Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is ez a véleménye...

Másnak is ez a véleménye erről a névválasztásról?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a lányunk. Viszont az anyósom csúnyán leszólta a választott nevünket. Alapból nem nagyon érdekel a véleménye,de elgondolkodtam és talán igaza van.

Regina lesz a kislányunk,mert a jelentése is tetszik (királynő) és a páromnak is ez az egyik kedvenc lány neve. A vezetéknév Kulcsár, így Kulcsár Regina lesz.Az anyósom szerint ez azért nem jó, mert a két r betű egymás után nehezen ejthető és, mert nagyon hasonlít a Kulcsár Edina névhez,aki elvileg valami celebféleség.

Vélemények?


2017. júl. 28. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a Regina mint név.

Igaza van, hogy az r végződés miatt egy kicsit fura.

Baromság Kulcsár Edinához hasonlítani!

2017. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
A 2 R valóban nem szerencsés, amúgy mi pont ezért nem mondtuk el semkinek a gyerekeink neveit amíg meg nem születtek... Fú de kaptuk volna az 'ívet' 😂 így meg beletörődtek és kész
2017. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, ha olyan neveket mint pl a Maddox képesek kimondani az emberek, akkor a Reginát is kis fogják tudni mondani, akkor is ha a vezetéknév r-re végződik. Amúgy Magyarországon élek én is, és fogalmam sincs, hogy ki az a Kulcsár Edina. Ha ez tetszik akkor adjátok ezt, szerintem szép név.
2017. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az anyósodnaka saját dolgával kéne foglalkoznia, nem beleütni mindenbe az orrát.

Nekem sem tetszenek az olyan nevek, ahol ugyanaz az utolsó és a keresztnév kezdete, de hadd döntse már el mindenki, hogy akarja hívni a gyerekét!

A Regina mellesleg teljesen normális, vállalható név.

2017. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Szép. Nem tudom ki az a Kulcsár Edina es gondolom nem vagyok egyedül.. nem is szamit, a Regina nem Edina. :)
2017. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hollófernyiges ***** válasza:
40%
Mire az a lány tini lesz, senki sem fog már emlékezni Kulcsár Edinára (bárki is legyen az).
2017. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Nekem tetszik a Regina. A két r-t nem látom olyan nagy problémának, Kulcsár Edina meg lehet, hogy sehol sem lesz 5-10 év múlva. Én igazából most sem tudom, ki ő.
2017. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha valakinek elmondod, hogy milyen nevet szeretnétek akkor tuti beleszólnak. Valamiért nem csak tudomásul veszik az emberek, hanem úgy érzik nekik is joguk lesz ezáltal ahhoz, hogy beleszóljanak.

Tehát ha jót akarsz magadnak és nem akarod később megbánni, hogy eltántorítottak a kedvenc nevetekről akkor csak születése után közöljétek bárkivel is.

2017. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Maddox? 😱

Hűha, vannak itt bátor emberek :) de egyébként szerintem is izlés dolga.

Sokszor mondtam már ki a nevét a kicsinek,de számomra nem okoz nehézséget kimondani. Neki szerintetek fog? Nagyon nyelvtörős?

2017. júl. 28. 16:44
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát annyi lesz, hogy úgy fogják mondani a nevét, hogy Kulcsá' Regina.

De ha ezt a keresztnevet szeretnétek adni, akkor ne foglalkozzatok anyóssal.

Nálunk anyum szólt be, 2 gyerekünk van, egyik névválasztással se volt megelégedve. :D

De beletörődött, mivel nem volt választása.

2017. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!