Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szenvedhet fagyási sérülést...

Szenvedhet fagyási sérülést az arcán a 6 hónapos baba, ha mínusz 7-8 fokos, napos de szeles időben kivinném sétálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni vele sétálni, mert már napok óta nem voltunk a hideg miatt, viszont most enyhébb egy kicsit az idő. Mózesba tenném, bundás overál, vastag sapka, az orra-szája elé sál. Anyósom szerint egy életre szóló fagyási sérülést szerezhet az arcán, meg hideg levegőt szív be az orrán és megfázik.

2018. febr. 28. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Tedd rá a kocsira az esővédőt, azt befűti a saját melege annyira, amennyire kell. Az orra és szája elé ne tegyél sálat, azt se egészséges, ha megfullad...
2018. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
-5 fok alatt nem javasolt gyereket kivinni, ha kicsi, ha nagy setalni.
2018. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Napok óta nem voltatok kint,ez most komoly? Én mindig kivittem,ha csak fél órára is,kell neki a friss levegö,hogy szokja a hidegebb levegőt is. Ne hallgass az anyósodra,vidd ki nyugodtan. A babakocsiban nem fagyhat meg az arca.
2018. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Vasárnap óta ma vittem ki először de csak a boltba meg haza.

Ne tegyél sálat az orra elé mert attól könnyebben megbetegszik mint a hideg levegőtől.

Nem fog megfagyni de én 15-20 percnél tovább nem lennék kint vele, jeges szélben ki se vinném.

2018. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi is ma voltunk kint először vasárnap óta.olyan hideg szél volt h egyszer kimentem és 3 perc alatt megfagytam!olyan szél volt!

Jól kend is be neki az arcát :)

2018. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Miert fagyna meg?! Minden babas ismerosom setal. En is kint altattam mindharmat telen is, napi 20-30 percet.
2018. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól felöltözteted semmi baja nem lesz, csak 20 perc. Mi minden nap kimegyünk, kivéve ha nagy szél van. Máskor 1,5-2 órát, jobb időben. Most 30-40 percet délelőtt és délután is. A fiam nagyon igényli, imád kint lenni. 1,5 éves és szerencsére nem beteges.
2018. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Északi országban élünk. Simán kiviszem akár -25 fokban is, csak az esővédőt ráraktam a babakocsira. Az védi a széltől meg nagyjából a hidegtől is. Az orra elé ne rakjál sálat szerintem. Én kisfiam mindjárt másfél éves, ez a második tele, de soha nem lett még beteg attól hogy belélegezte a hidegebb levegőt.
2018. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
1 hetesen a -14-be is kivittem, mert külöben nem aludt szegényke. Fel kell öltöztetni melegen. Ne aggódj ebben az időben nem lesy fagyási sérülése.
2018. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog fagyasi serulest szenvedni. Egy csomo ismerosom hegyekben lakik, ahol egesz telen nagyjabol ilyen az ido, mintnalu.k ebben a par napban, es levegoztetik a babat, viszik setalni. A szaja ele ne tegyel salat, attol csak bemelegszik a sal alatt a levego , a nedves meleg meg epphogy jobban kedvez a baciknak, szoval inkabb attol betegszik meg. Az meg hogy az orrodon szeded a levegot, egy fiziologiai folyamat, mire az a levego a torokba er, atmelegszik a verellatasnak koszonhetoen, igy van a szervezet kitalalva. Ha szajon szedia levegot, akkor nincs ideje atmelegedni, na az nem jo.
2018. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!