Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbség! Meddig...

Kis korkülönbség! Meddig tarthat ez az időszak?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves fiam és egy 7 hónapos lányom. Az elején volt féltékenység, aztán minden rendben volt. A nagy sokat simogatta a kicsit, mosolyogtak egymásra állandóan. Pár hete a kicsi elkezdett kúszni. Állandóan a nagyhoz menne játszani. Szinte vártam, tudtam, hogy nehéz lesz, de a nagyfiam nagyon kikelt magából. Azóta kicsit lecsillapodott, bár most nagyon babás lett, szinte több testközelséget igényel mint babaként, de a tesójáról tudomást sem vesz. Másnál hogy volt ez az időszak? Mikor tért vissza a nagytesó teljesen önmagához és visszaálltak a dolgok a kicsivel kapcsolatban is?
2018. febr. 21. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Legnehezebb időszak, amikor a kicsi már nem csak egy cuki baba a nagytesó szemében, hanem lehetséges vetélytárs is a játékban (elveszi, megrágja, ledönti, szétszedi, stb.), viszont még messze túl kicsi ahhoz, hogy érdemben, egyenrangú játszótárs legyen.


NÁlunk majdnem két éves volt a kicsi, amikor a nagy felismerte és elfogadta benne az egyenrangú játszópajtást, és nagyon sokat javult a viszonyuk.


Ami viszont még eszembe jutott: önmagában az, hogy a fiad most féltékenyebben viselkedik szinte, mint az elején, egyáltalán nem ritka, és nem feltétlenül a korkülönbséggel függ össze, hanem nagyon sok anyukától hallottam, hogy a tesóféltékenység csúcsa később jött el, nem a kisebb testvér újszülöttkorában.


Ha elfogadod, hogy az érzései teljesen jogosak az ő szempontjából, és hagyod most, hadd teljen be veled, amennyire csak igényli, akkor is, ha már azt hitted, rég túl van a babás bújáson, azzal teheted a legtöbbet azért, hogy visszataláljon magához, hozzád és a tesójához is.

2018. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár nálunk 3,5 év a korkülönbség... az elején nem is volt féltékenység, de amikor a kicsi már nem maradt ott, ahová leraktam, plusz ugye nonstop követnem kellett, mert feldőlt, felmászott, megette volna... stb. akkor volt a legnehezebb. (A nagyobb nálunk meg dackorszakosba ment néha vissza 4 évesen...) Egy éves kortól kezdett javulni, pár perces közös játékokkal, és olyan másfél éves kortól lettek "haverok", köszönhetően a kicsi, önállósodásának, feltétlen rajongásának, meg akkor már lehetett "tanítgatni" és jobban "gyúrni" is a nagynak.
2018. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!