Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki a...

Van itt olyan anyuka, aki a baba születése utáni hetekben nem kért a családtól (anya, anyós) segítséget? Mi volt az oka, hogy fogadta ezt a család?

Figyelt kérdés
Egyáltalán gyakori még, hogy a nagymamák odaköltöznek napokra, hetekre, hogy "segítsenek" ?
2010. jún. 8. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia, én kijelentettem, mikor hazajöttünk a kórházból, hogy 1 hétig mindenki hagyjon békén, szeretném édeshármasban eltölteni az első pár napot. Nekem nem kell, hogy takarítsanak, főzzenek, mossanak rám.

Kifejezetten utáltam volna, ha itt lebzsel körülöttem valaki.

Jól megsértődött mindenki, az összes nagyszülő. Nem foglalkoztam velük, tudtam, hogy úgyis megnyugszanak majd. És azzal, hogy megszületett az unokájuk, ez NEM átjáróház, lehet jönni, de csak megbeszélés után, és nem minden nap és nem egész napra.

Azt meg semmiképp nem akartam, hogy az én gyerekemet más fürdesse, más öltöztesse, más pelenkázza. Engem még hetekig zavart, ha ölbe akarták venni. Mivel velem volt 9 hónapig, hiányzott, ha nem lehet velem.

Azóta persze már minden rendben van, mindenki elfogadta, már rég el is felejtették. Másfél éves a lányom, de elértem azt, hogy mindent az én "engedélyemmel" csinálhatnak a nagyszülők. Így nincs felesleges gyerekzabáltatás, gyerekrángatás, csokiosztás, stb.... Nekem ez így jó, mert nem kell azon paráznom, hogy mikor csinálnak valamit, ami nekem nem tetszik.

De tényleg mindenki elfogadta ezt, nincs ezzel senkinek semmi gondja.

2010. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kértem segítséget, bár anyósom jól megsértődött emiatt. Már jóval korábban elkezdte pedzegetni, hogy a lánya anno másfél hónapra hazaköltözött!!! mindkét szülése után, hogy ő tudjon neki segíteni és hogy én se haza jöjjek, hanem költözzek be hozzájuk minimum 6 hétre, mert majd feküdnöm kell, ő pedig majd mindent megcsinál helyettem. Fogalmam sem volt, hogy milyen lesz a szülés, hogy hogyan fogom magam érezni utána (mindenesetre jól rámijesztett), anyukám már nem élt, így megkérdezni sem tudtam, de abban biztos voltam, hogy a férjem, én és a kisbaba leszünk egy család és nem normális, ha ebből a férjem bármilyen indokkal kimarad. Nem akartam senkinek kiszolgáltatva lenni, alkalmazkodni bárki napirendjéhez, amikor a sajátomat kellene a babáéval összehangolnom, nem akartam, hogy más mossa a szennyesemet, stb.

Szépen hazamentünk és első naptól mindent megcsináltam. Persze, nem futkostam, mindent csak szép komótosan, de minden tiszta és rendes volt, mindennap volt friss főtt étel, nem szorultam ételfutárokra, a mosogató és a szennyestartó is üres volt, én is tiszta és ápolt voltam (kivéve a folyton csepegő ciciket :=) ) és a babánk is elégedetten, szépen fejlődött. A férjem rettenetesen büszke volt ránk, mindenkinek dicsekedett velünk :=), éreztem, hogy nekem volt igazam, most lettünk igazi család.

Anyósom puffogott, láthatóan nem tetszett neki, hogy nélküle is remekül boldogulunk. Amikor átjöttek babanézőbe (persze mindig váratlanul, hátha rajtakap valami elmaradáson), pl. hozott egy cumit és azonnal bedugta a 12 napos kicsi szájába, mondván, az minden babának "jár". Ahogy elment, elraktam a cumit jó mélyre, nem is cumizott soha egy percig sem a gyerek. Ez csak egy példa a sokból, amikor a saját nevelési elveit rám/ránk akarta erőszakolni.

Összefoglalva, nekem szinte a fejemre akart ülni az anyósom, az ő erőszakos tolakodása miatt határoztam el, hogy "csakazértis" megmutatom, hogy meg tudom csinálni egyedül is. Végül is nem is volt nehéz, az újszülöttek sokat alszanak (bár gyakran felébrednek pl. enni), olyankor el lehet egy-egy dolgot intézni és még pihenni is jut idő.

2010. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
Én sem kértem, de közben meg ki voltam borulva az új dolgoktól, a fáradtságtól. Jó lett volna, ha a párom 1 hónapot itthon tudott volna lenni. Nálunk csak a főzés volt gond. De a párom hordta a nagyszülőktől. Én kb. 2 hónap után akartam itt bárkit is látni. Sokszor fel sem öltöztem rendesen, mert ugye 2 órénként szopizott a babám.
2010. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én sem kértem segítséget. Igaz anyu már nem él, de anyósom felajánlotta, hogy átjön vagy át néz az első napokban ha szeretném. De nem éreztem szükségét. Nem sértődött meg, sőt! Büszke volt hogy milyen ügyes és önálló a menye :) Meglepődött, hogy kezdő anyuka létemre mennyire talpraesett és "bátor" vagyok, na meg tájékozott :) De ettől függetlenül nehéz volt, de nem a házimunka vagy a főzés miatt. Hanem a babával volt nehéz, kitalálni a szükségleteit, a szoptatási gondok és hasonlók. Abban pedig nem tudott volna segíteni.
2010. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem muszáj volt kérnem segítséget, bár utólag szerintem símán elboldogultam volna egyedül. A házunk nem volt kész, mikor Picuri megszületett, így egy hetet a kórházban töltöttem, egy hetet pedig anyukámnál. A férjem dolgozott, csak minden 2. nap tudott jönni. Anyukámnál már nagyon unatkoztam, bár jó volt utólag, mert ő mutatta meg, hogyan kell füröszteni, ott volt, mikor jött az orvos látogatóba, segített. De hadd ne mondjam, hogy az utolsó ott töltött napokon már minden éjszaka a férjemmel álmodtam, alig vártam, hogy hazajöhessünk. Első nap 19 fokba hoztam haza a kicsit, a ház csak éppen volt kitakarítva. De 2 héttel a szülés után nem okozott nagy gondot az egész házat újratakarítani, rendbetenni, pedig császáros voltam. A következő babánál biztosan nem csinálok ilyet! Ez szükségmegoldás volt.
2010. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!