Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyereknek lehet változtatni...

Kisgyereknek lehet változtatni a lakcímét az anyja nélkül?

Figyelt kérdés
Anyósomnál élünk az 1 éves kislányommal és párommal. Megbeszéltük anyósommal hogy ideiglenesen bejelent engem meg a lányomat. De azt mondja hogy ő csak a kislányt tudja bejelenti állandóra, én meg azt nem szeretném hogy a tudtom nélkül bejelentsék a lányomat. Nélkülem betudnák jelenteni?

2018. márc. 1. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nem,mivel kiskorúnál mindkét szülő bele egyezése kell a lakcímváltozáshoz.

2018. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Na-na, itt valami turpisság készül az anyósod részéről, ne menj bele!


Ha őt bejelentitek oda, akkor nem viheted el a gyereket, ha téged kiraknak. Márpedig ha téged nem akar bejelenteni, sanszos, hogy az lenne a következő lépése, hogy téged kidob.

2018. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Olyan nincs, hogy csak a kislányt tudja bejelenteni. Bárkit be tud jelenteni, csak valószínűleg téged nem akar.
2018. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

TudJÁK? Anyósod és még ki??


Igen, lazán bejelent. állandóra is, ha akar, de nem akar..

2018. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha 100 embert jelent be akkor 100 embernek lesz ugyan az a lakcíme miaz hogy nem tud???! Anyóspajtás zsiványkodni akar ne hagyd magad becsapni jól írják felettem.
2018. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk most volt lakcímmel kapcsolatban történés, úgyhogy (elvileg) tudom a szabályt. A gyerek oda van bejelentve ahová az anyukája. Szülés előtt változtattam bejelentett lakcímet és ott mondták.


Szóval ha minden igaz az anyósod nem fogja tudni megtenni, hogy csak a lányodat jelenti be.

2018. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

6, kevered. Szülés után automatikusan az anyja lakcímkártyáján lévő cím kerül a gyerekére is. Eddig tény. Utána viszont természetesen megváltoztatható és ez adott esetben azzal járhat, mint amit a 2-es ír.

Biztos, nem engedném.

2018. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen, keverem, bocsánat! De én azért azt gondolom, hogy anyuka hozzájárulása nélkül nem változtatható meg a gyerek lakcíme.


Milyen a viszonyod az anyósoddal?

2018. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát anyósommal nagyon rossz a kapcsolatom, nem igazán bírja a fejemet. Terhesen amikor megtudta hogy lány akkor is szóba volt a bejelentés, de akkor is azzal jött hogy majd csak a kislányt tudja bejelenteni. A sógornőmnek két fia lett pedig ő lányt akart. Mióta megszületett nagy lelkűen ajánlgatja hogy ő majd felneveli, de ugye én ebbe nem mentem bele. És tegnap derült ki hogy anyósom beszélt a kerületi családsegítővel, csak azt nem értem hogy képzeli..
2018. márc. 2. 07:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen történések utàn el kellene költözni..
2018. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!