Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4-5 év korkülönbség előnyei...

4-5 év korkülönbség előnyei tesók közt?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, hogy kis korkülönbség lesz a gyerekeim közt, 2-3 év, de úgy tűnik, hogy sajnos ez nem így fog alakulni. Kicsit nehezen is érint, ezért próbálom nyugtatni magam, hogy úgy lesz jó, ahogy lesz. Érdekelnének saját tapasztalatok, hogy kinél jött be és miért a picit nagyobb korkülönbség, 4, 5, akár 6 év?
2018. febr. 14. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan az, hogy az egyik már nagyobb :) Nem kell egyszerre pelenkázni, szoptatni, a nagyobbat már nem kell követni fél centiről, hogy nehogy - akár szeretetből - bántsa a kicsit, nem fog kiszaladni az úttestre, ha nem tudod fogni a kezét; ha utaztok vagy csak játszótérre mentek, nem kell extra váltás ruhával készülnöd neki is, sőt még néha segít is mondjuk viszi a holmiját. Az enyémek között 3,5 év van ugyan, de most a nagyobb már másodikos és nagyon cukin tud esti mesét olvasni a kisebb 3 évesnek vagy szállítja őt a rollerjén. Van, amikor összevesznek és igen, van, amikor tekintettel kell lenniük egymásra, de ez utóbbi azért nem annyira ártalmas :) És jókat tudnak azért együtt játszani, pláne mióta a kicsi is tud focizni meg legózni. És pláne mert a kicsi még nagyon lelkes közönség minden kajla produkcióra :)
2018. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Követem :) Erősen gondolkozom, hogy a nyilvánvaló nevelési könnyebbségek miatt nagyobb különbséggel vállaljunk második gyereket
2018. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van a környezetemben 4 és 6 éves különbség. A 4 éves nehezebb, mint a 6, mert akkor ment oviba a nagy és így nagy volt a féltékenység. A 6 éves különbséges eléggé jól boldogul, a 6 évessel könnyű, még segít is és szívesen bohóckodik a picivel, élvezi, hogy ő a nagytesó. Nálunk 2 év van, ha újrakezdeném nagyobb különbséget hoznánk össze, mondjuk nekem így jobb volt, hogy a kettő között nem mentem vissza dolgozni, de a gyerekekkel nagyon nehéz.
2018. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is így alakult. 4,5éves a nagy, 3hónapos a kicsi. Sokkal könnyebb szerintem így, rengeteget segít a nagy a kicsi körül, mióta hazajöttünk a kórházból nagyot változott és komolyodott. Jó hatással van ra a kicsi. Eddig úgy tűnik, hogy jó lesz. :)
2018. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is minimum 3 évet szeretnék a kettő között(persze elterveztem aztán fene tudja mi lesz)

A családban látom h mennyire jól működik.ahogy elöttem is írják.nincs az h minden pillanatban a "nagyobbat" is figyelemmel kell kísérni.jobban megérti h anya most miért Ennyire fáradt,illetve segíteni is tudnak a maguk szintjén.jobban mint egy két éves az újszülött mellett.neki még nagyon anyára van szüksége nem ugy mint egy 4-5 évesnek :)

2018. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első kettő között majdnem 6 èv van. A nagy sokat segìtett/segìt a mai napig. Csendben van, ha altatok, öltözik, eszik, alszik, wc-zik, zuhanyzik egyedül. Nem kell tőle fèlteni a kicsiket. Ha megyünk valahovà, elkèszül szinte egyedül, nem kell màr vinni neki semmit. A közèpső ès a pici között màsfèl èv van. Hàt...gyilkos. A pici hasfàjòs, ordìtòs, ölbebaba volt, most 10 hòs, màr megy, ìgy màr picit jobban el van, de nagyon nehèz. Felvàltva alszanak, logisztikàzni kell egèsz nap, hogy melyiket hogy altassam, hogy a màsik ne hangoskodjon közben. Ha valahovà megyünk, kèsz katasztròfa...mindkettő pelusos, vàltòruha, enni-innivalò, jàtèk, cumi, alvò àllatka... 😕 Van, hogy egyszerre sìrnak mindketten, egyszerre èhesek, àlmosak, stb. Viszont rendkìvül jòl összenőnek. A fene tudja, hogy a jobb. Ùgy jò, ahogy van. 😉
2018. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!