Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a doki részéről...

Szerintetek a doki részéről illett volna egy bocsánatkérés? Cserben hagyva érzem magam, de meg is értem.

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni a történetet, szóval röviden és tömören a dokim faképnél hagyott szó szerint a szülőágyon, csak se szó se beszéd, miután kapott egy telefont, elviharzott kocsival és vissza sem jött. :( Utána meg ugyan lezajlott a szülés ugyan, de le se tojt az ügyeletes orvos, a kitolásra kegyeskedett csak odajönni. Nagyon cserbenhagyva éreztem magam és dühös is voltam, de utólag megtudtam, mivel az egyik legjobb barátnőm a felesége kollégája és ő mondta, hogy valaki rosszul lehet a munkahelyén, akkor sült ki, hogy a doki szintén várandós felesége lett rosszul. Miatta hagyott ott csapot-papot és vajúdó kismamáját, egy szó nélkül.

Bár az a nő soha nem beszél, mégis barátnőm szerint idősebb is már és nehezebben is jött nekik össze a baba. Kicsit irigylem is, bevallom, hogy van manapság ritka ilyen férfi, aki így félti a feleségét, az én férjem még a szülőszoba közelébe se mer jönni, nemhogy bármilyen kórházi szituációnak egyáltalán a közelébe menni. :(


Egy bocsánatkérés azért jól esne a részéről, ti elmennétek hozzá? Pénzen is gondolkoztam, adjak-e, igaz bejött, de nem ő vezette le a szülést. És azt is tudom, hogy nincs rászorulva arra a 100 ezerre, amiben megegyeztünk, szóval azért nem keresném fel ezek után, hogy pénzt adjak neki.


Ti mit tennétek? Mi lett volna a helyes reakció az ő részéről? (Telefonon érdeklődtem, azóta sem jött be dolgozni állítólag, ennek egy hete)



2018. febr. 27. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Én nem nagyon foglalkoznék vele. Pénzt sem adnék. Szerintem ebben a helyzetben inkább ő érezheti magát kellemetlenül, attól függetlenül, hogy persze érthető a helyzet. Az, hogy bocsánatot kér-e, szerintem attól függ, mennyire volt belsőséges a viszony. De nem fordítanék rá kisgyerek mellett időt, hogy utána járkáljak.
2018. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen érthető volt, hogy elrohant a rosszul lévő várandós feleségéhez. Viszont én a helyedben nem keresnem csak azért, hogy pénzt adjak neki, és nem azért, mert a pénzt sajnálnám, hanem utána illett volna keresnie téged.
2018. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Én sem foglalkoznék vele. Pénzt nem adnék, mert a megbeszélt munkáját nem végezte el.
2018. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem látta el a munkáját, így nyilván nem is kell kifizetned.

Én nem várnék tőle bocsánatkérést, végül is te "csak" munka voltál számára, mindenki elrohan a munkahelyéről, ha ilyesmi történik. Valószínűleg azt se tudta ijedtében szegény, hogy hol van. Szerintem teljesen felesleges emiatt külön felkeresni.

2018. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Megértem, a feleségéről volt szó, de illett volna elnézést kérnie. Ne keresd fel, nem tartozol neki.
2018. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Ha azóta nem ment dolgozni és ennek már egy hete, akkor esélyes, hogy a felesége elvetelt, nem gondolod? Valószínűleg marhára nem érdekli semmi és senki más a társan kívül. Teljesen érthető. Most komolyan azt várod, hogy felkeressen? "Katalin, bocsasson meg, higy ott hagytam jó kezekben amikor szült. Igaz, a feleségem elvetelt, de hát kit érdekel, végül is az én gyerekemet hordta, egyértelmű, hogy maga mellett kellett volna maradnom. "
2018. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Vagy megszülte a babákat vagy küzdenek vele, harmadik trimesztes volt. Úgy hallgatnak mint a sír, barátnőm munkahelyén még a főnök se tud semmit az ég egy adta világon...


Tudjátok, ha nem is egy telefon, de egy sms vagy e-mail egyszerű boccsal elég lett volna. Ez az ő szegénységi bizonyítványa és szomorú, hogy egy ennyi empátiával rendelkező ember orvosként praktizálhat és mindent megtehet. És oké, hogy az én sz.r.s kis 100 ezrem arra se elég, hogy új kipufogót vegyen a bmv-jére, ami akkor se ment meg senki egy fára tekeredés vagy egy másik barom söfőrtől, ha hat nyelven beszél is, amint látjuk. Minden esetre mindenhova leírom vagy elmondom, hogy aki teheti az kerülje ezt az embert, mert a szülőágyon ott hagyni annál lejjebb nincs. Akkor előbb mondja, hogy tűnj el máshoz. Egy munka kötelezettségekkel is jár, nem csak pénzzel. Ha meg mégsem, legalább ahhoz legyen pofázmányom hogy odaálljak bocsánatot kérjek :(

2018. febr. 28. 08:59
 8/21 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az, hogy nagyon látszik kit csak a pénz érdekel. Utolsó a 'jók kezekben'-t meg remélem viccnek szántad. De szívesen megadom az ügyeletes doki nevét, sztem fogadd fel és monnd meg neki, hogy ráér szülés után odafáradni :-)
2018. febr. 28. 09:09
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Tovabbra is úgy gondolom, benned se sok empátia van. Tudod átlag ember elujsagolja mindenkinek, hogy gyereke született, nem "hallgat mint a sír". Tudod mikor hallgat? Ha meghalt a baba, vagy súlyosan beteg, fogyatékos. Marhára tesz mindenki másra ilyen helyzetben. De te csak puffogj magadban, igazad van, az a jó
2018. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Szülés után fáradt oda az ügyeletes orvos? Érdekes, mert mondjuk alap, hogy ha bekerulsz a szulo szobába, megvizsgal, de ezen lépjünk túl. Teljesen egyedül megszultel egy gyereket és el is láttad rendesen, mire az orvos oda ért. Szuper egy nő vagy. Ja, hogy ott volt a szülésznő? Értem.

Amúgy csak kérdezem, ha a munkahelyeden felhívnak majd, hogy a gyereked mondjuk leesett a fáról és eszmeletlen, akkor előbb bocsánatot kérsz mindenkitol, megvarod míg jön valaki, aki helyettesit és csak azutan setalsz majd el mondjuk a masik kerületbe megnezni mi van vele, vagy inkább fogod magad és még hívás közben rohan hozzá?

2018. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!