Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás anyagi feltéte...

Gyermekvállalás anyagi feltételek megteremtése, most ez kamu vagy vagy van realitása?

Figyelt kérdés

Nincs gyermekem. Szeretnénk, még dolgozunk rajta anyagilag, albérletben vagyunk, gyűjtünk.

Szeretnénk egy saját kislakásba a babát, nem attól félni, hogy mikor mond fel a tulaj és mehetünk az utcára.


Körül néztem ismerősi, baráti körben otthonteremtés tekintétében. Szinte mindenhol a szülőktől kapott, örökölt otthonban vannak a fiatalok. Én egy fiatal párt nem ismerek, akik maguk gyűjtögették össze a pénzt plusz hitelt vettek fel hozzá. Mindenki támogatással jutott otthonhoz. Nyugat-Magyarországról van szó. Itt kb. 8-10 millió önerőnek meg kell lenni ahhoz, hogy egy 13-15 milliós kislakást meg lehessen venni. Persze falun lehet olcsóbban is valamivel, de kérdés, hogy az autók fenntartása, benzin, idő stb. megéri-e..


Szóval a realitások talaján állva ez csak egy blöff duma, hogy teremtsd meg magadnak a bizontságot, hogy családod lehessen? Mert én erre példát nem látok.

29, 31 évesek vagyunk, 25 éves korunkig egyetem tanultunk. Egyébként nem keresünk rosszul. De túl jól sem, átlagos.

Természetesen 35-40 éves párokkal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Szeretnénk viszonylag fiatalabban vállalni az első gyermeket.


2018. febr. 28. 12:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg nem önerőből, azért lehet. Mondjuk szerintem ez azt jelenti, hogy mindenféle segítség nélkül. A kerdezinel ez van, nálatok nem ez volt.
2018. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
A mostani lakás amiben lakunk azt örököltük, de a házat úgy fogjuk venni, hogy ez a lakás megmarad, nem adjuk el.
2018. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22, de nem fizettetek a jelenlegi lakásért, míg más albérlet mellett gyűjt. Ezért a lepont, mert ez nem önerő, hanem óriási előny.

Nem irigylem, nehogy azt hidd, de szomorú hogy nem látod, milyen bicskanyitogató a stílus, ahogy előadod az érdemeiteket, holott óriási hátszéllel indultatok.

8 évnyi albérleti díj még a megugrott bérleti díj előtti adatokkal számolva, valamint az inflációt kihagyva is egy kisebb vagyon.

2018. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igazam van az előttem szólónak.

Ráadásul az örökölt lakás mellett a hozzászóló férje 10-szer annyit keres, mint a feleség, mégis a feleség vág fel férje munkájával és pénzével. Alázat 0.

Az én férjem is tisztességgel dolgozik, sokszor hétvégente és néha 16 órázik is, mégsem keres csak havi 200-250 ezret. Szóval nem azért lakunk még albérletben, mert lusták vagyunk dolgozni.... Csak ezt a gazdagok soha nem fogják megérteni, hogy bizony ha mindenki IT szakember, bankár, meg hasonló szakmát választana, akkor összeomlana a világ kétkezi munkások nélkül.

2018. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok!
2018. márc. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
66%
Egyet azért mondanék. A Férjem kézki munkás! A felszolgálás, pincérkedés az. És igen, büszke vagyok rá! Azt se állítottam, hogy lusták az emberek, ugyanis én 6 évet tanultam egyetemen és 150.000 a nettóm. Az én szakmám is olyan, hogyha meggebedek se keresnék többet, maszekolok amennyit tudok még egy 15 hónapos kislány mellett várandósan amikor alszik. Laktunk albérletbe, nem is keveset és valóban 2 éve örököltünk egy lakást, aminek nagyon örültünk. Előtte is félre tettünk nem keveset. Örülök a munkánk eredményének, még ha az sok embernek felvágásnak tűnik. Senkivel nem cserélnék és nem gondoltam, hogy valaha el fogunk jutni idáig.
2018. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis lehet jó áron lakást kapni, mi pl. tavaly vettünk 6M-ért felújított panelt. Csak annyi, hogy körülnéztünk az országban, és nem ragaszkodtunk a szülővárosunkhoz vagy a környékhez. A családtól így kb. 200 km-re találtunk. Tudom, a munkahely miatt is kell egy kis plusz szervezés, de mi nem kifogást kerestünk, hanem megoldást. Nézzetek már szét jobban: Miskolcon, Pécsen is elég jó lakások vannak olcsón, és ez csak néhány példa, meg nem azt mondom, hogy menjetek egy kis faluba, ahol nincs semmi lehetőség.

Szerintem az első lakásig nehéz eljutni, de nem muszáj abban megöregedni. Vagy lehet venni elsőre egy felújítandót messzebb, azt felújítva eladni, és utána jobb helyen, máshol a következőt.

A fundamentának van előre felvehető változata, 25%-ot kell összeszedni hozzá önerőre. Pl. gyűjteni 2M ft-ot, és akkor 8M-s lakást lehet venni. De vannak az országban 2-3M-s lakások is, még hitelt sem kell feltétlenül felvenni.

2018. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!