Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Herpesz az orron! Át mehet a...

Herpesz az orron! Át mehet a babára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az orromon ma reggelre kijött pár pici hólyag. Elöször nem tudtam, hogy mi a fene ez. Majd anyósom mondta, hogy nem e herpesz. Azonnal belém jött a frász.

Az ikreim tegnap voltak kereken egy hónaposak.

Pár napja eleve maszkot hordok, mert nátha tüneteit tapasztaltam magamon. Ugye kézmosás és kézfertötlenítes is mindig megvan, etetés elött és pelus cserénél is. Szóval ez nem kérdéses.

Még is parázok, hogy nehogy valamilyen uton-módon elkapják.

Remélem ki lehet védeni valahogy. Olvastam neten az agyvelőgyulladásról, hogy a herpesz okozhat ilyesmit.

Mennyi esély van erre? :( nyugtassatok meg kérlek!!!!!!!

A baba szervezete mennyire vevő ezekre a dolgokra? Mert azt is olvastam, hogy valamelyik baba jobban, valamelyik baba kevesbé hajlamos.

Kenegetem Zoviraxal az orrom, aztan még is parázok hogy kézmosás és kézfertötlenítés ellenére is elkaphatják! :(

Másnak is volt herpesze a baba mellett?


2018. márc. 7. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nagyon vigyázz, nem akarlak ijesztgetni de 6 hetes kor alatt a herpesz életveszélyes a babákra. Ha utána olvasol több ilyen haláleset is van sajnos. ( Írom ezt egészségügyesként )


Viszont hogy meg is nyugtassalak egy kicsit, ha már ezelőtt is volt aktiv herpeszed valamikor életed során, akkor a terhesség alatt és a születés utáni 6. hónapig a babák valamennyire védettek mert tőled megkapták az ellenanyagot magzati korban. Ez nem 100 %-os védelem de elég nagy. Ha szoptatsz is akkor még jobban erősíted ezt a védelmet.


Egyébként én ugyanígy jártam, nekem császárom volt, és a császár napján jött ki, nekem is az orromban,, külföldön lakom,császár után itt másnap mehetünk haza, gondolhatod én is nagyon féltem utánaolvastam , de mondjuk nekem ez a szakmám is.


Legyen otthon kézfertőtlenítő, mielőtt a Babakhoz nyuldz mindig alaposan moss kezet utána pedig fertőtlenítsd le, és nagyon figyelj hogy ne írj véletlen sem az orrodhoz, a babák Véletlen se érjenek oda.

Arra is nagyon vigyázz amikor pelenkázod őket akkor is legyen nagyon tiszta a kezed sajnos ott is elkaphatják.

Igen, borzasztóan veszélyes ez az egyik legveszélyesebb dolog a babákra DE ha odafigyelsz, akkor nem lesz baj, és pár nap alatt túl leszel rajta.

Amibe torlod az arcod lesz és a kezed azokat a törölközőket 90 °-ban mosd ki.


Engem az nyugtatott meg valamennyire , hogy már volt életem során többször is És akkor ez valamennyire védelmet a babának.

2018. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami szoptatáskor tilos a Zovirax!
2018. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem herpeszem volt már a szülés közben és utánna is! Most 5 hónapos a pici és szinte minden hónapban van herpeszem! Ilyenkor nem szoktam puszit adni neki illetve richtofittel kenem(nekem ez jobban bevált az évek alatt)! Ne aggódj ha vigyázol nem kaphatja el! 😊 De én sosem viseltem maszkot!
2018. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Uristen! Ez az én szerencsém! :(

Fene megeszi.

Szoptatni, nem szoptatok sajnos.

2018. márc. 7. 15:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, első vagyok de volt már életedben herpeszed?
2018. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Volt, igen
2018. márc. 7. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor az nyugtasson hogy a babák védve vannak , nem teljesen de elég nagy védelem, öt hat hónapos korig. Meg a magzati korban átadtad nekik a védelmet.
2018. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem mióta az eszemet tudom mindig volt herpeszem terhességek alatt is.Egyik gyerekemnek se volt még soha.19 12 évesek a pici 9 hós.
2018. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Viszont a védőnő szerint a maszk okozott csak irritáció5, mert hogy a herpesz nem így néz ki.

Viszket, be van dagadva és apró kis tűhegyni "kidörzsölések" vannak az érintett helyen.

Nekem nem igazán volt még herpeszem, 1-2 alkalommal, de akkor is kezeltem s hamar el is múlt, de nem emlékszem hogy milyen diszkomfort érzést nyújtott és hogy hogyan nézett ki.

Leírnátok pontosan, hogy milyen érzés, ha kiburjánzik, és milyen alakot ölt?

2018. márc. 7. 21:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem az dörzsöli ki, újra az első vagyok eleve a maszk nem az orrlyukban van, nem tudom a védőnő nem látott még ilyet?

Védőnőkkel tanultam a főiskolán, az első két évben, illene tudnia, hogy milyen mert van Fertőző betegségekkel foglalkozó óránk, órájuk ...

Főleg ilyen ami ennyire veszélyes az újszülött re, dehát biztos épp hiányzott.


Viszket, piros, kicsi holyagok, par nap mulva folyadek lesz benne, (ez a fertozo ), Keress rá a google ben.

2018. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!