos döntésetek vele kapcsolatban, ketten, együtt kell meghozni.


Egyébként szerintem szebb az Anasztázia, nem is túl kirívó, mindenki ismeri, de nem is ő lesz az 5. az osztályban.

2018. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan, mint a Dzsenifer. Nekem tetszik, és biztos, hogy nem adnám a Júliát, ha mindenkit így hívnak nálatok.
2018. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Így én sem adnám a Júliát, de az Anasztázia szerinten nagyon csúnya
2018. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is bőven elég volt már a Júliákból.

Nekem tetszik az Anasztázia néz is.

De a lényeg, hogy nektek tetsszen, anyuka, anyós ebbe ne szóljon bele.

2018. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak a ti döntésetek, az Anasztázia szép név.

Bátyáméknál is hasonló volt a Katalin név, sógornőm, anyukám és a sógornőm anyukája is Katalin. Bátyámék semmiképp nem akarták adni a kislányuknak így Norina lett. Mindenkinek tetszik és megszokta :)

2018. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem szép név az Anasztázia, nem gondolom hogy csúfolnák emiatt, a sok Mia, Lia, Lea, Panka stb között.

Júlia is nagyon szép amúgy. Miért nem lesz két neve? Mondjuk úgyis az Anasztáziát használnátok, de mégis tovább viszi a lánynevet. Biggyesszétek oda aztán mindenki boldog. De amúgy valóban nem kell mindenkivel megtárgyalni a nevet, mert mindenki talál valami kivetni valót aztán nem lesz neve :)

Adjátok azt ami NEKTEK tetszik, de szerintem második névnek a Júlia simán jó lehet.

Arra azért gondoljatok, hogy az Anasztáziát valószínű becézni fogják, mert úgy vettem észre hogy a hosszabb neveket becézik, szóval úgy sem baj, ha tetszik. Nem tuodm hogy lehetne becézni, de Ani vagy ilyesmi.

2018. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szép keresztnév, lehet, hogy mi is ezt adjuk. De a Júlia is esélyes nálunk.
2018. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem szép nevek, de mindenképpen azt adjátok, amelyiket ti jobban szeretnétek. A nagyszülőknek már volt egyszer lehetőségük elnevezni a saját gyerekeiket (titeket), ne akarjanak az unokák névválasztásába is beleszólni, ez a szülők privilégiuma. Ráadásul anyósod már egyszer elnevezte a leányát saját maga után, ne kívánja meg, hogy az unokája is az ő nevét viselje, de a Te anyukád se szóljon ebbe bele. Ha az Anasztáziához húz a szívetek, legyen az, apaként neked most adatott meg, hogy nevet választhass a feleségeddel, nem a nagyszülők kívánságait kell figyelembe venni, ők már átélhették ezt a saját idejükben. Bónusz bizonyára forog már épp elég becenév Júlia-ügyben a családban, pláne hogy a feleséged is az, nem kell még egy harmadik is, nagy lenne a zűrzavar, no meg hadd legyen már annak a csöpp leányzónak saját neve, ami az övé kizárólag és a szíveteknek kedves.
2018. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Anasztáziát adnám a helyetekben. Annyira nem tetszik, de nem rossz (Az 50 árnyalatos lófa$z miatt elképzelhető, hogy most felkapott lesz, de el lehet vonatkoztatni tőle :D)


A Júliával kapcsolatban, nálunk hasonló a helyzet a Barbarával. Páromnak nagyon tetszik, nekem is, de a családomban van 2 is, ezért én passzoltam. Még nem tudjuk a nemét, de lánynevünk nincs egyenlőre.

2018. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem passzol az ízlésemhez az Anasztázia és a Júlia épp jobban tetszene, de azért nem tartom "kiszúrásnak" sem és ettől függetlenül szerintem is álljatok a sarkatokra, és adjatok olyan nevet, amit szeretnétek.
2018. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!