Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amit felesleges luxus...

Mi az amit felesleges luxus megvenni egy kisbabának/kisgyereknek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Amit nem bír a pénztárcád. :)
2017. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez egyéni. Mindenkinek az a luxus, amit már nem tehet meg.

(de sokan fogják írni FP játékokat, vagy elektromos kisautót meg a 60 ezres legót)

2017. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Na, nekünk már volt egy ilyen imádott elektromos kisautónk, most Karácsonyra kapnak még KETTŐT. :D (Két gyerek van.) Igaza van a kettesnek. Én is kapnám érte az oltást, de pont lesz.rom. :D Nektek az legyen a felesleges, amit te annak ítélsz meg.
2017. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Bébikomp ,elektromos ringato.

Nem az hogy nem jehettem volna meg vagy luxus lenne. Sztm ezek felesleges pénzkidobások.

Sztm pl egy Adidas cipőre is felesleges költeni.

Drága és hamar kinövi.

2017. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Az felesleges, amit nem használ. Az meg a luxus, ami nektek drága. Tehát gyerekfüggő és családfüggő.

Ez az én esetemben pl elektromos jármű (mármint nem a kis méret, hanem amire ráül és nem pedálja van, hanem elektromos).

Babakorában feleslegesnek tartottam a rezgős pihenőszéket. Sima volt neki, teljesen elég volt az is.

2017. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem a 0ra pontozást.

.

2017. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem felesleges csak akkor ha nem használja vagy nincs értelme. Valóban pénztárcafüggő is a dolog. A kisfiamnak van elektromos kisautó, amit nem szeret, talán később. A FP-os játékok közül egyedül a tanuló almával játszik meg a sütifalóval, pedig legalább 10 van összesen. Nem luxus, de nekünk felesleges volt megvenni a hálózsákokat, takarót 10.000 ft-ért, 2 pólyát és még sorolhatnám. Pléddel szeret takarózni. Sok felesleges dolgot vettünk, a tesónál tényleg csak a szükséges dolgokat fogjuk megvenni. Egyébként játékra én nem sajnálom a pénzt, de az is egyéni dolog, hogy ki mivel szeret játszani. Nálunk nagyobb sláger a szomszédtól kapott 300 ft-os kisautó, mint egy 7000 ft-os távirányítós. Hogy mi a felesleges az majd akkor derül ki.
2017. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Pl gyémàntfülbevalo, fogfeherites, rendszeres mesterfodràsz, iphon, igazi ponilo, egy sajàt villa, ilyesmik ugranak csak be amiket felesleges luxusnak tartanék, ha rengeteg pénzem lenne.
2017. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi vettünk pelenkára csíptetős légzésfigyelőt is, hogy majd az ágyon kívül használjuk, de sosem működött rendesen, nehéz volt rögzíteni, halk volt a jelzése, és csomószor feleslegesen rezgett és csipogott - nem is használtuk egyáltalán. Lehet, hogy mi voltunk ügyetlenek, de ez az, amit pénzkidobásnak éreztem.


A klasszikus pólya is csak egyszer volt rajta - iszonyú édes volt, de újra nem venném meg.


Másodjára valószínűleg a pelenkát is ügyesebben szerezném be, de elsőre úgyis ki kell tapasztalni, mi válik be a babának. Popsikenőcs ugyanez - végül a tök olcsó gyógyszertári működött legjobban, de ezt meg nem lehet előre tudni.

2017. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felesleges: amit nem használtok, nincs rá szükségetek

Luxus: amire nincs pénzetek


Ezek a dolgok mindenkinél mások.

Valakinek pl. a babakocsi is felesleges, mert csak kendővel hordoz. Én kikészültem volna babakocsi nélkül, napi szinten használjuk.

Vettünk olyan etetőszéket, ami újszülött kortól használható (dönthető). Sokak szerint felesleges, én imádtam, hogy ott lehetett köztünk reggelizéskor, vagy 1-1 családi ebédnél, vacsoránál. Vagy ha sütöttem, főztem, csak beletettem és ott volt mellettem végig, nézelődött.


Ahogy láttam, az oldalon sokan úgy vannak vele, hogy felesleges egy babának, kisgyereknek újonnan ruhákat venni, mert "úgyis hamar kinövi". Mi ezzel nem így vagyunk, imádok neki a Zarában vásárolni, ahogy szerintem nagyon vagány a mini Adidas, Nike, vagy Vans cipő is.


Szóval ez inkább igényektől és pénztárcától függ.

2017. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!